škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sadece Şoför Koltuğunda Oturanın Duyabildiği Ses

ekin · 9 · 2704

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Medya cihazın tamamen kapattığımda özellikle geceleri şehir sessizken daha net duyulan sanki elektrik kısa devre gibi bir ses geliyor. Sesin kaynağını bulabilmek için konsola doğru eğildiğimde ses duyulmuyor. Yanlış tespit etmedim ise ses motordaki tip tıkırtıdan içeri bu şekilde geliyor.  İlk duyduğumda medya cihazından geliyor gibi bir algı oluşturmuştu. Aynı koşullarda yaşayan varmı yok ise test edip dönüş yaparmısınız.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ekin;473698
Medya cihazın tamamen kapattığımda özellikle geceleri şehir sessizken daha net duyulan sanki elektrik kısa devre gibi bir ses geliyor. Sesin kaynağını bulabilmek için konsola doğru eğildiğimde ses duyulmuyor. Yanlış tespit etmedim ise ses motordaki tip tıkırtıdan içeri bu şekilde geliyor.  İlk duyduğumda medya cihazından geliyor gibi bir algı oluşturmuştu. Aynı koşullarda yaşayan varmı yok ise test edip dönüş yaparmısınız.

Medya cihazından geliyor olabilir. Benim Columbustan'dan da motoru kapatınca ses geliyor bazen.   Cihazın fanından olduğuna kanaat getirdim ben.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim ses araç çalışırken geliyor. Dizel motor dan çıkan tık tık sesi içeri o şekilde giriyor sanırım. Ama özellikle gece yolculukta müzik açık değil ise ses çok rahatsız ediyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Müzik açık olmaza bile multimedya sistemi çalışıyor.  eğer dediğiniz ses motordan gelmiyorsa ve multimedyadan geliyorsa sa aktifken ner duyduğum bi elektrik akımına benzer ses oluyor. Nomak muhtemeln

Çevrimdışı derax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ekin arkadaşım bu octaviaların sorunları hep aynı. ben de aynı sebepten servise götürdüm. gece yapıyor dedim. sürekli bir zırıltı gibiydi. gece duyabilirsin dedim ustaya. o da bu şikayeti hep aldıklarını golf,jetta,octavia,passat,super b tüm dizel araçlarda varmış. enjektör sesiymiş. hatta golfte daha fazla varmış dedi.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benden başka birilerinin duymasına sevindim. Zırıltı kelimesi o sesi tam anlamıyla açıklıyor. Multimedia dan geliyor gibi ama değil motor tarafından geliyor ama dışarı çıkınca ses gelmiyor. Artık fazla kafa yormamak lazım diye düşünüyorum ama bu fiyattaki araçlarda böyle şeyler olması saçma geliyor bana.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ekin;474803
Benden başka birilerinin duymasına sevindim. Zırıltı kelimesi o sesi tam anlamıyla açıklıyor. Multimedia dan geliyor gibi ama değil motor tarafından geliyor ama dışarı çıkınca ses gelmiyor. Artık fazla kafa yormamak lazım diye düşünüyorum ama bu fiyattaki araçlarda böyle şeyler olması saçma geliyor bana.

Sıkıntının başı zaten burda. Fiyatının araçları değil bu araçlar. 50 bin etmese gereken ve o fiyatlara satılmak için üretilen octiler 80 bin₺ olumca beklenti yüksek ancak sunulan kalite düşük oluyor malesef

Çevrimdışı derax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya aslında dizel araçların sesine gıcık oluyorum ama ne var ki yakıt ülkemizde başa bela. mecburen dizele yanaşıyoruz. bu seslere de kulak tıkayacaz.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;474804
Sıkıntının başı zaten burda. Fiyatının araçları değil bu araçlar. 50 bin etmese gereken ve o fiyatlara satılmak için üretilen octiler 80 bin₺ olumca beklenti yüksek ancak sunulan kalite düşük oluyor malesef

hep bu ÖTV belasından.