škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

teyp şifresi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teyp safe codu istiyor. şifreyi servis dışında alabilceğim bir yer yada yöntem varmı?:(

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servis dışında öğrenmeniz zor , servisi arayıp şasiyi verip öğrenin ?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teybin kablolarını söktünüz sanırım. ya da akü söküldü. şifreler aracın beynine kayıtlı. kontagı ve teybi kapatın. önce kontagı açın sonra birkaç saniye bekleyip teybi açın teyp çalışacaktır. kod almanıza gerek yok.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanma kılavuzu setinizin olmadığını varsayarak, yalnız servisten öğrenebileceğinizi söyleyebilirim. Ama kılavuz setiniz varsa, müzik sistemi için olan kitapçığın önkapağının içine yapıştırlmış halde bulabilirsiniz.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbulda olsaydınız Bakırköy de bir oto teyp servisi var o çözüyor . Teybi yerinden söküp bilgisayara bağlıyorlar 40 tl karşılığında . Bende kilitlenme yapmıştı hiçbir şekilde kod kabul etmiyordu. Bu tip teyplerin kötü yanı her yanlış girdiğinizde bekleme süresini katlamaları . Diyelimki 3 kere yanlış girdiniz 30 dk ise 10 kere yanlış girerseniz süre katlanıyor 1000 dk gibi .

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;472092
teybin kablolarını söktünüz sanırım. ya da akü söküldü. şifreler aracın beynine kayıtlı. kontagı ve teybi kapatın. önce kontagı açın sonra birkaç saniye bekleyip teybi açın teyp çalışacaktır. kod almanıza gerek yok.

+1
araç tanıyor kendi teybini...Fabia 1 de bile böyle...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;472092

Alıntı yapılan: Engin E.;474095
+1
araç tanıyor kendi teybini...Fabia 1 de bile böyle...

Bu tüm skoda'lar için geçerli mi hocam?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer teybi sökme şansınız varsa üstünde yazabiliyor...(en azından benim teyp de yazıyor)..

Ve ikinci bir şeyde şudur..defalarca akü ve teyp söktüm henüz hiç şifre istemedi...
işin sırrı teybi açık vaziyetteyken söküp takmamak olabilir..

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende aküyü söktürmüştüm bende de şifre istemedi. dediğiniz gibi açık vaziyetteyken ya da uzun süre beklemekten de olabilir. bence teyple uğraşmaya değmez atın gitsin 150-200 liraya iyi bir teyp alabilirsiniz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti22160;474266
Eğer teybi sökme şansınız varsa üstünde yazabiliyor...(en azından benim teyp de yazıyor)...

Teyp işlem görmemişse katiyen üzerinde yazmaz, kodu kırılan cihazlarda üzerine yazarlar ki tekrar aynı duruma düşülmesin...

Alıntı yapılan: biHEmta;474394
............... bence teyple uğraşmaya değmez atın gitsin 150-200 liraya iyi bir teyp alabilirsiniz.

Teybi atan olursa talibim...basit bir işlemle kodu kırdırır, 150-200 liraya satarım...:)

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin e.;474508
teyp işlem görmemişse katiyen üzerinde yazmaz, kodu kırılan cihazlarda üzerine yazarlar ki tekrar aynı duruma düşülmesin...

arkadaşin sifir ford transit aracinda üzerinde yaziyordu oradan aklima geldi.. ;)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti22160;474531
arkadaşin sifir ford transit aracinda üzerinde yaziyordu oradan aklima geldi.. ;)

Güzel de; bu ''şifre'' denen şey; hırkızlar teybi çalarsa başka arabada kolayca kullanamasın diye üretilmiş bir fikir....kod teybin üzerinde yazarsa ne anlamı kalır? hiç şifre yapmasalar daha iyi olmaz mı bu durumda???Ford da komik iş yapmış gibi...

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim bildiğim teybin şifresi sabit değil. aynı teybi iki farklı araca takın, ikisinde de farklı kod girmeniz gerekecek. çünk şasi no ile üretiliyor bu kodlar.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkera5;474541
benim bildiğim teybin şifresi sabit değil. Aynı teybi iki farklı araca takın, ikisinde de farklı kod girmeniz gerekecek. çünk şasi no ile üretiliyor bu kodlar.

şimdiye kadarki en mantikli cevap bu o zaman şifrenin teyp üzerinde olmasinin herhangi bir mahsuru yok ;)

şifreyi nerden alirizin cevabida servise şasi nosu vererek alinabilir..