škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

batarya şişmesi

mdindas · 22 · 11628

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
polypad tabletin bataryası evde balon gibi şişmiş. arka kapağı yapışkanlarından ayırmış. bende kablolarını kesip bataryayı balkona aldım. dedim patlamasın bikaç delik açtım şişini indirdim. baktım tablette hasar yok gibi. evde önceki ekranı arızalı piranha tabletin bataryasını çıkardım ancak ebatları çok farklı olduğundan yuvaya oturmadı kablo bağlantılarını yaptım tablet açılış ekranında takılı kaldı reset düğmesi ile fabrika ayarlarına getirdim tablet açıldı tüm fonksiyonları faal çalıştı. ancak arka kapağı batarya nedeni ile kapatamıyorum. bu bataryadan arayacağım ancak bulması biraz sorun olacak gibi. sgr 263 model 3.7 v batarya.

« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2014, 14:24:41 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu cihazların bataryaları genelde standart.  Model numarasına göre bulunabilir.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi pili atmasaydın . O pille arardın en azından. Bataryanın kapasitesi ne kadar? İmkanın varsa servisten al nolur nolmaz Allah göstermesin o da patlar :kork2:

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
o batarya kapağı kaldıracak kadar şişmişse iyiki patlamamış aman dikkat edin. Birde delik açtım demişsiniz, çok tehlikeli hocam ne yaptın sen :) bataryanın gazını alayım demişsin de dua et patlatıp gözünü başını yakmamışsın.

ayrıca bir başka batarya takılacaksa volt değerine ek olarak ve daha da önemli olan amperinin uyum sağlamasına dikkat edin. olmuyorsa at çöpe gitsin bir sakatlık çıkarmadan.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;475682
.................. olmuyorsa at çöpe gitsin bir sakatlık çıkarmadan.

Bitik pilleri sakın çöpe atmayın, 1 adet AA pil, 3 m3 toprağı hayvan ve bitki yaşamını engelleyecek kadar kirletiyor...AVM lerde, okullarda, marketlerde, vb. pil toplama kutularına atın, en azından buralara ulaşana kadar evde kutuda bekletin, geleceğe vebal bırakmayın...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şişik bataryaya iğne batırmak büyük cesaret.  half Life 2 oyunundaki gibi evde yeşil yeşil dumanlar çıkmıştır :)

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;475689
Bitik pilleri sakın çöpe atmayın, 1 adet AA pil, 3 m3 toprağı hayvan ve bitki yaşamını engelleyecek kadar kirletiyor...AVM lerde, okullarda, marketlerde, vb. pil toplama kutularına atın, en azından buralara ulaşana kadar evde kutuda bekletin, geleceğe vebal bırakmayın...

tableti komple çöpe atmasını söylemiştim. duyarlılığınız için teşekkürler.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şişik bataryayi patlar ihtimaline karsi elime havlu sarip uzun bicakla usulca deldiydim. Daha sonra icinide actik karbon kagidi gibi bi suru kattan olusmus kagit demeti seklindeydi. Bataryalar 3.7 volt standart ama gucu degisiyor. Ebati uysa yetecek. Dun ankarada bulabilecegim kizilayda sihhiyede maltepe pazarinda bi suru yere sordum hepsi balikcioglu pasajinda bi yer tarif ediyordu ama ordada yok. Simdilik taktigim batrya faal arka kapaksiz kullaniyorum. Bulursak alicaz takicaz. Veya yuvya uygun olcude 2-3 tane cep tel bataryasini paralel baglayip yerlestiricez.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hazir konusu acilmisken sormak istiyorum. Polypadlerde bluetooth var mi? Bir de android mi?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;476072
Hazir konusu acilmisken sormak istiyorum. Polypadlerde bluetooth var mi? Bir de android mi?

Zaten tablet piyasası %90 oranla Android, bunlarında %99'u 4.1 veya 4.2 Jelly Bean kullanıyor, geri kalan 3.0 Honeycomb veya 4.4 KitKat kullanıyor. Birde Bluetooth yok diye biliyorum, en azından benim Artes tabletimde ...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elm327 aldim da bugun elime gececek. İos telefonumla calisip calismayacagindan supheliyim. Kotu bozuk sadece blietoothu olan bir android tablet alma dusuncesindeyim 2. El falan sadece cihazi calistirmak icin. Arac tableti olacak yani. Elm den baglanip gosterge niyetine kullanicam sadece niyetim o. Polypadlerin ikinci elleri oldukca ucuz acaba bluetoothlari var mi onu merak ettim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vaaaay güzel fikir...sonuç alırsan ben de düşünürüm...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Samsung, Reeder, Acer, malum İpad, Casper vs. Bunların bluetoohtlu modelleri var ki Reeder ucuz yani http://www.bimeks.com.tr/kategori.aspx?s=1&kid=1437&od=Bluetooth%5bEvet%2fVar%5d&sn=1

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ipadi istemeyerek de olsa silicem sanirim. İos la elm nin calismasi birazcik sancili oluyor cunku

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu reeder ise yarar bir urun mu ki? Hani annem migros sanalmarket alisverisini de yapabilir mi bununla acaba fb a falan girer mi ki? 194₺ ye buldum cunku. Annemde teknoloji dunyasina adim atmak istiyor belki baslangic icin 3-5 ay kullanir sonra bi ipad falan alirim ona diyorum ne dersiniz?