škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.2 ambition - 1.2 TSI çok fark var mı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sduran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi geceler. Yarın kısmetse Rapid spaceback alacağım inş. Açıkçası çok araştırma fırsatım olmadı.
Rapid 1.2 ambition benzin fiyatı ve özellikleri itibarı ile cazip geldi. Fakat çok kararsızım 1.2 ambtn 75 bg ve arabanın çok hantal kalmasından korkuyorum. Arabanın performansı nasıl?
4.000 TL fazla verip 1.2 TSI alsam mı? O fiyat farkı için 1.2 TSI almak mantıklı mı? KULLANAN YA DA BİLEN BİRİ LÜTFEN ACİL CEVAPLAYABİLİR Mİ? SABAH ARABAYI ALACAĞIM.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.2 atmosferik ile 1.2 turbo motor arasında performans olarak dağlar kadar fark var, yıllarca kullandım her iki motoru da, öte yandan tüketimleri farklı değil...

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sduran;475311
İyi geceler. Yarın kısmetse Rapid spaceback alacağım inş. Açıkçası çok araştırma fırsatım olmadı.
Rapid 1.2 ambition benzin fiyatı ve özellikleri itibarı ile cazip geldi. Fakat çok kararsızım 1.2 ambtn 75 bg ve arabanın çok hantal kalmasından korkuyorum. Arabanın performansı nasıl?
4.000 TL fazla verip 1.2 TSI alsam mı? O fiyat farkı için 1.2 TSI almak mantıklı mı? KULLANAN YA DA BİLEN BİRİ LÜTFEN ACİL CEVAPLAYABİLİR Mİ? SABAH ARABAYI ALACAĞIM.

Ben de 1.2 TSI elegance kullanıyorum daha bir ay oldu, tüplü 2001 model 1.6 RXI megane'ımdan daha çok beğendim, atmosferik 1.2 ile TSI arasında çok çok fark var. 4 bin lira eder bu performans için :gaz: yakıt tüketimim de 500 km si paso dur kalklı trafiğin yoğun olduğu yollardan oluşan toplamda 1400 km yaptım ortalamam 6.8, yaklaşık 32 kuruş yani
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2014, 09:59:53 Gönderen: Uğur57 »

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence değer aradaki farka. 1.2 TSİ atmosferik kadar üzmez sizi.  Şahsen ben alsam kesinlikle TSİ alırdım :ok:

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ben de rapıd 1.2 tsı elegance kullanıyırum mayısatan berı tsı motor atmosferık notordan kat kat ustun arabam yokusta kastı dustu mu derdın olmaz yakıtta da o kadar korkulack bır tuketımı olmaz

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi araçlar belki atmosferik 1.6 araçlar kadar performans verir ve yakit olarak 1.2 atmosferikler kadar yakar... Arkadaşlarin dediği gibi tüp düşünmüyorsan ve paranda varsa düşünme al bence  4 bin lira için değer...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;475398
Eğer LPG düşünmeyecekseniz kesinlikle TSI tercih edin.
Katılıyorum..
Aradaki fiyat farkı için kesinlikle değeceğinin garantisini veririm..

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Süleyman bey arabayı aldınız mı merak ettim? aldıysanız hangisini tercih ettiniz?

Çevrimdışı kralcuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tercih meselesi ben ailemle binip sıkıntısız yolculuk yapıyorum araba bile solluyorum yok öyle bayılma falan yokuşta yakıt yokuş yoksa 6 varsa 7 litre ama ben 120 yi geçmem araba kullanırken 75 bg arabamla 120 ile giderken 6,5 tl anlık yazıyor

Çevrimdışı kralcuneyt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet ben rapid 75 bg kullanıyorum arada çok fark var ama benim beklentim fazla değildi zaten iş gören bir araba 75 bg emin olun 1,6 75 bg kullandım aynı arabayı sıfır alınca ilk bir ay baya bir uyuz ama açılıyor araba şimdi birde iridyum buji aldım taktım yokuş falan dinlmiyor ha ben 120 yi geçen bir adam değilim anlık tüketim 120 ile giderken 6,5 lt açıkçası konfor ve sürüş için süper araba memnunum :)
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2015, 11:24:51 Gönderen: kralcuneyt »

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Alıntı yapılan: sduran;475311
Bende Corolla 1.33 life alacaktım aynı senin gibi motor konusunu araştırdık rapid 1.2 tsi elegance a karar verdim hiç pişmanlık yok çok seviyorum aracımı performans tartışılmaz yaşanır arada uçurum var...