škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuğa montaj kolçak

ufy1905 · 16 · 11799

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Arabayı Yüce Otoya bakıma götürdüğümde kolçak fiyatını sordum ve 640 TL cevabını alınca şaşırdım. Bugunde Bostancıda dizayn firmasına kolçak bakmak için girdim. Daha önceden araştırmasını yapmış olduğum koltuğa montaj kolçakta karar kıldım ve bir cesaret araca montajını yaptırdım.

1. aşamada koltuk döşememizi bize montaj alanı sağlayacak şekilde topladılar.

2.aşamada koltuğu iskelet kısmına montaj için uygun yere matkapla delik açılık somun ve vida takıldı.

3.aşamada vidalar ve somunlar sıkılaştırıldı

4.parçanın koltuğa sabitlenmiş hali.

5. kolçağın yerine takılmış hali.

toplam işlem 30 dk falan sürdü. montajı yaptırdığım yer gerçekten ilgili ve işinin ehli görünüyordu. Şu an için kolçakta bir sıkıntı Yok bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl olacak.
işlem için toplam 150 TL cebimden cıkmış oldu.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel görünüyor, inş. sıkıntısız bir şekilde kullanırsınız...

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun
koltuk kumasiyla karsilastirinca ton farki var gibi, kumas secimi de yapilabiliyor mu?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;473444
Hayirli olsun
koltuk kumasiyla karsilastirinca ton farki var gibi, kumas secimi de yapilabiliyor mu?

genelde hazır olanlardan montaj yapıyorlar ama siparişe göre yapabilirler diye tahmin ediyorum. ton farkı aslında cok olmadı renkler uydu gibi biraz ışktan dolayı ton farkı var gibi durmuş. temizlenmesi kolay olur diye deri kolçak vardı bir ara onu taktırmaya niyetlendim fakat koltukla çok uyumlu olmadığı için vazgeçtim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uygulama güzel olmuş. paylaşımınız için teşekkürler.
ama 100 tl lik golf 4 kolçağı alıp bir demirciden ona uygun ayak kestirseydiniz çok daha orjinal olurdu. en azından koltuğunuz delinmezdi.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;473454
uygulama güzel olmuş. paylaşımınız için teşekkürler.
ama 100 tl lik golf 4 kolçağı alıp bir demirciden ona uygun ayak kestirseydiniz çok daha orjinal olurdu. en azından koltuğunuz delinmezdi.

aslında golf 4 kolçağından alıp monte etmeyı dusundum ama vaktım olmadıgı ıcın ışe girişemedim. bayram tatili için eve giderken yolda kolçak şart olduğu için bugun bi deli cesareti geldi kolçagın montajını yaptırdım. koltuk döşemesi 1 lira büyüklüğünde kesilmiş oldu artık sağlık olsun diyelim :D şu an için çok kullanışlı yan koltukta oturanda kolçaktan faydalanabiliyor. hatta benden daha çok daimi yol arkadaşımızın işine yaradı bu kolçağı yaptırmam ;)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufy1905;473456
aslında golf 4 kolçağından alıp monte etmeyı dusundum ama vaktım olmadıgı ıcın ışe girişemedim. bayram tatili için eve giderken yolda kolçak şart olduğu için bugun bi deli cesareti geldi kolçagın montajını yaptırdım. koltuk döşemesi 1 lira büyüklüğünde kesilmiş oldu artık sağlık olsun diyelim :D şu an için çok kullanışlı yan koltukta oturanda kolçaktan faydalanabiliyor. hatta benden daha çok daimi yol arkadaşımızın işine yaradı bu kolçağı yaptırmam ;)

buda çok güzel olmuş. kolçak resmen bir numaralı ihtiyaç keyifli yolculuklar şimdiden :)

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Furkan bende aynı yerde şubat da yaptırdım hiç bir sorun yok malzeme gayet sağlıklı ve sağlam, kumaş rengi ellerindeki renkler sadece. kendin eğerek ayar yapabiliyorsun, ben alçaltmak istedim iş yeri sahibi bana gösterdi nasıl eğileceğini iç malzemesi metalin özenle sağlam olarak yapıldığını söyledi
benim birtek sıkıntım var oda kumaş yaz gelince kısa kollu giyiyoruz oda kolumu sanki zımparalıyor kumaş az dişli gibi neticede polyester tabii şimdi üzerine kılıf diktireceğim yoksa indirmiyorum kolçağı kafam takıldı birkere,, yetide takıldığı yerde hazır delik de vardı koltuğun yan demirinde bende şaşırmıştım ozaman
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende golf 4 kolçağı taktım baya orjinal gibi oldu ama kalite olarak zayıf servisten orjinal alıp monte edecem bi ara kırılana kadar dursun şimdilik gerçi 4 yaşında kızım üstüne çıkıyor kırıldığı yok :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gule gule kullanin. Kolcak sart. Ben arabayi almadan kolcagini almistim :D alinca gelip taktim

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kolçak çok önemli. ben aracımı satılığa çıkardım zamanında ev almak için. arkadaşın biri sadece kolçağı satmak ister misin diye sormuştu hemen. önce koçağa alıcı çıktı.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kafkasyalı;473667
hayırlı olsun

tesekkurler :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zevk meselesi tabii ama koltuğa yazık olmuş...çin malı 30-40 liralık golf 4 kolçağı daha fonksiyonel, orjinal görünümlü ve de eşya gözü ve yükseklik ayarıyla hoş olurdu....
Neyse güle güle kullanın.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)