škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia almalı mıyım ?

seyf80 · 43 · 11511

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyf80

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ilk kez araba alacağım.  Fiesta,corsa ve fabia arasında kaldım.. Araştırdığım kadarıyla ayrıca v.w kalitesini de göz önünde tutarak fabiaya sıcak bakıyorum..ancak 1.2 mi önerirsiniz yoksa 1.4 mü ? lpg düşünüyorum..1.2'nin çekişi nasıldır lpg'de ? veya 1.4'ün ? Bilgi verirseniz sevinirim..

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sakin kullanacaksan, performans beklemeyeceksen , uzun yolu senede bir gideceksen, yokuşlu yolları çok az kullanacaksan,  aracı 4 veya 5 kişi ve bagaj dolu pek kullanmayacaksan 1.2 alıp birde tür taktırdınız mı senden keyiflisi olmaz (benimde ilk aracım fabia  1.2 2011... aldığım günden beri arabamın hastasıyım çok keyifle bindiğim aracımla 45000 km yol yaptım..çok şükür beni hiç üzmedi ve çoğu zaman şaşırttı diyebilirim...)  ama yukardakilerden beklentin varsa kesinlikle 1.4 alıp tüp taktır hiç arkana bakmazsın bu arada corsa ve fiestayı kullanan biri olarak ben kendi fabiamdaki konforu ve güvenliği o arabalarda bulamadım yada bana öyle geldi...

çekiş olarak 1.2 tüplü aracımla 2 hafta önce izmitten rizeye gittim hızım 120 civarı araçta 3 kişi bagaj full dolu klima hep açık bazı rampalarda 4. vitese düştüm geriye kalan yolu gayet güzel gittim ama 1.4 ün çekişi bariz farklı.. dediğim gibi çekiş önemli ise 1.4 al seni memnun eder...
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2014, 20:00:47 Gönderen: jesus41 »

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
osmaniyeli hemşerim, 1,4 kullanıcısı olarak ve 1,2 yi de kullanmış biri olarak söylüyorum ikisi de çok iyi araçlar. jesus41 hocam özetlemiş zaten. benim de tercihim 1,4 olur..

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 olunca öyle ahım şahım bir çekiş bekleme Dİzel olmadığından çekişi pek iyi değil 86 beygir oluşundan mı 16 v oluşundan mı anlmadım çekişi hoşuma gitmiyor (alt devirler resmen ölü) aracım belki bundan önceki araçlarımın hepsi 100 bg 1.6 oluşundandır motoruna alışamadım .
Ama konfor yol sesi donanım olarak çok iyi araç
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2014, 03:29:22 Gönderen: Buhar »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski arabam 1.7 ydi, fabiayla 1.2 ye düştüm, 9 yıldır bindiğime göre idare eder demektir...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı seyf80

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum...Bu arada Fabia'nın biraz pazarı düşük sanırım..Çevremde hele de osmaniyede hiç bulamıyorum..antep ve adanada var..1.2 optimal var 2012.. darbe boya dğeişen yok.. beyaz renk..tüplü. 30.000 diyor.sizce nasıl ? ama o fiyata 1.4 alınabilir diye düşünüyorum ambient dinamik olandan...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Buhar;475789
1.4 olunca öyle ahım şahım bir çekiş bekleme Dİzel olmadığından çekişi pek iyi değil 86 beygir oluşundan mı 16 v oluşundan mı anlmadım çekişi hoşuma gitmiyor (alt devirler resmen ölü) aracım belki bundan önceki araçlarımın hepsi 100 bg 1.6 oluşundandır motoruna alışamadım .
Ama konfor yol sesi donanım olarak çok iyi araç

yol sesi dışında hepsine katılıyorum. aracı alınca iyi bir yalıtım yaptırmak şart yoksa sürüş eziyet oluyor. geçen symboll ful modele bindim benim 2009 classicten daha az ses alıyor. hemde cam ufaktan açık.

kesinikle 1.4 te de öyle süper bir performans beklemeyin. bari 1.2 motor alın keyfinizce şehir içi gezersiniz. uzun yol için ise yalıtım şart

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı seyf80

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
piyasada pek fabia yok yahu :) piyasası az sanırım biraz.ama ben beğeniyorum.tüplü 1.4 ambient dinamik modeli hoşuma gidiyor.

Çevrimdışı seyf80

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2'ni alsam memnun kalır mıyım acaba onu da bilmiyorum.. çünkü aynı sınıftaki corsanın ve fiestanın 1.2leri 85 ve 82 beygir.. fabia ise 70 beygir..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet1221;475826
Nasıl bir yalıtım yaptırdınız?

yaptırmadım ve sattım :) forumda konusu var bir arkadaş bitüself malzeme ve firex adlı sünger ile bağaj, çamurluk gibi alanları kaplayarak yol sesinde azalmayı ciddi birşekilde sağlamıştı.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyf80;475828
1.2'ni alsam memnun kalır mıyım acaba onu da bilmiyorum.. çünkü aynı sınıftaki corsanın ve fiestanın 1.2leri 85 ve 82 beygir.. fabia ise 70 beygir..

öyle düşünmeyin piyasadaki arabalardan ciddi birşekilde motor kalitesi var. 1.2 sürmedim ama forumdaki arkadaşlar sayesinde 1.2 lerden beklenmedik performans alındığını öğrendim. 1.4 e gaz takınca motor bitiyor. en azından 1.2 de benzine alırsınız böyle bir durumda ve yakıt olarak canınızı sıkmaz. performans istiyorsanız zaten 1.4 te bakmayın. 1.6 bir araba bulun hemde aynı vergi fiyatı var. yada 1.4 tdı düşünülebilir torku iyi diye biliyorum

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

öncelikle şunu söyleyeyim 1.2 atmosferik olduğu sürece beygir sayısı çokta önemli değil çünkü araç 70 bg gücü ve maksimum torkunu 5400 devirde gösteriyor diye biliyorum... alt devirlerde o kadar gücün en fazla 40 50 bg i ni kullanıyor... ama aklınızda kalmasın mutlaka test sürüşü yapın... izmitte olsaydınız kendi arabamla test sürüşü yaptırırdım... en son şunu da söyleyeyim.. araba alırken ki beklentiniz nedir.. ona göre araç alın ben dahil başkalarını çok dinlemeyin sadece tavsiye alın... bana çok diyen oldu 1.2 alınır mı diye aldım ve aldığım günden beri memnunum.. çünkü benim ihtiyacımı her türlü karşılıyor...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Günün sözü:

''Tork, yarış kazandırır; beygir, araba sattırır.''
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hem ucuz hem sağlam hem güçlü hem hızlı hem az yakan hem masrafsız hem sportif hem piyasası olan birazda suyundan olan araç yok. herkes bir tarafına kulp takacaktır fabianın. gönlünüzde ne yatıyorsa onu alın derim. fiyat performans yakıt olarak 1.4 aracımdan gayet memnunum. sokak yarışına katılacaksanız yetmez o ayrı mesele. gerçi yollarımız yarışçılarla dolu.