škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Servisten sonra hız sabitleyicim çalışmadı.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NYILMAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2013 1.6 dizel otomatik elegance ogtim var. Geçen gün 15.000 bakım için servise götürdüm. Aldım eve dönerken baktım bir de ne göreyim hız sabitleyicim çalışmıyor iyi mi. Başına böyle bir şey gelen var mı? Yarın ilk işim servisi arama k olacak bakalım bana nasıl saçma sapan açıklamalar ve cümleler kuracaklar. Birde 450 km yol gidip geldiğime mi yanayım.

Ayrıca komik bir şeyle daha karşılaştım serviste: bir yıllık aracımın şanzuman yağını (ücretsiz) değiştirdiler. Bilgisayar kayıtlarında değiştirilmesi gerektiği ile ilgili bilgi varmış. Hiç de bir açıklama yapmadılar.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: NYILMAZ;474855
Arkadaşlar 2013 1.6 dizel otomatik elegance ogtim var. Geçen gün 15.000 bakım için servise götürdüm. Aldım eve dönerken baktım bir de ne göreyim hız sabitleyicim çalışmıyor iyi mi. Başına böyle bir şey gelen var mı? Yarın ilk işim servisi arama k olacak bakalım bana nasıl saçma sapan açıklamalar ve cümleler kuracaklar. Birde 450 km yol gidip geldiğime mi yanayım.

Ayrıca komik bir şeyle daha karşılaştım serviste: bir yıllık aracımın şanzuman yağını (ücretsiz) değiştirdiler. Bilgisayar kayıtlarında değiştirilmesi gerektiği ile ilgili bilgi varmış. Hiç de bir açıklama yapmadılar.

Şanzıman yağı değişimi ve şanzıman yazılım güncellemesi geleli 4-5 aydan fazla oldu ve forumda konusu geçmişti. Bir de farketmemişsinizdir muhtemelen yakıt geri dönüş hortumları mı öyle bir ismi olan hortumlarınızda ücretsiz olarak değiştirilmiş olması gerekiyor. Radyoya da güncelleme gelmişti böyle güncellemeler sıfır araçlarda hep olağan şeylerdir. Arkadaşımın 2010 model e250 cdi larına güncelleme ile park asist ve auto hold fonksiyonları aktif olmuştu hemde 2 sene sonra. Bizdeki şeyler ufak şeyler

Çevrimdışı NYILMAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Gerçekten yağ değişimi konusunu aramıştım ama görememişim. Fakat asıl canımı sıkan "hız sabitleyici" meselesi.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;474871
Şanzıman yağı değişimi ve şanzıman yazılım güncellemesi geleli 4-5 aydan fazla oldu ve forumda konusu geçmişti. Bir de farketmemişsinizdir muhtemelen yakıt geri dönüş hortumları mı öyle bir ismi olan hortumlarınızda ücretsiz olarak değiştirilmiş olması gerekiyor. Radyoya da güncelleme gelmişti böyle güncellemeler sıfır araçlarda hep olağan şeylerdir. Arkadaşımın 2010 model e250 cdi larına güncelleme ile park asist ve auto hold fonksiyonları aktif olmuştu hemde 2 sene sonra. Bizdeki şeyler ufak şeyler

Merhaba hocam o yakıt hortumlarını garanti kapsamı içinde değişimi ile ilgili tüm modellerde geçerli mi ? acaba benim araç 2014 model 1.6 TDI düz vites benim araçta hiç öyle bir şey yapmadılar serviste yakıt hortumları değişimi ile ilgili .

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;474878
Merhaba hocam o yakıt hortumlarını garanti kapsamı içinde değişimi ile ilgili tüm modellerde geçerli mi ? acaba benim araç 2014 model 1.6 TDI düz vites benim araçta hiç öyle bir şey yapmadılar serviste yakıt hortumları değişimi ile ilgili .

benim bildiğim 2013 belli bir aydan önce piyasaya çıkanlarda şanzıman işlemleri yapılmıştı ben servise gittiğimde sizinki güncel demişlerdi.
tamam servislere çok güven yok genel anlamda ama sanırım global zorunlu olan şeyleri de pek atlamazlar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Servis ile yapacağınız görüşmenin ve konunun çözümü hakkındaki bilgileri paylaşmanızı bekliyoruz.
DSG şanzımanlarda, sentetik/mineral tipi yağ değişimi programı mevcut, evet. Orda bir rahatsızlık yok, ancak dilersenzi sorabilir siniz yine de.

Çevrimdışı NYILMAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servisle görüşme yaptım.  Getirin düzeltelim dediler. 400 km yol geldiğimi söyleyince biz size dönelim dediler. Sonra aradıklarında; Servis bakım esnasında km yi görmek için hız sabitleyiciyi devre dışı bırakmışlar. km ye bakmak için kol üzerindeki çıt ile oynadıkları söylediler. Eski haline getirmeyi unutmuşlar. Tekrar eski haline getirirsem düzeleceğini söylediler. Bende dedikleri gibi yaptım düzeldi. Hem benim hemde servisin cahilliği.

Servislerin yeterli olduğunu düşünmüyorum, bir soru soruyorum alakasız yerlerden cevaplar veriyorlar. Ayrıca ben çok araba meraklısı biri olmamama rağmen aracımla ilgili bazı şeyleri ben onlara gösterip öğrettim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: NYILMAZ;474977
Servisle görüşme yaptım.  Getirin düzeltelim dediler. 400 km yol geldiğimi söyleyince biz size dönelim dediler. Sonra aradıklarında; Servis bakım esnasında km yi görmek için hız sabitleyiciyi devre dışı bırakmışlar. km ye bakmak için kol üzerindeki çıt ile oynadıkları söylediler. Eski haline getirmeyi unutmuşlar. Tekrar eski haline getirirsem düzeleceğini söylediler. Bende dedikleri gibi yaptım düzeldi. Hem benim hemde servisin cahilliği.

Servislerin yeterli olduğunu düşünmüyorum, bir soru soruyorum alakasız yerlerden cevaplar veriyorlar. Ayrıca ben çok araba meraklısı biri olmamama rağmen aracımla ilgili bazı şeyleri ben onlara gösterip öğrettim.

:confused:
Kol üzerindeki ÇIT nedir?
CC'yi aktif etmek için mandal tarzında minik düğmeyi mi kast ediyorsunuz?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de vardı cruise control sıkıntısı. 30 bin bakımında söyledim kol değişecek dediler. Garantiden. Parça bekliyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali_firattr;475072
Bende de vardı cruise control sıkıntısı. 30 bin bakımında söyledim kol değişecek dediler. Garantiden. Parça bekliyorum.
Sizdeki sorun tam olarak neydi? CC hiç mi devreye girmiyordu?

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Froumda bu konuda bir başlık açmıştım. orada detaylı anlattım.
Cruise control düğmesini aktif konuma getirdiğimde turuncu bir uyarı lambası yanıyor ve aktive olmuyor. Aracı durdurup anahtarı takıp çıkarınca çalışıyor.
Bazen de kendi kendine (yokuş aşağı hızlanmadan bahsetmiyorum) hızı arttırıyor. Hızı arttırıyor derken ayarladığım değer ekranda birer birer frene basana kadar artıyor.