škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Arıyorum - ISPARTA

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz trolluyorsak, siz de çok uzattığınız bu konuyu, dediğiniz gibi sonlandırıp, ''16 ya düzgün fabia'' alıp, burada paylaşın ki biz de fiyatlara 10 lira diyelim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahin112;476093
arkadaşlar lütfen trollemeyin farkındayım elinzde olan arabaların piyasasını yüksek göstermeye çalışıyosnz ama 2001 model araç boya yı sorun etmiyorm o kadar acil satıcı varsa beni bulabilir forumu kontrol ediyorum

Bende senin gibi düşünüyorum bu arabalar çok pahalı ama piyasa gerçeği diye bişey var. O fiyatlara düzgün fabianın adı bile geçmiyor. Daha sabah baktım temiz 2001 fabia bile 19 ₺ Çok mu çok elbet..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı sahin112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;476111
Biz trolluyorsak, siz de çok uzattığınız bu konuyu, dediğiniz gibi sonlandırıp, ''16 ya düzgün fabia'' alıp, burada paylaşın ki biz de fiyatlara 10 lira diyelim...
siz sıfır fiyatının yarısına 13 14 yaşında araba almaya devam edin mantıklı düşünen arkadaşlar yazarsa memnun olurum

Çevrimdışı sahin112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;476124
Bende senin gibi düşünüyorum bu arabalar çok pahalı ama piyasa gerçeği diye bişey var. O fiyatlara düzgün fabianın adı bile geçmiyor. Daha sabah baktım temiz 2001 fabia bile 19 ₺ Çok mu çok elbet..
işte çok anlatamıyorum millet 2-3 sene önce sıfırını 24 25 e almış şimdi 2. elini 30 a satıyo aklım mantığım almıyo ama 2 aya görcem bu 16 17 ye burun kıvıranları 15 16 ya satmak için kıvrancaklar

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahin112;476409
işte çok anlatamıyorum millet 2-3 sene önce sıfırını 24 25 e almış şimdi 2. elini 30 a satıyo aklım mantığım almıyo ama 2 aya görcem bu 16 17 ye burun kıvıranları 15 16 ya satmak için kıvrancaklar
Umarım öyle olur ama piyasa geri dönmeyecek diyorlar. Umarım yanılırlar.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahin112;476407
siz sıfır fiyatının yarısına 13 14 yaşında araba almaya devam edin mantıklı düşünen arkadaşlar yazarsa memnun olurum

Ben 13-14 yaşında araba almam, sıfır alırım, 10-15 yıl kullanırım şu an olduğu gibi...
Sen aramaya devam et...Bulamazsan benim takayı vereyim; ''sana son fiyat 19500...''

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahin112;476409

Bu bahsettiğiniz yüksek satış birkaç ay değil 1 seneyi aşkındır böyle. Sizin iki aya görücem hepinizi demenizle bu işler düzelmez. Piyasa durulucaksa 2015 seçimlerinden sonra durulur o da şuan zor gözüküyor. Siz istediğiniz kadar almayın şuan bu arabaların ederi bu ama etmesi gereken kesinlikle bu değil sonuna kadar katılıyorum. İyi forumlar

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 buçuk yıl önce 2011 1.2 htp aracımı 16000 km de 23500 e almıştım sıfırının fiyatı 29000 tl idi bu arabayı  7 - 8 ay aradım öyle buldum... o zamandan bu zamana kadar araba fiyatlarını takip ederim bu fiyatlar en az 3 senedir hiç geriye gitmedi... ihtiyacınız varsa vakit kaybetmeyin...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben 1.2 TSI DSG aracımı 32.5'e aldım (9 aylıkken 2. el olarak), şimdi sahibinden'de muadilleri 35 bin TL

Düşmüyor fiyatlar  ;)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
Şimdi İrfan'ın 32.5 a aldığı arabayı 32.5 ve altına satması gerekiyor bu arkadaşın mantığına göre...
Kardeşim; ''doviz kuru'' denen, ''değişken ÖTV'', ''enflasyon'' gibi etkenler var piyasada..,Türkiyede biraz fazla etkili olabilir ama dünyanın kanunu böyle...
İstediğin kadar alma, ya da vereceğin paraya göre bir seçenek değerlendir.
Sen böyle diyorsun, ''bu arabalar anca bu kadar eder'' diye kimsenin daha yüksek piyasası olan malını senin değerlendireceğin rakama vereceği yok sonuçta.

