škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

oktaviamı değiştirmek istiyorum

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herkese iyi gümler arkadaşlar oktavia aracımı değiştirmek istiyorum 3 araba arasında kararsız kaldım
 1- 2011 model 1.6 TDCİ titanium focus ( bu aracın dizel oluşu start stop özelliğini göz önünde bulundurdum)
 2- 2009 ya da 2010 model elegance honda civic ( otomatik vitesli olduğu için)
 3- 2011 model 1.4 TSİ DGS elegance oktavia
         Araçtan istediğim çabuk hızlanması, sollamalarda karşıdan araç gelirken acaba geçebilirmiyim çelişkisine düşürmemesi ve konforlu olması

Araç benzinli olursa lpg taktıracam ona göre bir fikir verirseniz sevinirim

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seçeneklere göre şahsi fikrimi söyleyeyim;
1. Ford az yakar, kullanıcı ve yol konforu iyidir, motor sesi alır. Octavia ile arasında kalınır.
2. Özellikle otomatik vites Honda'nın yakıtı çok yüksek, motor sesi alıyor, konforu nispeten iyidir. Ben tercih etmem.
3. TSI olduğu için az yakar, ancak 2. nesil DSG olduğu için zamanla sorun yaşatma ihtimali var, bilinmez (masraf çıkarır anlamında). Kullanıcı ve yol konforu oldukça iyidir. DSG sorun unsurundan dolayı Ford ile Octavia arasında kalınır.

! * TSI motora tüp taktıramayabilirsin.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ford'un dizelleri genelde çok yakıyor diye biliyorum.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ford'a oldum olası hiç ısınamadım.Parasına göre ne kadar mantıklı görünselerde bir türlü elim gitmiyor onlara.O aradığım sinerjiyi bir türlü Fordlarda bulamıyorum.
Civiclere de bir tanıdığım için bakıyorum bu aralar ne kadar uçmuş fiyatları.32 33 bine alabildiğim civic şuan 42 civarına gelmiş neredeyse.Birde o nasıl bir tasarımdır öyle.Hele en son çıkanlarda.Ne kadar berbat bir göğüs var o araba da.
Octavia Tsi ise lpg ile uyumsuz.
Seçim zor kolay gelsin
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
anladım yani araç sayımız 2 ye indi hondayı eledik

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;475757
Ford'a oldum olası hiç ısınamadım.Parasına göre ne kadar mantıklı görünselerde bir türlü elim gitmiyor onlara.O aradığım sinerjiyi bir türlü Fordlarda bulamıyorum.
Civiclere de bir tanıdığım için bakıyorum bu aralar ne kadar uçmuş fiyatları.32 33 bine alabildiğim civic şuan 42 civarına gelmiş neredeyse.Birde o nasıl bir tasarımdır öyle.Hele en son çıkanlarda.Ne kadar berbat bir göğüs var o araba da.
Octavia Tsi ise lpg ile uyumsuz.
Seçim zor kolay gelsin

evet hondaların fiyatları uçuk ve temizi de zor bulunuyor geneli kazalı araçların oktavia ya alıştık ailecek geniş ve rahat bir araç ama dediğim gibi lpg sorunu varsa tsi ler için sıkıntı gibi görünüyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tsi'ye lpg takılsa da hergün 'lan bugün arabaya birşey olacak mı?'korkusunun eksik olacağını sanmıyorum ama Mpi motorla lpgde 25-30 kr yakarsın Tsi ile benzinde 35-40 kr yakarsın.Arada tüketim olarak aşırı fark yok.Az kullanıyorsanız Tsi alınabilinir.

İmkanlar,bütçe ne kadar bilemiyorum ama Eğer alabilirseniz Tdi öneririm.
Birde piyasa o kadar çok leş dolu ki bu aralar.Ölü arabalar çok sağlam fiyatlara gidiyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı rehberce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gdtours.de
Alıntı yapılan: intifada55;475721
herkese iyi gümler arkadaşlar oktavia aracımı değiştirmek istiyorum 3 araba arasında kararsız kaldım
 1- 2011 model 1.6 TDCİ titanium focus ( bu aracın dizel oluşu start stop özelliğini göz önünde bulundurdum)
 2- 2009 ya da 2010 model elegance honda civic ( otomatik vitesli olduğu için)
 3- 2011 model 1.4 TSİ DGS elegance oktavia
         Araçtan istediğim çabuk hızlanması, sollamalarda karşıdan araç gelirken acaba geçebilirmiyim çelişkisine düşürmemesi ve konforlu olması

