škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tıkırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 40 günlük okti tdi dsg elegance aracımın sağ tarafından hafif bozuk yolda giderken bir tıkırtı geliyor. fakat hep aracı ben kullandığım için sesin kaynağını bulamıyorum.. sağ emniyet kemerinin mekanizmasındanmı, yoksa sağ arka kapının içindenmi geliyor çözemedim. sizde de aynı sıkıntı varmı? ses metal sesi, gıcırtı falan değil.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın tavanında gözlük kabı var mı?Varsa içinde gözlük yada tıkırtı yapacak bişey var mı?Orayı kontrol et muhtemelen o ve ona benzr bir durumdur.Sorunu bulursan burda paylaşmayı unutma ki bilgimiz olsun.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sunroof olduğu için gözlük kabı yok. ses ön sağ emniyet kemeri ile arka sağ arka koltuk arasından geliyor. ses yalnızca bozuk yolda geliyor. yeni araba, nerden geldiğini bulamazsam gıcık olacam.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sagdaki hava kanalindan geliyor olabilir. Oralarin hepsini silikon spreyledim. Ses kesildi.wurth un silikon spreyini tavsiye ederim. Birlesme yerine siktim.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
H. Bucak Bey çok teşekkürler. Hava kanalı dediğiniz yer neresi? İmkanınız varsa yaptığınız yerin fotosunu gönderebilirmisiniz?

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de tam olarak aynı sıkıntı  vardı, servistre kapı fitillerine sprey sıktırdım ve ses kesildi ama şimdi gene başladı, başka marka sprey gerekecek sanırım

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka camdaki güneş perdesi de olabilir o da zırıltı yapıyo.
en temizi yanınıza birini bindirip sesi araştırmak. ya da başkası kullansın siz bakın.

Çevrimdışı Ke®eM

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hakan Bey hava kanalı neresi bende öğrenmek istiyorum, herkeste olduğu gibi bendede var çözelim rahatlayalım.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ke®eM;473222
Hakan Bey hava kanalı neresi bende öğrenmek istiyorum, herkeste olduğu gibi bendede var çözelim rahatlayalım.

Klimanin hava ufledigi kanaldan bahsediyorum.  Bu islemi daha once auris I'm vardi Ona uygulamistim mukemmel Sonuc aldim. Simdi Octavia da da super tikirti yok. Silikon spreyin artisi su toz tutmuyor . Dusunun iki yuzey var surtunen araya bi Madde koymaliyiz renksiz kokusuz toz tutmayan. Iste silikon sprey Tam bu is icin. Tlfdan yaziyorum kelime hatasi Varsa uzgunum.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan bey sanki ses ordan gelmiyor. ya sag direk içinden ya kapıdan yada arka sağ koltuk tarafından.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TATMACA;473239
Hakan bey sanki ses ordan gelmiyor. ya sag direk içinden ya kapıdan yada arka sağ koltuk tarafından.

Sagda kapi icinde ne varsa cikarin.daha sonra bu kemerin oldugu yeri kontrol edin Bence.

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TATMACA;473156
arkadaşlar 40 günlük okti tdi dsg elegance aracımın sağ tarafından hafif bozuk yolda giderken bir tıkırtı geliyor. fakat hep aracı ben kullandığım için sesin kaynağını bulamıyorum.. sağ emniyet kemerinin mekanizmasındanmı, yoksa sağ arka kapının içindenmi geliyor çözemedim. sizde de aynı sıkıntı varmı? ses metal sesi, gıcırtı falan değil.

40 günlük arabadan ses geliyor öylemi,
üstelik bi çuval para verilip de alınan octi'den ha..?
pes artık söylenecek söz yok..
birde bagajına yağmur suyu giriyor deyinde tam olsun..

Alıntı yapılan: TATMACA;473160
yeni araba, nerden geldiğini bulamazsam gıcık olacam.

gıcık ha..? ben fıtık olurdum..:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende torpidodan geliyodu. Serviste torpidoyu söktüler ayak aydınlatması sabit değilmiş ondan geliyormuş. Şuan kesildi o taraftan geliyorsa bi baktırın

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuk elektrikli ise o düğmelerin gevşek olması bozuk yolda titreşip ses çıkarıyor kaymak asfaltta o ses çıkmıyor. Bende bayağı ayar olmuştum. Koltuk dikleştirici düğmeden geliyormuş. Yolda giderken biri eliyle ufak baskı uygulasın ses hangisinde kesilirse o gevşektir.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı ses benim superb de de var servise gittiğimde sökün bakın uyuz olurum arabadan ses gelmesine dedim şansıma kaporta ustası izindeymiş başka zaman dediler :) Silikon spreyi siparişi vereyim hemen. Bahsettiğiniz ürün linkteki mi http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/wurth-silikon-sprey-antistatik-mat-500ml-wurth-121930870#product-information