škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant seçimi (16" mi 17" mi?)

ulask · 13 · 6578

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ulask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Octavia 1.6 TDI DSG için en uygun jant hangisidir? 16" mi yoksa 17" mi? Ben konfor ve lastiklerin uzun ömürlü olması açısından 16" olduğunu düşünüyorum, bu konuda tecrübesi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 16 kullanıyorum konforlu gerçekten. 17 kullanan arkadaslar var forumda yorumlar arabanın biraz sertleştiği yönünde ama dayanılmaz değilmiş. Görüntüye değer diyorlardı.

Çevrimdışı ulask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konfor benim için öncelikli, zira arabada eşim ve çocuğum da oluyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konfor istiyorsanız 16 dan şaşmayın ne kadar ince yanak o kadar sert darbe emişi demek

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yollarda 16'', en ideali...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 17 var, şahsen 16 inch olan araca da binmedim ama konforda öyle ciddi sıkıntılar yaşamadık 20 bin kmdir.
ancak şöyle bir gerçek var ki malum TR de yollar sürprizlerle dolu. her an kasis veya çukur çıkabiliyor ve bu da ince yanaklı lastikte ister istemez deformasyon yapıyor.
görüntü derseniz elbette ki 17 hatta mümkünse 18 jant iyidir.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki aracımda 18'' kant kullanmış biri olarak Octavia daki 17'' jantlar öyle olumsuz bir konfor sorunu yaşatmıyor diyebilirim. Gerçi 16'' kullanan Octavia ya binmedim ama 17'' lastik yanağı da çok çok ince değil.

Ben de aracımı ailemle kullanıyorum. Konfor konusunda jant-lastik ten kaynaklı bir sıkıntı hiç yaşamadım. 17'' ebatındaki jant ve lastiklerin kuru zeminde daha fazla yol tutuş ve ani şerit değiştirmelerde daha az esneme demek olduğunu da unutmayalım.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17" iyidir, görüntüsü iyidir fakat köstebek yuvası gibi yollar nedeniyle 16" oluyor yani :ok:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
16 ve 17 bozuk yollarda ciddi fark oluşturur konfor konusunda. Konfor ön planda demişsiniz, bu nedenle 16 tercih edin derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı SemperFi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Test araci 17" idi ve ilk etapta ufak tumsek veya bozuk yollarda aracin rahatsiz oldugunu farkettim.Buna istinaden 16" uzerinde karar kildim ve acikcasi aracin konfor konusunda ciddi degistiriyor.17" jant 50 veya 55 yanak seklinde secilirse konforlu olur fakat 17"x45 yanak seklinde gelmesinden dolayi ve Istanbul'da yasadiginiz takdirde memnun kalmayacaksiniz.Gorunus olarak goze hitap ediyor, cunku taban genisligi 225 olmasi oturakli bir gorunum veriyor fakat gireceginiz her cukurda jant kenarlarinin siyrilmasi vb sikintilar keyif kacirabilir.Sonuc olarak 17" alindiginda jant korumali ve 50 yanak lastik secerek alabilirsiniz ama buda masrafa deger mi?

Çevrimdışı harun güzel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
17 inç jant görünüm açısından tercih edilebilir ama yakıt tüketiminizi artırır aracın sürüş konforunu olumsuz yönde etkiler bunun dışında yolda bi çukura düştüğünüzde yamulma riski yüksek büyük ihtimalle pitasadan çakma 1000 liralık jant alacaksınız her türlü yamulur :) yani sadece bi görüntüsü güzel diye büyük jant kullanmanın alemi yok ben önermem ama siz bilirsiniz

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 17 tercih ettim gayet memnunum, çok konforlu geliyor bana araç...Gerçi daha önce ki aracımda 19 jantlarda 30 yanak kullandığım için 17 iyi geliyor olabilir :)