škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda fabia 1.2tsi için lastik tavsiyesi

hozes · 13 · 7301

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hozes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar...arac 45bine dayandı, 2011 model 1.2tsi, fabrika çıkış lastikler var üzerinde, yanlış hatırlamıyorsam dunlop 205/55...arac ambiante dynamic, 15 inc celik jant var bildigim kadarıyla...

lastik olarak goodyear efficient performans almayı düşünüyorum, aracı yüzde 80 sehir içinde, ankarada kullanıyorum...

secim olarak 205/55 mi tutsam yoksa 195/55 195/50 mi olarak değiştirsem, ne tavsiye edersiniz, ilk önceliğim yol sesi ve konfor, aracı zaten cok hızlı kullanmıyorum, yol tutus cok sorun olmaz diye düşünüyorum...
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2014, 13:38:59 Gönderen: hozes »

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben çok araştırdım, orjinal ölçülerinden şaşmayın,yakıt, yol tutuşu ve fren mesafesi değişiyor... goodyear ı forumda irfan abi çok tavsiye eder.. kullananlar mutlaka yorum yazar...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Orijinal ölçüden şaşma, benim takada fabrikasyon Conti var, memnunum, Goodyear da olur

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Senin arabanın tabanı  195 55
205 değil goodyeara da micheline de  iyi diyorlar. BEn de bu ikisinden birini düşünüyorum..

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de 205 45 16 jant ama dediler ki 195 lik al diyorlar bende kararsizim ya

Çevrimdışı hozes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet, lastikler 195/55 imiş...yanak kalınlığı 65 cıkarsak peki konfor artar ancak yakıt tüketime artar herhalde...

bu arada fabrika üzerindeki lastikler 2010 37. hafta imiş, nerdeyse 4 sene olmus, 45bin km de, dişler hala duruyor, görünürde yarık patlak catlakta yok, lastikciye gidip değiştirmem gerekli mi desem tabiki diyecek...lastik ömrü nekadar oluyor ortalama,yıl sonu muhtemelen 47bin olur anca arac, çokta kullanmıyorum bu dönem...

lastik olarak goodyear efficiect performans kafama yattı gibi...hem sessiz hemde yumusak olması sebebiyle konforlu deniyor...

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Başka bir başlık açmadan aynı soruyu bende sorayım. Malum bizim arabanın gıcık bir ölçüsü var 195 55 15. 55 yanak diye fiyatlar 60-80 tl lastik başına artıyor. Benim aracdaki lastikler conti 35. hafta 2010 üretimi. 30000 km sonunda harika diş var fakat taban yüzeyindeki kanallarda bolca kılcal çatlak mevcut. Lastik o kadar bayatlamışki sürekli abs devreye giriyor. Nasıl olurda continental gibi bir lastik 4. yılda bu kadar bayatlar. Eksi aracım golf 4 de yaklaşık 3 yıl Goodyear efficent dynamic kullandım ve bu sürede hiç bir bayatlamada olmadı ve frenaj gayet iyiydi.

Lastik alacam evet ama çok para vermek istemiyorum. Büyük ihtimalle forumdada başlığı bulunan petlas (starmaxx) pt741 modelini tercih edecem. Yumuşak ve konforlu bir lastik olduğundan bahsedilmiş. Fiyatıda gayet uygun.

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen benim önceki aracım golf 4te de continental vardı 4 sene içbir şey olmamıştı ..
Şimdiki aracımda dunlop var amaacayip sertleşti lastik..
Ayrıyetten golften fabi ya geçince lastik ebatları küçüldü lastik fiyatları da düşer diyordum o da ne bizim ebatlardn dediğiniz gibi pek piyasada yok 250 den aşağı yok iyi lstiklerde

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Conti-goodyear-michelin iyidir. Petlas da fena değil tabi ama kaliteli lastik sadece ilk kmlerde değil ömrünün sonuna geldiğinde bile iyi tutan lastiktir. Lastik ucuzsa vardır hilesi kesin. İyi lastik alın kafanız ağrımasın.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bridgestone turanza er300 195-55-15 var bende.. abartmamak kaydı ile yol sesi var.. ama taş gibi lastik.. yol tutuşu.. firen mesafesi.. yağmur çamur  filan dinlemiyor.. 4 mevsimlik lastik oluşundan.. yaz kış.. her yolda canavar gibi..  tek sıkıntısı bitmiyor.. bitse de fabiama alaşım jant ve  üçgen dişli yaz lastiği alsam diyorum ama milim erimiyor :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
erimiyor çatlıyor tek mesele. ha yarıldı ha yarılacak benimkiler.

Çevrimdışı onur07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kumho ku 31 aldım bende fabişe 195 55 15 ; şu an memnunum ıslak zeminde nasıl mevsimden dolayı göremedin henüz.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle