škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

nazar mı değdi noldu :/

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese selamlar arkadaşlar. bildiğiniz gibi "04 fabia 1.2 htp sahibiyim. aracım bugün itibariyle 119000 kmye ulaştı ( aldığımdan bu yana 5 bin km yaptım yani ) herşey iyi güzel giderken ankara-afyon-fethiye-afyon-ankara yolculuğu yaptım. yaklaşık 1700 km falan yani. bugün ankaraya dönerken arıza ışığım yandı. nolduğunu anlamak için bi benzinliğe girip and otoyu aradım ve bi ustayla görüştüm. lpg kaynaklı olduğunu söyledi. bende devam ettim. bi de sizlere sormak istiyorum. bu arada ışık yanmadan 5-10 km önce lpg almıştım. sorun lpg kaynaklı mıdır?

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Olma ihtimali yüksek ama cihaza bağlanması gerek... LPG'i nerden aldınız?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
lpg'dendir ama aldığınız yerle alakası olmayabilir. Aynı model htp bende de vardı, hafif gaz eko modda giderken fakir karışım nedeniyle motor ışığı yanma ihtimali var, uzun yolda daha çok olur. Ama sorun olarak görmeyin, yine de arızayı okutun, emission workshop diyorsa devammm...

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motor arıza ışığı ile birlikte, belirgin ciddi bir sorun ya da olağandışılık bir terslik olmadıkça bu ışığı çok fazla kafanıza takmayın. Herşeyden önce, Lpg'li bir aracın arıza ışığının yanması beklenen bir durum. Aracı yeni almışsınız. Sanıyorum ki ilk Fabia'nız. Zamanla siz de bu ışığı, yukarda sözünü ettiğim belirtiler eşliğinde yanmadıkça sorun etmemeyi öğreneceksiniz.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı alalı 7 ay oldu. lpgyi jetpet den aldım ama tamamen mecburi almam gerekti :/ normalda po,opet ya da mogazdan alıyorum.jetpetten aldıktan sonra böyle oldu

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zayıf karışımdandır. bir süre sonra sönecektir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracin calismasinda bir sikinti yoksa eger dert etmeyin. Araci bilgisayara baglayin ne oldugunu ogrenin en guzeli

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sürekli yanması yakıttandır ama yanıp sönüyor ve sarsıntılı çalışma varsa o zaman ciddi bir sıkıntı var demektir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;472405
sürekli yanması yakıttandır ama yanıp sönüyor ve sarsıntılı çalışma varsa o zaman ciddi bir sıkıntı var demektir.
:ok::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla sürekli yanıyor şuanda birazdan ustaya gideceğim nolur nolmaz diyerekten.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bişey olmaz boşuna sanayiye para kaptırmayın alın bitane 25-30 liralık obd 2 cihazı yandığında siz kendiniz söndürürsünüz.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;472476
bişey olmaz boşuna sanayiye para kaptırmayın alın bitane 25-30 liralık obd 2 cihazı yandığında siz kendiniz söndürürsünüz.

tanıdık usta heralde o kadar sıkıntı çıkmaz? bahsettiğiniz cihazı nerden bulabilirim?

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;472512
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-android-obd2-ariza-tespit-cihazi-elm-327-mini-bluetooth-168545166/detay

ben bundan aldım işimi görüyor internetten torque pro programını indirim hata kodlarını siliyorsun ışık mışık kalmıyor.

abi bugün bi kaç aksaklıktan dolayı sanayiye gidemedim. ama annem bi kaç işini halletmek için arabayla çıktı. 30 km kadar yol yapmış ve ben aldığımda aracı ışık sönmüştü. yinede bi ustaya göstersem mi?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerek yok bence ama içinize kurt düşmüş. uzun yolda düşük devir yüksek vitesle gidiyorsunuz ve yakıtta değişikse böyle yapıyor.
hata gerçekten önemli olsaydı kullandıktan sonra sönmezdi. tekrarlarsa götürün bence. tabi içiniz rahat etmeyecekse götürün.