Çevrimdışı sahin112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;476543
+1
Şimdi İrfan'ın 32.5 a aldığı arabayı 32.5 ve altına satması gerekiyor bu arkadaşın mantığına göre...
Kardeşim; ''doviz kuru'' denen, ''değişken ÖTV'', ''enflasyon'' gibi etkenler var piyasada..,Türkiyede biraz fazla etkili olabilir ama dünyanın kanunu böyle...
İstediğin kadar alma, ya da vereceğin paraya göre bir seçenek değerlendir.
Sen böyle diyorsun, ''bu arabalar anca bu kadar eder'' diye kimsenin daha yüksek piyasası olan malını senin değerlendireceğin rakama vereceği yok sonuçta.

valla böyle saçmalıklara kafa yorma sen bu ülkede millet işine gelen şeyin faizine zamına göre fiyat belirliyo dolar düşse beyaz eşya o düşse ekmek fiyatına bağlıcanız şuanki piyasa saçmalıklarla dolu ama bu arabaların ederi sıfır fiyatıyla kıyasladığında 15 16 fazlası değil bayram sonunda 2 bin civarı oynama bekliyorum oldu oldu yoksa bankaya kor aylık 150 lira faiziyle otobsle takılmaya devam satacak varsa 17 e kadar çıkabilirm izmir ankara ısparta burdur antalya tabi arabasına güvenenler yazarsa memnun olurum

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda haklisin, bugun arkadasa 5 yasinda corsa bakmak icin sahibindene baktim biraz, gecen sene 21 olan araclar bu sene 27 olmus, halbuki sifiri 36 lira, gelde isyan etme simdi. Bayram, kur, otv derken sifir fiyatlari uctu, ikinci el dahada bi uctu. Keske fiyatlar dusse, ama ulkemizde cikis serbest dusus yasak sanki. Belki gevser biraz ama pek dusus olacagini dusunmuyorum.
Fakat sizin tarziniz biraz farkli geldi bize, genelde forumumuzda paylasimlar, tavsiyeler konusulur, al sat son siradadir.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2014, 18:53:42 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba alacak olsam.. 2001 model bir fabia ya 16-17 bin vermezdim.. çok para...

ama tam tersi :

2001 model temiz sorunsuz bir fabiam olsa 16 ya hayatta satmazdım.. az para...

nasıl bir ortamda yaşıyorsak.. böyle bir ruh hali işte.. :)

Çevrimdışı sahin112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;476607
Aslinda haklisin, bugun arkadasa 5 yasinda corsa bakmak icin sahibindene baktim biraz, gecen sene 21 olan araclar bu sene 27 olmus, halbuki sifiri 36 lira, gelde isyan etme simdi. Bayram, kur, otv derken sifir fiyatlari uctu, ikinci el dahada bi uctu. Keske fiyatlar dusse, ama ulkemizde cikis serbest dusus yasak sanki. Belki gevser biraz ama pek dusus olacagini dusunmuyorum.
Fakat sizin tarziniz biraz farkli geldi bize, genelde forumumuzda paylasimlar, tavsiyeler konusulur, al sat son siradadir.

haklısınız ama bu piyasanın savunulması çok saçma geliyo sizcede öyle değilmi 2 kişi var sürekli fiyatları onu bunu savunuyo içler acısı bi durum mantıklı düşünmeden bu düzeni olduğu gibi kabul etmişler tarzım farklı değil onlara karşı farklı cevp veriyorum

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstersen kabul etme, kabul etmeyince fiyatlar düşüyor mu??
Piyasanın neyini savunacam ayrıca?Pahalıya satsam, yenisini alırken de pahalıya alacam neticede...
Ben zaten biliyorum arabamın kaç para ettiğini, ciddi alıcı geldiğinde gideri neyse, o olur.