škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kötü yol paketi

selchuk · 45 · 17024

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superbin yerden normal yüksekliği 14 cm iken, kötü yol paketiyle 16 cm yüksekliğe çıkmakta.bildiğim kadarıyla kötü yol paketi virajlarda,tümseklerde,kasiste,çukurda vs. durumlarda aracın savrulmasını,sarsılmasını,titremesini en aza indiriyor.merak ettiğim bunu sağlayan süspansiyonlarmı.öyleyse süspansiyon sertmi yumuşakmı oluyor.hangi süspansiyon daha iyi.süspansiyondan kaynaklanmıyorsa neden kaynaklanıyor.yardımlarınızı bekliyorum
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özel ayarları olacağı kesin; ama sert ya da yumuşak diye kestirip atabileceğimizi düşünmüyorum.:)

"Hangi süspansiyon daha iyi" sorusunun cevabı da tamamen ihtiyaçlarınıza bağlı. Bunu sipariş ettiğinize göre bu daha iyidir.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
düşünüyorum kötü birşey olsa opsiyon koymazlar.zaten opsiyon olarak ayrıca spor süspansiyonda vardı ve ikisi beraber alınamıyordu.spor sert olduğuna göre bunun nasıl olduğunu düşünmem lazım.özel ayarları olabilir demişsiniz ne demek istediniz.bir ayarlama durumumu var.öyleyse nasıl ayarlanır sizce

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: selchuk;41864
düşünüyorum kötü birşey olsa opsiyon koymazlar.zaten opsiyon olarak ayrıca spor süspansiyonda vardı ve ikisi beraber alınamıyordu.spor sert olduğuna göre bunun nasıl olduğunu düşünmem lazım.özel ayarları olabilir demişsiniz ne demek istediniz.bir ayarlama durumumu var.öyleyse nasıl ayarlanır sizce

opsiyonun iyisi kötüsü olmaz bu gibi opsiyonlarda. ihtiyaca hitap edeni olur. kasetçalar yerine MP3 çalar alma gibi bi durum değil bu.

siz bilirsiniz. ama ben arabayı asla yükseltmezdim.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;41864

"Ayar" derken demek istediğim süspansiyonun sadece "yumuşak" ya da "sert" olarak 2 ayrı yönde ayarlanmadığı idi. Bunun mutlaka daha fazla ayrıntıları olmalı. (sönüm mesafesi, vb.)

Bunlar gerçekten benim de merak ettiğim konular. "Sportif" istekleri karşılamak kolay. Araç alçaltılır, süspansisyon iyice sertleştirilir, biter...

Ama üst seviyede araçlarda süspansiyon çok da sertleştirilmeden, konfor özelliği de korunarak yol tutuş başarılı kılınabiliyor. (örneğin yeni Astra Sedan) Bunun ayrıntılarını benim bilmem mümkün değil tabii. Makine Müh. olup da bu alanda uzmanlaşan birilerine sormak lazım belki de.:) (standart makinecinin bile işi zor)

==========================

Kısacası bizim yapabileceğimiz bir ayar olduğunu sanmıyorum; en azından kastettiğim o değildi.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;41866
opsiyonun iyisi kötüsü olmaz bu gibi opsiyonlarda. ihtiyaca hitap edeni olur. kasetçalar yerine MP3 çalar alma gibi bi durum değil bu.

siz bilirsiniz. ama ben arabayı asla yükseltmezdim.

ben sadece savrulmayı,titreşimi aza indiriyor diye sipariş etmiştim.süspansiyondan bağımsız sandım aklıma gelmedi. Hakan yükseltmem neden dedin?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yükselince nası azaltacak savrulmayı?

arabanı yerden yükselttikçe ağırlık merkezinde yükselir. yer çekimini düşün, böle arabandan aşağıya bissürü bissürü oklar olsun yere doğru aksınlar, araba yükseldikçe nolur sence?

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aklıma gelen birtek altını vurmaması olur.Hakan sence bu paket ne işe yarıyor tam olarak

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi leylek gibi oluyor araba bence o kadar.

aynı ayarda yüksek araba alçağına göre daha vasat yol tutar.

samimi fikrimi sorarsanız 1 bakla daha dönen helezon takıp yolluyorlardır :)
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2009, 00:28:58 Gönderen: AhmetH »

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D:D:D.dediğin mantıklı çünkü 18 jant ile birlikte alınamıyordu bu paket.17 ile birlikte satılıyor. madem yükseliyor 18 lastik daha iyi giderdi. www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_orjinal_hatasiz-14WQQaXQQ17735997WQQpXQQdisplayitem bu ilanda kötü yol paketi var ama dediğin gibi arabanın görünüşü hiç hoşuma gitmedi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek araçmı...? Bir daha asla :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok yüksek ::(

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
biz dahada alçaltablsek keşke diyoz.....

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;41891
:D:D:D.dediğin mantıklı çünkü 18 jant ile birlikte alınamıyordu bu paket.17 ile birlikte satılıyor. madem yükseliyor 18 lastik daha iyi giderdi. www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_orjinal_hatasiz-14WQQaXQQ17735997WQQpXQQdisplayitem bu ilanda kötü yol paketi var ama dediğin gibi arabanın görünüşü hiç hoşuma gitmedi

umarım  özellikle  ve bilerek spariş geçmişsinizdir..

2004 senesi istikbalden beğendiğimiz bir taımın maxi seçeneğini aldık..
bize  maxi takımın  ne olduğunu adam akıllı  anlatmamışlardı.
takım bir geldi  iki tane  3 lü kocaman  divan :D
hani dedik  bunun 2 li  çek yatı..  adamlar  maxi  sipariş  etmediniz mi siz demesin mi..
iyi  dedik  başa  gelen  çekilir zira  kaplama kumaşını biz seçmiştik özel üretilmişti..
dedik  2 li ne kadar  abartısız  3 lü divandan  daha pahalı..
mekanizmalar  falan filanlar..
senelerdir durur  evimiz dar  dahada  dar  oldu sayesinde..

demek istediğim  içinize sinmezse  sizin  için kötü olur.

ilk görüşte aşk olayı vardır ya  il görüşte  araç etkilemezde  yüksekliğine takarsanız  o öyle  gider :(