škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt Tüketimi İle İlgili Değerler.. Resimli..

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun süreli ile yakıt aldıktan sonra ekranlarında toplam dakikalar karışmış mı?
yakıttan sonra 65850 dakika, uzun sürelide 1625 dakika. nasıl iş anlamadım.

Çevrimdışı Onur5261

• kıde
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;477472
uzun süreli ile yakıt aldıktan sonra ekranlarında toplam dakikalar karışmış mı?
yakıttan sonra 65850 dakika, uzun sürelide 1625 dakika. nasıl iş anlamadım.

Bende şimdi farkettim doğru tespit araca binince kontrol edeceğim anlık bi karışıklıkmı yoksa başka birşey mi . Sonra sonucu paylaşırım.

Çevrimdışı Onur5261

• kıde
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;477452
Valla ben ekrana takıldım grafikleri falan çok güzelmiş birde tüm özelliklere uyum sağlamış anladığım kadarıyla

Evet tam anlamıyla uyumlu.

Çevrimdışı ulask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Dün Ordu'dan Ankara'ya (591km) 4.4lt/100km ortalama ile geldim. Araba kullanmam biraz agresif olmasına rağmen ilk sürüşte bu ortalamayı tutturmuş olmam çok güzel. Araba henüz 602km'de, ortalama daha da düşer diyorlar.

Çevrimdışı KayzeriRum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir abimiz demişti ki, yakıtı en çok etkileyen hızlı ya da yavaş sürmek değil, ani devir değişiklikleri, ani frenler ve hızlanmalardır. Mesela 150km/s hızla stabil seyrinizde tüm unsurlar açıkken harcanan yakıt düşükken, devirde sürekli dalgalanma ve özellikle ani frenaj yakıt tüketiminin artmasının ana sebeplerindenmiş. Bir de motor yağı çok önemliymiş. Sürtünme arttıkça sarfiyat da artar demişti. Paylaşayım dedim.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enerjinin korunumu kanunu işte bu söylediğiniz :) Şehir içi sürekli vites değişikliği, gazlama, frenleme olduğu için daha çok yakıyor araçlar şehir dışına göre. Şehir dışında sabit gidildiği için daha az yakıyor. Rampalı, virajlı yollarda da daha çok yakması beklenir haliyle çünkü yine vites değiştirme, gazlama, frenleme olayları oluyor.

Çevrimdışı muscakir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende 2014 model 1.2 tsi octavia var. Manuel vites. Klima açık ve 4 kişi tatil için eşyalarla bagajı tam dolu bir şekilde toplam 2420 km yol yaptım ve 590 TL lik yakıt harcadım. Güzergahım ist. İzmir marmaris antalya istanbul şeklinde idi. Ve ortalama hızımda 100 km/ h idi. Bir önceki aracım 2012 octavia 1.6 tdi idi. Performans olarak neredeyse hiç fark yok. Klima kapalu olsa sanırım çok daha az yakardı.Bu arada gittiğim yollar hep tırmanışlı idi. Dönüşte sadece düz yollardan geldik.

Çevrimdışı sezgln

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi oktavia kullanıcısıyım benzinlikle akraba oldum artık 100 liralık benzin almıyorum çünkü devamlı benZinliğe gitmekten psikolojim bozulcak. 9lt ortalama tüketim gösteriyor hayatımın en sakin araç sürüşünü yapıyorum. Düşcek düşcek deniyor kaç lt düşcek belki yarım lt olur 8.5 lt dizelden benzine kimse geçmesin. Çok çok pişmanım. Fabrika değerleri üZerine 1 lt 1,5 lt koydum makul geldi ama 4 lt koymak gerekiyormuş.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sezgln;478389
1.2 tsi oktavia kullanıcısıyım benzinlikle akraba oldum artık 100 liralık benzin almıyorum çünkü devamlı benZinliğe gitmekten psikolojim bozulcak. 9lt ortalama tüketim gösteriyor hayatımın en sakin araç sürüşünü yapıyorum. Düşcek düşcek deniyor kaç lt düşcek belki yarım lt olur 8.5 lt dizelden benzine kimse geçmesin. Çok çok pişmanım. Fabrika değerleri üZerine 1 lt 1,5 lt koydum makul geldi ama 4 lt koymak gerekiyormuş.

Aracından aracına, kullandığınız yerlerden stilinize, mesafenize, lastik basınçlarınıza yükünüze, motor sıcaklığına, klima kullanımına göre değişkenlik gösterecektir. Ancak genel olarak vag grubu araçların kağıt üstündeki değerleri yakalaması diğerlerine nazaran çok daha rahattır. 1.6 tdi dsg octaviam 6.5 genel tüketimi var ancak hiç dikkat edilmeden kullanılıyor dikkat ettiğim zaman 5.5 litre yakıyor. 1.4 ibizamın fabrika verisi şehir içi 8 karma 6, benim 6.5 ortalamam var. Eğer aracınızı 10 km altı mesafelerde kullanıyorsanız 9 litre gibi değerleri görmeniz ne kadar dikkat ederseniz edin içten bile değil. İyi forumlar

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen esariipek ustune basmis. İs gaz pedalinin altinda. Benzin daha ince yakit. Daha dikkat ister.

Çevrimdışı sezgln

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;478395
Aracından aracına, kullandığınız yerlerden stilinize, mesafenize, lastik basınçlarınıza yükünüze, motor sıcaklığına, klima kullanımına göre değişkenlik gösterecektir. Ancak genel olarak vag grubu araçların kağıt üstündeki değerleri yakalaması diğerlerine nazaran çok daha rahattır. 1.6 tdi dsg octaviam 6.5 genel tüketimi var ancak hiç dikkat edilmeden kullanılıyor dikkat ettiğim zaman 5.5 litre yakıyor. 1.4 ibizamın fabrika verisi şehir içi 8 karma 6, benim 6.5 ortalamam var. Eğer aracınızı 10 km altı mesafelerde kullanıyorsanız 9 litre gibi değerleri görmeniz ne kadar dikkat ederseniz edin içten bile değil. İyi forumlar

Dogru iş yeri ev arası tam 10 km izmir şehir içide çok ışık ve dur kalk var.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2014, 15:41:14 Gönderen: sezgln »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sezgln;478469
Dogru iş yeri ev arası tam 10 km izmir şehir içide çok ışık ve dur kalk var.

İçinizi rahatlatacaksa tdi dsg octi tam 10 kmlik mesafede normal bir kullanış yapılırsa şehir içinde 7.5 gibi bir değer gösteriyor çoğunlukla. hele durkalklarda 8 litre civarlarında seyrediyo

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1 litre mazot ile şehir dışı uzun süreli 100 ile 180 km hız aralığı ve şehir içinde yine uzun süreli hareket ve toplam kat edilen mesafe tam 1000 km ve ortalama 65 km hız ile 21,73 km ortalama yol yaptım.Şahsi kanaatim a7 tdi 1 depo ile tam olarak asgari 900 azami 1200 km yol yapar.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu değer genellikle yokuş aşağı olmak üzere yaklaşık 5-6 rampa çıkma sonucu olmuştur... (dinar-denizli arası değeri)yoksa düz yolda olması biraz zordur...değerler okunmaya bilir yolda gelirken çekilmiştir... ortalama değer 3.0 lt dir...
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2014, 13:11:31 Gönderen: medcezir03 »