škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia 1.2 tsi ve elagence mi 106tdi mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
102 tsi ve 1.6 tdi yakıt hakkında bilgisi olan varmı? arada 10 bin fark var, performans farkı çokmudur?

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=27819

Aynı konuyu bende açmıştım, ben 1.2 tercih ettim, memnunmuyum? Kısmen :) Daha önce ki tüm araçlarım dizeldi, ilk kez benzinli araç aldım şu anda 1000 km oldu, şehir içi ortalamam 9.5 LT, 5000 Km den sonra biraz daha düşecek diye umut ediyorum :) Performans olarak dizelden hiçbir farkı yok, o konuda kafanızda soru işareti olmasın...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 tsı optimal dsg araç daha 950 km de bir depo ile 620km şehiriçi yol yapıldı ortalama hız 30 km.genel ortalama 7,5-8 litre performans olarak da çok iyi .

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arada 10000tl fark düşündürücü.ama anladığım kadarı ile çokta ekonomik değil.9.5lt fazla bir yakıt. Bende honda var 7.7 şehir içi tüketimi var. Dizel mantıklı duruyor. Peki 1.4 tsi yorumunuz nedir

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok km geçilecekse dizel alın.

Ama yılda benim gibi 1000 küsür TL yakıt masrafınız varsa o aradaki 10 bin TL fark 10 yıllık yakıt demek  ;)

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda 10.000 km den fazla yapıyorum,ki bu artacak. Dizel daha keyifli ve mantıklı duruyor

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: merman;475216
Arada 10000tl fark düşündürücü.ama anladığım kadarı ile çokta ekonomik değil.9.5lt fazla bir yakıt. Bende honda var 7.7 şehir içi tüketimi var. Dizel mantıklı duruyor. Peki 1.4 tsi yorumunuz nedir

9.5 litre çok fazla bende seri kullanırım istanbul şehir içi ortalaması 7,5-8 arası geziyor ki araç daha 1000 olmadı arasıra spor modda kullandığım bile var bu ortalamada.ama tabiki bir dizel olmaz donanım haberde 4,5-5 litralerden bahsediliyor senede 15000 km ve fazlası olacaksa dizel mantıklı gibi gözüküyor.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
9.5 Litre'nın altına indiremedim 1000 km ortalamam bu, çok sıkışık trafikte kullandım bayram boyu muhtemelen bu etki etti, ama ben şehir içinde uzun dönem ortalamasının 8-8.5 LT nin altına ineceğini sanmıyorum...

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merman bey.. 1.4 TSİ almalısınız bence..  hem performans hem tasarruf...  Performans ile işim olmaz diyorsanız bari tasarruf olsun Dizel alın...

ama 1.2 tsi bana mantıksız geliyor.. hem tasarruf yok.. hem performans yok.. alırken ki fiyatı da bu yüzden uygun zaten..

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda 30.000 km yapan birisi bile ortalama yakıt tüketimilerini hesaplayarak en az 5 yılda anca amorti edebiliyor. Siz 15.000 km yapıyorsanız bu 10 yıl demektir. Kredi kullanacaksanız 10.000 TL fazla kredi demek 36 ayda güncel faiz oranlarıyla hesaplandığında en az 2.000 TL faiz vermek demek. Fark 12.000 TL :) Yılda 15.000 km yapan birisi için kesinlikle 1.2 TSI derim. Performans olarak da1.6 TDI' dan daha iyi.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;475250
Yılda 30.000 km yapan birisi bile ortalama yakıt tüketimilerini hesaplayarak en az 5 yılda anca amorti edebiliyor. Siz 15.000 km yapıyorsanız bu 10 yıl demektir. Kredi kullanacaksanız 10.000 TL fazla kredi demek 36 ayda güncel faiz oranlarıyla hesaplandığında en az 2.000 TL faiz vermek demek. Fark 12.000 TL :) Yılda 15.000 km yapan birisi için kesinlikle 1.2 TSI derim. Performans olarak da1.6 TDI' dan daha iyi.

tabi satarken dizeli daha yüksek fiyattan satacağını da düşünmeli.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
inanılmaz kafam karıştı, 1.2tsi alıp pişman olmaktan korkuyorum açıkçası, hondamı alırkende aynı tereddütte kaldım benzinlide karar kıldım sonra benzinli aldığıma pişman oldum.
bu araçlardan hangisini tercih etmeliyim yüzde verirmisiniz.
superb 1,6tdi elg
octavia 1,6 tdi elg
octavia 1,2tsi elg
vw pass at 1,6tdi comf.(2.el)
bmw 3.20d(2,el)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında aceleniz yoksa sonbahara doğru almanız en iyisidir :ok: Eğer şehiriçi fazla yaparsanız Octi, yok şehirdışı çoksa Superb veya diğerleri :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: merman;475280
inanılmaz kafam karıştı, 1.2tsi alıp pişman olmaktan korkuyorum açıkçası, hondamı alırkende aynı tereddütte kaldım benzinlide karar kıldım sonra benzinli aldığıma pişman oldum.
bu araçlardan hangisini tercih etmeliyim yüzde verirmisiniz.
superb 1,6tdi elg
octavia 1,6 tdi elg
octavia 1,2tsi elg
vw pass at 1,6tdi comf.(2.el)
bmw 3.20d(2,el)

patron naptın ya?
para kısıtın yoksa elbette ki superb al, 2. elde de bmw al derim. 1.2 neree 2.0 nere?