škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kötü yol paketi

selchuk · 45 · 17022

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkes normal yüksekliği iyi diyor off ya canım sıkıldı şimdi.bayide adam akıllı anlatmıyolar.bizde sarsıntıyı önlüyo diye alıyoruz:(
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mercedes in  ABC  süspansiyonu  vardır  mesela  inanılmaz bir opsiyondur S  serileri için  resmen  yer  uçağı  olur  araç onuda  anlatmazlar  pek sahipleride tam ne işe yaradığını bilmez.. özü bilgisayar kontrollü havalı süspansiyonlardan geçer otobüs gibi körüker vardır  virajlarda arabanın  yattığı tarafı kaldırır müthiş bir konfor ve stabilite sağlar..

ama bu  öyle bir  seçenek değil  araç  yükseltiliyor altı vurmasın diye  ayıptır söylemesi 2. dünya ülkelerine yönelik bir opsiyon diyeceğim ama arabaya  yakışmıyor :)

biz göçmeniz  2. aracımız Opel vectra ile Bulgaristana gideriz her sene  köy yolları  bozuktur mesela ama yinede 80-90 gidilir.. avrupanın doğusunda  skoda nın bu tarz yollar için geliştirdiği sistem diyebilirm buna..

ama biz  vectra ile sorun yaşamadık  zira oda yüksek değildir hatta yüklü gittiğimizden dahada alçak oluyor
.
Türkiye de bu pakete Doğu illeri dışında ihtiyaç olacağını zannetmiyorum.

üzülerek söylüyorum yanlış anlamayın ama bence Ankara için hatalı bir seçim olmuş :(

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın yerden yüksekliğini arttırarak altının yere vurmasını engelleyen bir sistem bu.Ayrıca titreşimleride engelliyor.Konfor sağladığı bir gerçek.Fakat aracın savrulmamasını sağlaması garibime gitti.Çünkü araç yerden yükseldikçe stabilitesi azalır.Araç yere ne kadar yakınsa o kadar iyi yol tutar.Size bu konuda yanlış bilgi verilmiş.Ankara' nın yollarıda o kadar kötü değil.Keşke kötü yol paketi yerine spor süspansiyon alsaydınız.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dert etmeyin kocaman bagajı var 2 çuval kum koyun normal seviyeye gelir.Yani ben olsam öyle yapardım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;41930
Dert etmeyin kocaman bagajı var 2 çuval kum koyun normal seviyeye gelir.Yani ben olsam öyle yapardım.

zaten yüksek rüzgarlaması altına alıp paraşütlemesi fazla olacak, bu ağırlıklarlada 2 litre fazladan yaksın 100 km de....

burnuda hepten havaya kalksın ne frenaj kalsın ne aero...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;41931
zaten yüksek rüzgarlaması altına alıp paraşütlemesi fazla olacak, bu ağırlıklarlada 2 litre fazladan yaksın 100 km de....

burnuda hepten havaya kalksın ne frenaj kalsın ne aero...
ben bu işlerden fazla anlamadığım için bunları hesap etmememiştim.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracım la diğer superb 2 leri yüksekliğini karşılaştırıyorum benim araç 4-5 cm daha yüksek aracı 2. el aldığımız için satın aldığımızda özellikle kötü yol paketi de var dememmişti sadece full demişti sizce bu 4-5 cm yüksek olması aracımızın kötü yol paketi olduğunumu gösteriyor...2 superb tsi 1 superb 2.0 tdi ile karşılaştırdım  üçündende yüksek

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kötü yol paketi

- Daha yüksek araç
- Daha geniş yanak lastik
- Motor altı celik sactan oluşuyor Skoda'da.

Tümü olmasa da yükseklik genelde TR'ye gelen araçlarda Avrupa'ya göre daha fazla, normaldir yollarımıza göre

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sonuçta ben erzurumdayım karşılaştırdığım araçlarda erzurumda bu duruma göre benm araçta kötü yol paketi bulunuyorumu

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://vag-codes.info/vag-option-codes Şu siteden excel dosyasını indirin, aracın stepnesinin yanında, bagaj halısının altında aracınızın üzerindeki fabrika opsiyon kodu listesini göreceksiniz, oradaki opsiyonları inceleyin bir yerlere not edip ya da sticker'ı oradan söküp,  Orada Rough Road Design / Rough Road Suspension tarzı bir ifade varsa kötü yol paketi vardır. Kodu 2UB olmalı hatta.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
VW 'lerde Türkiye'ye gelen tüm araçlarında standart kötü yol paketi bulunuyor ve süspansiyonlar daha sert normale göre ve diğer arkadaşların dediği gibi araç biraz daha Avrupa da ki araçlara göre yüksek...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yüksek olması tutunamama özelliğini azaltmayabilir ona göre süspansyon gelirştirmişlerdir herhalde ya hammer da yerden 10 metre yüksek ama civa destekli süspansyon sonuç devrilmeme garantili yoksa sıkıntı tabikide.

Çevrimdışı hekimoglu78

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

bende 3T4 yazınca sadece; İki arka koltuk başlıkları, sürücü tarafından uzaktan geri çekilebilir. Yazıyor. Ne demekse :)

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kötü yol paketinin kodu nedir?? ingilizcem cok kuvvetli değilde

Çevrimdışı 6ahmet1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kotu yol paketinde yay ve amortisorlerin farkli oldugunu soyluyor yukseltme veya alcaltma genis lastik vs den bahsetmiyor. onun disinda fren ve yakit kaplolari motoru tozdan koruma arac alti kaplama gibi ozellikleri var buradan ulasabilirsiniz  http://www.skoda-auto.com/en/models/hotspotdetail?HotspotName=M6+-+Paket+pro+špatné+cesty+%5BFabia%2C+Octavia%2C+Octavia+Tour%2C+Yeti%2C+Superb%5D&Page=technology&WebID=19e2ce5d-c6b0-414b-9be6-113388595538