škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-Stop Sorunu !!

clonner · 39 · 12636

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akilli klavye azizligi. Servistekilerle gorusun gitmeden diyecektim :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;473196
Aramıza hoşgeldiniz, geçmiş olsun..
Servisi değiştirin, böyle bir imkan yoksa, servise gittiğinizde açtırdığınız servis kayıtlarıyla birlikte Yüce otoya durumu anlatan bir mail yazabilirsiniz..

İşte budur :ok:

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: clonner;473194
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce 2014 1.6tdi elegance octavia aldım aldığıma da bin pişman oldum zaten. gelelim soruna. Aracımda start stop çalışmadı servise gittim akünün biraz azaldığını söyleyip 1 saat şarj ettiler sorunsuz bi şekilde 15 20 gün bindim araca. yine aynı problem oldu yine aynı şekilde sorun yok ama akü azalmış dediler 2 saat doldurdular yine 15 20 gün sorunsuz bindim. tekrar oldu tekrar gittim tam gün boyunca şarj ettiler sorun 20 gün ortadan kalktı şimdi servisten geliyorum aracı tekrar bıraktım yine aynı terelelliler. aracında sorun yok bilgisayarda arıza çıkmıyor bu normal işte en az günde 100 km yapmalısın ozaman sorun çıkmaz veya başka saçma sapan bahaneler uydurup baştan savıyorlar ama ortada bi sorun var bunu kendilerini binip görüyorlar ama sonuç yok. bilgisayar arıza çıkarmadığı sürece ben akü filan değiştirmem diyorlar. toparlayacak olursak bi sorun var bunu kendileri de görüyorlar fakat çözüm yok yapamıyorlar. ben 80.000 lira para verip sıfır araç alıyorum 20 güne bi servisteyim. ne yapmam lazım sizden bi öneri tavsiye bekliyorum. başına gelen başka arkadaşlar varmı ? :mad:

Hiç uğraşmayın ve serviste deneme maksatlı yeni bir akü taktırın ellerin de yoksada sipariş edip getirtin ve deyenecem diyerek taktırın ve deneyin sorun ortadan kalkarsa aracın aküsünü (önce ki aküyü) verin ellerine naparsanız yapın deyip yolunuza bakın.Yeni aküdede belli bi zamandan sonra aynı sıkıntıyı yaşarsanız dikkat edin aracın elektrik aksamında mutlaka  bir arıza vardır ve bu nedenle hukuki yollardan hakkınızı arama yoluna gidin.
Geçmiş olsun.

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız  için teşekkür ederim arkadaşlar yeni akü takmışlar umarım tekrar sorun çıkmaz :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: clonner;473283
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar yeni akü takmışlar umarım tekrar sorun çıkmaz :)
Garanti kapsamında mı değiştirdiler?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;473319
Garanti kapsamında mı değiştirdiler?

Evet garanti kapsamında

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: clonner;473226
aracımı her gün kullanıyorum akünün şarj etmesi lazım. gündüz farı,sensörler filan devre dışı bırakınca elegance araç kullanmamın ne anlamı kalacak ozaman  Ambition bi araç alırdım :)

Ben başka marka araçta yaşadığım benzer sorunun çözümünü anlattım, buna göre aracınızın ya şarj ünitesinde, ya da aküsünde sorun olduğu çıkarımında bulunacağınızı düşünmüştüm...yanlış düşünmüşüm...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: clonner;473283
Yorumlarınız  için teşekkür ederim arkadaşlar yeni akü takmışlar umarım tekrar sorun çıkmaz :)
Yeni akü ile aynı sorunu 2 yıldan evvel yaşarsan dikkat etmelisin;ya aracın elektrik tesisatında bi kaçak yada şase vardır yada elektrik ve elektronik donanımında bir sıkıntı yada uyumsuz bir donanım vardır bunlara muhakkak dikkat et, özellikle bir değişiklik yaptıysan ampül,teyp yada anfi felan değitirip yada taktırdıysan onlara muhakkak baktır zira aracına daha büyük zarar verip hatta yangına bile neden olabilir ALLAH göstermesin.
Şayet bişeyleri değitirip yada bişey taktırıdı isen ve bi sıkıntı onlardan kaynaklı oluşursa garanti ve kaskonda devre dışı kalır bilgin olsun.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: clonner;473322
Evet garanti kapsamında
Sizi bu denli uğraştıran servisin aküyü garanti kapsamında değiştirmesi sevindirici.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;473330
Yeni akü ile aynı sorunu 2 yıldan evvel yaşarsan dikkat etmelisin;ya aracın elektrik tesisatında bi kaçak yada şase vardır yada elektrik ve elektronik donanımında bir sıkıntı yada uyumsuz bir donanım vardır bunlara muhakkak dikkat et, özellikle bir değişiklik yaptıysan ampül,teyp yada anfi felan değitirip yada taktırdıysan onlara muhakkak baktır zira aracına daha büyük zarar verip hatta yangına bile neden olabilir ALLAH göstermesin.
Şayet bişeyleri değitirip yada bişey taktırıdı isen ve bi sıkıntı onlardan kaynaklı oluşursa garanti ve kaskonda devre dışı kalır bilgin olsun.

yok aracım fabrikadan çıktığı gibi hiç bi eklenti yapmadım. bakalım artık çaresizlikten denemelik aküyü taktılar sorun çıkmazsa akü bende kalacakmış

Çevrimdışı clonner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;473338
Sizi bu denli uğraştıran servisin aküyü garanti kapsamında değiştirmesi sevindirici.

kibarlığı bırakıp anladıkları dilden konuşmanın faydası oldu diye düşüyorum yoksa yine yapmazlardı :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;473338

Beleş akü vermek Skoda-Türkiye için büyük bir yıkım olmuştur herhalde :kiki:

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu önceki aracımda(Laguna II Faz II) yaşamıştım. Akü değiştirince herşey halloldu ancak 6 aylık araçta akü neden boşalır araştırmak gerek. 2007 senesinde işyerine sıfır aldığımız transporter araçta çok çabuk akü boşaltınca servise (Konya-Gökmen) götürdük göğüs altında bilmem kaç mA kaçak var deyip göğsü söküp bir röle atmışlardı ama detayına çok hakim değilim. Boşalan Akünün 2-3 saatlik şarj ile şarj olması zor saatte sürekli olarak 50 Amper civarında bir akım basmalı ki şarj etsin bu miktarda bir akımı da sürekli olarak basmak akünün ömrünü yer.Aküyü şarj et kullan aspirin tedavisi gibi birşey.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaşadığınız olay, aracınızı az kullanmakla alakalı kesinlikle değil. Ben aracımı haftada bir, belki bazen 2 haftada bir çıkarıp 20 km kullanıyorum. Ancak sizin yaşadığınız sorun ile karşılaşmadım. (inşallah da karşılaşmam)
SET tuşuna çok uzun süreli basarak, akü seviyesini sık sık gözlemleyin. Yeni takılan akü de hızlı düşüyorsa, elektrik kaçağı ve ya çok akım çeken bir cihazdan şuphelenmek gerekecek.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu ne gerek var gidin guvenilir bir akucuye bu arabanin akusuyle sarjini bir de kacagini olc birader deyin 5 dakikada cozsun durumu. Sarj saglikli ve kacak da yoksa akudendir. Hepsi saglamsa hic kurcalamayin yeni ayar super olmus demektir :)