škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

96.000 ₺ 'ye Jetta 2. elde.. Akıl kârı değil!!

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
sırf kasası göze hoş geliyor diye clionun geldiği hale bak. Eski kasasına bu paraları isteme cesaretleri yoktu, bunu resmen tasarımla satıyorlar. Eskisinden çok üstün değil benim gözümde.

Jetta ve vw zaten aşmış durumda. Tamam, araçlar kaliteli, daha bugün samsun bayiinde 2. El bi golf 7'yi inceledim, koltuklar falan süper, kalite akıyor. Ama C sınıfına da 100 kağıt verilmez ki kardeşim.

Bi de vw'de eleştireceğim bi durum daha var. Zaten gücü tartışılan bi TDI motorun (105'lik) var.  hadi baz donanımda aynı kalsın da, haylayn'a doğru 120 hp falan yap demi, yok arkadaş. 105'lik olan serileri bile 90'a çekiyorlar, midline plus TDI sıfırı 90hp şimdi. Ya da rapid, toledo gibi araçlarda da 90'a çektiler mesela, halbuki diğer markalar aşmış, 128, 130, 135'ler havada uçuşuyor. 110'luk TDI hala gelecek diye bekleniyor, 120'lik ise almanyada yeni passat ile satışa sunuldu, buraya gelse de 90-105'liklerin eritilmesi lazım önce. Halbuki 1.6 dizelde 300 nm+ bi motorun olsaydı mevcut passat da daha prestijli olurdu, ve superb de tabi ki..

Şu koltuklara ve yumuşak göğüse harcadıkları vaktin yarısını motora harcasalar...
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2014, 00:09:24 Gönderen: turker »

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2006-2008 symbol lere bile 24bin tl çekiyorlar. Herkes fiyatları uçurmuş ne sıfır araba alınacağı kaldı ne de ikici el.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;474786
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-turkiyede-tek-2014-model-0-km-de-renault-clio-girtlak-dolusu-173703696/detay
Alın bir de buradan yakın :/

:D Arkadaş 2014 ocak trafiğe çıkışlı octavia elegance full pakete 80 istiyordu oha diyordum ki bu clio beni benden aldı :D

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ne böyle :kork1:Artık nasıl bir anlayışsa birde "4-5 ay sıra beklendi aldı." yazanlar var :sopa:

zibidi gonzales

• Ziyaretçi

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı samet59"

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Jettayı 250 bin yapsınlar insignia yı 400 yapsınlar. Zaten arabamız var. canıma minnet modundayım artık.

Öyle olsun istiyoruz olmuyor. Böyle olsun istiyoruz olmuyor. Anca bundan anlar bizim halkımız.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;474857

Bi de vw'de eleştireceğim bi durum daha var. Zaten gücü tartışılan bi TDI motorun (105'lik) var.  hadi baz donanımda aynı kalsın da, haylayn'a doğru 120 hp falan yap demi, yok arkadaş. 105'lik olan serileri bile 90'a çekiyorlar,

bilerek böyle yapıyorlar motor ömrünü uzatmak için.

HDİ yada DCI motorlardan 150 bini geçen çok nadir, onlar da turbo ya da motor revizyonu yapmıştır kesin.
akrabanın hdi pejosu vardı, sıfır alıp o kadar temiz kullanmasına rağmen 110 binde turbo patlattı.

ama tdi motor çok uzun ömürlü bir motor, internette 500 bin hatta 1 milyon km gören tdi lar var.

bu arada bu fiyatlar 2-3 katına da çıksa milllet alır yani, herkes helalinden para kazanmıyor.
Karı-koca nerdeyse 10 senedir çalışıyoruz, devlet memuruyuz,  20 bin lira bile etmeyen şimdki arabamızı zor bela borçla  harçla aldık, şimdi üstüne koyup da değiştiremiyoruz bile. HALA KİRADA OTURUYORUZ.

Ama öyle adamlar var ki, bir lafla 6-7 sıfırlı paraları cebe indiriyor, bu adamlara dokunmaz. Onu bırak devlette bile ,ikimizin aldığı maaşın toplamında daha fazlasını tek başına alan adamlar var.

Bazısı da bizim gibi öğretmen..vs düşük maaşlı memur oluyor, ama hayatını bankaya hibe ediyor, ruhunu şeytana satar gibi. Öyle kredi çekip ev araba alıyor. Kredi çekip de ödeyemeyip kafayı bozan, şizofreniye adım atan çok arkadaşım oldu.  La aldığın maaş belli arkadaş,  ne diye 70 bin liraya cedda alıyon ki, ama alıyor işte.

Aldığı gibi de binemiyor bile, kıyamıyor. Atıyorum, bir pikniğe, geziye vs gidilecek. HEmen kıvırıyor yavşak "ya benim araba da arızalı da, bilmemne de", mecbur sen götürüyorsun milleti arabana doldurup.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;475114
bilerek böyle yapıyorlar motor ömrünü uzatmak için.

HDİ yada DCI motorlardan 150 bini geçen çok nadir, onlar da turbo ya da motor revizyonu yapmıştır kesin.
akrabanın hdi pejosu vardı, sıfır alıp o kadar temiz kullanmasına rağmen 110 binde turbo patlattı.

ama tdi motor çok uzun ömürlü bir motor, internette 500 bin hatta 1 milyon km gören tdi lar var.

bu arada bu fiyatlar 2-3 katına da çıksa milllet alır yani, herkes helalinden para kazanmıyor.
Karı-koca nerdeyse 10 senedir çalışıyoruz, devlet memuruyuz,  20 bin lira bile etmeyen şimdki arabamızı zor bela borçla  harçla aldık, şimdi üstüne koyup da değiştiremiyoruz bile. HALA KİRADA OTURUYORUZ.

Ama öyle adamlar var ki, bir lafla 6-7 sıfırlı paraları cebe indiriyor, bu adamlara dokunmaz. Onu bırak devlette bile ,ikimizin aldığı maaşın toplamında daha fazlasını tek başına alan adamlar var.

Bazısı da bizim gibi öğretmen..vs düşük maaşlı memur oluyor, ama hayatını bankaya hibe ediyor, ruhunu şeytana satar gibi. Öyle kredi çekip ev araba alıyor. Kredi çekip de ödeyemeyip kafayı bozan, şizofreniye adım atan çok arkadaşım oldu.  La aldığın maaş belli arkadaş,  ne diye 70 bin liraya cedda alıyon ki, ama alıyor işte.

Aldığı gibi de binemiyor bile, kıyamıyor. Atıyorum, bir pikniğe, geziye vs gidilecek. HEmen kıvırıyor yavşak "ya benim araba da arızalı da, bilmemne de", mecbur sen götürüyorsun milleti arabana doldurup.

aynen öyle. imza.