Araç benzinli olursa lpg taktıracam ona göre bir fikir verirseniz sevinirim

Kardeş umarım karar vermeden önce bu cevabı okumuş olursun ayrıca özür daha yeni gördüm
Bu kararsızlığı ben yaşadım ozellikle octavia ve focus arasında cok kaldım ama kime sorduysam biri de focus demedi sonucata bende 3 senedir octili oldum ve aşırı memnun olduğumu söylemeliyim.
Öncelikle bir merakımı gidermek istiyorum senin araban hangi octavia da degistirmek istiyorsun?
Ben kendi tecrübelerimi aktarayim istersen;
Benzinli alırsan TSI tercih edeceksin ama ona da uyumlu lpg zaten öyle aman aman bir farkı kalmayacak zira simdiki yeni nesil TSI ler 1.4 yani ya VW yada Skoda tercih etmelisin ki buda dizel octavia ile kıyaslandığında cok büyük fark yaratmayacak.
Bikere Ford veya honda ile kiyas şahsım için söylüyorum kiyaslanmaz bile.
Teknik verilere çok takilma bence ben 1.6 tdi octi ile çok arabaya nal toplatiyorum üstelik ilk kalkışta ha daha iyi olsun dersen 400 tl farkla versiyoun yukseltirsin araba sana en az 145 beygir olur ki buda gecermiyim tereddütünü kaldırır.
Kısacası bir octiden daha iyisi bence yine bir octidir.
Istersen 0533 719 99 42 ara daha uzun uzadiya örnekler verebilirim
Selamlar
Bilal

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hocam öncelikle merhaba,sizin şuanda kullandığınız octavia nın motoru nedir ?

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;475763
Tsi'ye lpg takılsa da hergün 'lan bugün arabaya birşey olacak mı?'korkusunun eksik olacağını sanmıyorum ama Mpi motorla lpgde 25-30 kr yakarsın Tsi ile benzinde 35-40 kr yakarsın.Arada tüketim olarak aşırı fark yok.Az kullanıyorsanız Tsi alınabilinir.

Birde piyasa o kadar çok leş dolu ki bu aralar.Ölü arabalar çok sağlam fiyatlara gidiyor.

malesef tdi biraz zor
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2014, 00:00:37 Gönderen: intifada55 »

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;475763

tdi ye yetecek bütçem yok malesef aracı biraz fazla kullanıyorum benzinle yetişilecek gibi değil memleket yakın haftada gitmem gerekiyo hak veriyorum piyasa berbat durumda

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rehberce;475765
Kardeş umarım karar vermeden önce bu cevabı okumuş olursun ayrıca özür daha yeni gördüm
Bu kararsızlığı ben yaşadım ozellikle octavia ve focus arasında cok kaldım ama kime sorduysam biri de focus demedi sonucata bende 3 senedir octili oldum ve aşırı memnun olduğumu söylemeliyim.
Öncelikle bir merakımı gidermek istiyorum senin araban hangi octavia da degistirmek istiyorsun?
Ben kendi tecrübelerimi aktarayim istersen;
Benzinli alırsan TSI tercih edeceksin ama ona da uyumlu lpg zaten öyle aman aman bir farkı kalmayacak zira simdiki yeni nesil TSI ler 1.4 yani ya VW yada Skoda tercih etmelisin ki buda dizel octavia ile kıyaslandığında cok büyük fark yaratmayacak.
Bikere Ford veya honda ile kiyas şahsım için söylüyorum kiyaslanmaz bile.
Teknik verilere çok takilma bence ben 1.6 tdi octi ile çok arabaya nal toplatiyorum üstelik ilk kalkışta ha daha iyi olsun dersen 400 tl farkla versiyoun yukseltirsin araba sana en az 145 beygir olur ki buda gecermiyim tereddütünü kaldırır.
Kısacası bir octiden daha iyisi bence yine bir octidir.
Istersen 0533 719 99 42 ara daha uzun uzadiya örnekler verebilirim
Selamlar
Bilal

şimdiki aracım 2005 model a5 kasa elegance oktavia bu aracın konforu ve sürüş zevkinden memnunum ama biraz hantal geliyo birde dizel mi benzinlimi olayına takıldım aslında yeterli bütçe olsa direk tdi alacam arada kalma olayı olmayacak ama işte

Çevrimdışı intifada55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;475769
Hocam öncelikle merhaba,sizin şuanda kullandığınız octavia nın motoru nedir ?

şuan ki aracım mpi a5 kasa oktavia elegance