škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2014 superb aldım...7.000 km oldu araba hep sağa çekiyor

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472499
Mehmet hemen sinirle hareket etme bence. Dediğim gibi istersen benim ya da forumdan diğer arkadaşların önereceği başka bir rotçuya daha göster. Hele kendi aracını hiç satma derim, ne alacaksın ki?

valla ender sinirden ikisinide internete koydum.satsam alacağım hiç bi araba yok 3.20 bakıyorum 140 bin tl ikinci eli...çok sinir oldum ama

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yarin sabah arabayi bi dostun tavsiyesiyle bi ustaya gösterecez...yine randuman alamazsak enderin rotçuya gidecez...yine olmazsa 2 lt benzinle yakacaz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;472582
Yarin sabah arabayi bi dostun tavsiyesiyle bi ustaya gösterecez...yine randuman alamazsak enderin rotçuya gidecez...yine olmazsa 2 lt benzinle yakacaz.

Cumartesi senin mekana geleceğim yine, gelince de konuşuruz zaten. Umarım yarın hallolur,  olmazsa mutlaka haberleşelim, benim usta çözer diye düşünüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;472492
Mehmet direksiyon yazılımı yüklendi mi? Bu yazılım sonrası ayarlar bozuluyor. Yazılım sonrası iki usta arabaya binip kontrolünü yapıyorlar biri arabayı diğeri elinde bilgisayar ayarları yapıyor. Geldiklerinde yeni programa göre rot ayarı yapıldı. Bu yapılmadıysa yaptır. Diğer bileşenlerde sorun yok demişsin.

Bir de başka bir rotçuya git. Birinin gözden kaçırdığını diğeri bulabilir.

ŞİMDİ skoda efedeki satış müd. yardımcısı arkadaşımı aradım yarın direksiyon yazılımına bakacaz tekrar,bakalım ondan mı

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472588
Cumartesi senin mekana geleceğim yine, gelince de konuşuruz zaten. Umarım yarın hallolur,  olmazsa mutlaka haberleşelim, benim usta çözer diye düşünüyorum.

bu gün aricaktım seni foruma yazayım dedim.cumartesi olmadanda haberleşebiliriz ender

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
gel bnm 2011 ambition u vereyim sana ödünç, attan inip eşeğe biner misin bilmem de :)

bende de acayip yeni kasa hastalığı oluştu kendi arabamı beğenmez oldum, seninde işin görülür benimde hevesim geçer 6 ay değişelim :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;472592
bu gün aricaktım seni foruma yazayım dedim.cumartesi olmadanda haberleşebiliriz ender
Olur olur ne zaman istersen. Bu arada başka bir forumda yeni kasa Leon sahibi vardı, şikayetleri hemen hemen aynıydı seninle. En son dün bir ustaya götürmüş ve sorun hallolmuş. Ona da bir sordum sorun nasıl halloldu, hangi ustaya baktırdın diye. Ondan gelen cavabı da paylaşırım.

Şimdi kontrol ettim, bahsettiğim kişi sağolsun detaylı bir cevap yazmış bana. Mehmet senin sıkıntın da böyle birşey bence. Gelen mesajı aynen aktarıyorum:

"Selamlar hocam,

Problem serviste yapılan rotun ve direksiyon mili üzerinden yapılan ayarın başarısız olmasıydı. Rot önemli değil, bu benim problemimim tam olarak kaynağı değildi, olay direksiyon mili üzerinde direksiyon ortalama ayarı. Çok basit ve direk tekerin oradan anahtarla ayarı yapılıyor. Usta özenli ve dikkatli olduğundan milim milim ayar çekebiliyor. Ustanın ismi Yasin, adres olarak eski çalıştığı yerin 20 metre gerisinde olduğu için direk eski çalışma adresinin linkini veriyorum. Verdiğim linkteki adrese gelmeden 20 metre önce petrol ofisinin hemen dibinde ''Yasin Usta'' olarak tabelasını görebilirsiniz. Yasin beyin telefon numarası: 05366429023

http://www.mustafasaatci.com.tr/ eski çalıştığı yer. Adresi de direk yazıyorum: Turgut Özal Bulv. No:53 D:7, İskitler/Ankara

