škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 2 DSG 7 yakıt tüketim değerleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 10 gün önce superb elegance (prestij paket) aldım. Yakın süre içerisinde aracım daha 1000 km olmadan Rize - Trabzon arası düz sahil yolunda yakıt değerlerini test etmeye çalıştım. Araçta dört kişi, full bagaj, klima hep açıktı. Dış ortam ise; yol genelde düz, ara sıra hafif eğimli, sıcaklık 32 derece idi. Test değerlerini yakalarken hız sabitleyiciyi 4-5 dk. Frene basmadan kullandım. Sahil yolunda olduğum için yoldaki eğim çok az artıp eksiliyordu. Testi deniz seviyesinden aynı yüksekliklerde başlatıp bitirdim. Yakıt tüketimi şu şekilde oldu :  

100 km. sabit hızda 3.8 litre/100km.
                                            110 km. sabit hızda 4.2 litre/100km.
                                            120 km. sabit hızda 4.6 litre/100km.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
4-5 dk lık testlerle ortalama çıkarmanız mümkün değil, 100 km yaptıktan sonra gerçek ortalamanız ortaya çıkar...

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Size katılıyorum. Tabii ki de frene basıp hızlandıkça tüketim değerleri yükselcektir. Amacım üreticinin yakalamış olduğu optimum yakıt değerlerini yakalamaktı. Altında bile çıktığını belirtmek istedim. Daha önce 2010 toyota corolla 1.4D4 dizel aracım 90 km. Sabit hızda 3.9 lt. gösteriyordu. Normal kullanımda şehir dışı 5-5.5 lt. , şehir içi 7-7.5 lt. Yakıt tüketiyordu. Superb in ağırlığına göre üst yazıda da bahsettiğim yakalmış olduğu yakıt değerleri çok iyi görünüyor. Araç 1000 km.de. Ileride yakıt değerleri nasıl olur bilmiyorum.

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de yeni kasa 1.6 tdı 7  dsg superb var.gerçekten kalıbına ve ağırlığına göre çok az yakıyor.istanbul içi 940, şehirler arası 1190 km yaptım.ve aracım daha 8500 km de.çok memnunum

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İşyerim şehirin 30 km dışında hergün 80 km falan yapıyorum karma tüketim 7.4lt

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o kadar kısa sürede o değerleri ben 2000 motorda yakalıyorum. gerçek yani fabrika verilerine uygun olanı yakalamak için düz yolda 100 km gittikten sonra bakmanız daha net veri sağlayacaktır.