škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomatik vites sarsıntılı geçiş.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
araç iki gündür 1. 2. 3. viteslere sarsıntılı geçmeye başladı 4. 5. 6. viteslere geçerken sorun yok. Araç 103 000 km de, şanzıman yağının değişmesi gerektiğini söylüyorlar, yağı değiştirsem faydası olur mu yoksa iyi bir otomatik vites ustasına mı gideyim.

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bildiğiniz güvenilir otomatik vites ustası bilen varmı ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanziman yagi ve filtresinin degisimi belkide cozum olabilir.

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bostancıda satılmış usta diye birini tavsiye ediyorlar.

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün satılmış ustanın yanına gittim, arabanın derdini anlattım ve test sürüşüne çıktık. Usta yağın ve filtrenin değişmesi gerektiğini söyledi. Dükkana geldik Yağ olarak 6 ileri şanzımanlar için xcel cvt diye bir marka kullandığını, 4 ileri olanlar için castrol kullandığını, castrolün daha ucuz olduğunu söyledi. Araba lifte kaldırıldı şanzıman karteri söküldü, karterde iki tane mıknatısın üzeri iki milim kadar metal tozu vardı, filtrede tıkanmak üzereydi. 4.5 lt yağ+filtre+katkı hepsine 500 TL ödedim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorununuz çözüldü mü peki?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim anlayamadığım sorun 2014 7. ay çıkışlı ama çözüm 2015 4.cü ayda. tarih problemimi var yoksa bi senedir böylemi kullandınız.

bence sorun çözülmüştür. bende sene 2000 de 91 model audı 80 düz vites aracın şanzıman yağını değiştirmiştim. ve araba yaklaşık 200 km uzun yola gidince 4.cü vitese girmeme problemi oluşmuştu. araştırdık şanzımana otomatik şanzıman yağı koymak lazımmış . bunu koyduktan sonra sorun kalmamıştı.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 14:10:06 Gönderen: mdindas »

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Özür dilerim sorunun çözüldüğünü yazmamışım. Tarihler doğru mehmet abi bir sene o şekilde kullandım(1700 km), sarsıntılar aşırı olmayınca bide otomatik şanzıman yağı değişirdi değişmezdi tartışmaları vardı bende yetkili servisi aradım yağ ömürlük dediler, sarsıntıyı valflerin yaptığını, arıza lambası yandığında değiştirirsem sıkıntı olmayacağını bide 5000 TL de para isteyince bende vazgeçmiştim.