Saygılar."
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2014, 10:46:40 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet abi naptın ya 76 istemişsin :) bende 80 isteyim soran olursa iyi valla piyasa yükselmiş :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yeti 'de 6000 km de ve sağa çekiyor sanırım bunun sebebi Avrupa'daki yolların balık sırtı olması o yüzden sol tekerle sağ teker ayarları farklı olur, rot ayarı yapılsa da fabrika değerleri olduğu için bir şey değişmez, sanırım ayarları bizim Türkiye yollarına göre uyarlamak lazım

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;472641
Mehmet abi naptın ya 76 istemişsin :) bende 80 isteyim soran olursa iyi valla piyasa yükselmiş :)

panaromik cam tavan yok sende 80 isteme:):)
piyasa böyle günde 10 kişi arıyor satasım yok diye satıldı diyorum çıkaracam bu günde internetten.

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;472634
Olur olur ne zaman istersen. Bu arada başka bir forumda yeni kasa Leon sahibi vardı, şikayetleri hemen hemen aynıydı seninle. En son dün bir ustaya götürmüş ve sorun hallolmuş. Ona da bir sordum sorun nasıl halloldu, hangi ustaya baktırdın diye. Ondan gelen cavabı da paylaşırım.

Şimdi kontrol ettim, bahsettiğim kişi sağolsun detaylı bir cevap yazmış bana. Mehmet senin sıkıntın da böyle birşey bence. Gelen mesajı aynen aktarıyorum:

"Selamlar hocam,

Problem serviste yapılan rotun ve direksiyon mili üzerinden yapılan ayarın başarısız olmasıydı. Rot önemli değil, bu benim problemimim tam olarak kaynağı değildi, olay direksiyon mili üzerinde direksiyon ortalama ayarı. Çok basit ve direk tekerin oradan anahtarla ayarı yapılıyor. Usta özenli ve dikkatli olduğundan milim milim ayar çekebiliyor. Ustanın ismi Yasin, adres olarak eski çalıştığı yerin 20 metre gerisinde olduğu için direk eski çalışma adresinin linkini veriyorum. Verdiğim linkteki adrese gelmeden 20 metre önce petrol ofisinin hemen dibinde ''Yasin Usta'' olarak tabelasını görebilirsiniz. Yasin beyin telefon numarası: 05366429023

http://www.mustafasaatci.com.tr/ eski çalıştığı yer. Adresi de direk yazıyorum: Turgut Özal Bulv. No:53 D:7, İskitler/Ankara

Saygılar."

bu gün belli olur olup olmadığı..duruma göre değerlendireceğiz ender

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;472650
panaromik cam tavan yok sende 80 isteme:):)

piyasa böyle günde 10 kişi arıyor satasım yok diye satıldı diyorum çıkaracam bu günde internetten.

Olsun abi anahtarsız giriş çalıştırmam koltuk ısıtmam var seninkilere ek olarak ayrıca km de düşük 85 ten açacam ağzımı hatta :) :)

Çevrimdışı mehmetekmekçi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar.araç geldi servisin cevabı;
Evet,100 km hızdan sonra araç sağa çekiyor.ne yaptıysak düzeltilemedi.ana fabrikaya bildirildi haber bekleniyor...değişim istedik kısaca.bakalım dönüş ne olacak

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim A5 Octavia'da da var aynı sorun. Kaç yere ayarlattım hepsi bir sıkıntı yok şu an ip gibi diyorlar ama araç yine de sağa çekiyor. En son servise şunu bi düzgün ayarlayın artık dedim şimdi iyi gibi ya bilmiyorum artık.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetekmekçi;472700
evet arkadaşlar.araç geldi servisin cevabı;
Evet,100 km hızdan sonra araç sağa çekiyor.ne yaptıysak düzeltilemedi.ana fabrikaya bildirildi haber bekleniyor...değişim istedik kısaca.bakalım dönüş ne olacak

En azından servis kabul etmiş sıkıntı olduğunu. Umarım en kısa sürede hallolur.