škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 130 km ile başlayan rüzgar sesi

sezgln · 41 · 10969

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;476134
Yol sesi, ön cam direklerinden ve tüm camlardan geliyor, alttan da az miktarda gelir.
Malesef kesin ve çok etkili çözümü yok. Ancak aşağıdaki üç işlemi de yaparsanız, elle tutulur bir çözüm olur.
1. Ön cam direklerin kapakları açılıp yalıtım yapılabilir.
2. Tüm camlara kaliteli bir marka film çektirmek. (cam filmi az da olsa ses yalıtımı sağlıyor)
3. Alt izolasyon (pütür)
On cam direklerinde airbagler var sanirim, aman dikkat,

Çevrimdışı hyzaar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maalesef  110-120 den sonra rahatsız edici seviyede rüzgar sesi alıyor. Sineye çektik ne yapalım ama can sıkıcı

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyzaar;476573
Maalesef  110-120 den sonra rahatsız edici seviyede rüzgar sesi alıyor. Sineye çektik ne yapalım ama can sıkıcı
Kafanızı bu ve buna benzer forum efsanesi haline gelen konulara takmayın bence.
Desibel ölçer ile bir kıyaslama yapın ve ona göre psikolojinizi yönetin.
Bazı durumlarda, aynı şeyi sürekli düşünerek, abartı saplantı haline geliyor.
Alın bir desibel metre (ve ya telefonunuza yükleyin), sizin aracınız ile ve kıyaslamak istediğiniz araç ile ölçüm yapın. Örn gidin vw bayine ve test aracına binin ve ölçüm yapın. Sonra sizin araç ile aynı yolda aynı şartlar altında (hız ve desbelmetre konumu) ölçüm yapınız.

Çevrimdışı kenaney

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kapi isolasyonunu saglayan o siyah plastiklerde fabrikasyon sorunu var, bendede vardi ayni sorun onu tanidik bi garajci durumu kendim anlattiktan sonra halletti.

Bi baska yerdede yazmisdim, gazete parcasi alin yan aynalarin oldugu yerlerden kapiyi ustune kapatin (kagitin yarisi disarda kalmasi lazim) eger kagit skismissa ozaman sorun yok ama eger kagit kolayca elinize geri geliyosa sorun orda demektir.

bende o isolasyonun uzerine bisey yapistirdiktan sonra seslerde bayagi bi azalma oldu ve suan gayet memnunum.

Çevrimdışı Vesselam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 model A7 kullanıyorum öyle abartılacak bir rüzgar sesine tanık olmadım.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün 2014 model 5.20d'ye bindim , kapıyı kapatmam ile dış dünya ile ilişkim kesildi , korktum ufaktan camı araladım ...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;478848
Geçen gün 2014 model 5.20d'ye bindim , kapıyı kapatmam ile dış dünya ile ilişkim kesildi , korktum ufaktan camı araladım ...

Bu iyiydi:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5.20d fiyatina kac octi alinio ?

Ne kadar ekmek o kdr kofte.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;478865
5.20d fiyatina kac octi alinio ?

Ne kadar ekmek o kdr kofte.

Ki asıl sorun orda. Fabia-Rapid fiyatına satılan araçlar ülkemizde 2 katına satıldığı için bunları konuşuyoruz.  Avrupa'da olsa belki fiyata göre normal deyip geçeriz...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaşlar, ben çok merak ediyorum. Acaba abartıyor muyuz???
Autobild dergisindeki uzmanlar acaba yalan mı söylüyor.

http://www.autobild.de/artikel/vw-passat-skoda-octavia-test-3797771.html

Passat 130 km/h ile giderken, 69 db ses ölçümü yapılmış.
Octavia 130 km/h ile giderken, 68 db ses ölçümü yapılmış.

------------------------------
Başka bir testte;
http://www.autobild.de/artikel/bmw-3er-skoda-octavia-test-5091176.html

BMW 3.20 130 km/h ile giderken, 69 db ses ölçümü yapılmış.
Octavia 130 km/h ile giderken, 70 db ses ölçümü yapılmış.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dun bende 2013 bmw 3.16 ya bindim ses yalitimi o kadar da iyi degildi octi a5 ile ayniydi. bi gun 5.20 denk gelirse karsilastirma imkanim olur :)

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu rüzgar sesi takıntısını bende anlamadım, bundan önce ki aracım 2011 3.20 D idi, 2.5 sene kullandım, Octiye göre daha konforsuz bir araçtı, rüzgar sesi de Octi ile aynı idi, ben bir fark göremiyorum açıkcası...

Çevrimdışı Dilaver KAPLAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Temmuz başında satınaldım, buradaki yazışmaları okumuştum. Test sürüşünde de tespit edememiştim.
130 km nin üzerine çıktığım halde problemi tespit edemiyorum. Galiba sorunu çözmüşler.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
130 km üstü yasak sürmeyin zaten :)

arabama binen eniştem yaw rüzgar sesi mi geliyor ne demişti (2001 model hyundai'si olduğu için beklentisi yüksek tabi :) )

diğer arkadaşlarımın dediği gibi, Jetta-Passat arası bir araç arabamız. Malum ÖTV hikayesi yüzünden fiyatı uçmuş durumda.

A6'nın fiyatını merak ettim bir konusu geçmişken ama 250-300bin'i görünce kalakaldım :)
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2014, 10:08:46 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı Hüseyin CAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben 2 şey düşünüyorum.
1 - attan inip eşeğe bindiğiniz için octi size çok ses alıyor gibi geliyor. Önceki arabanız üst segment
2 - bazı istisnalar hariç siz bunu takıntı haline getirdiniz.

Uşaktan zafer havaalanına bir arkadaşın arabası ile gittik. Araç bmw 5, yeni ve m paketti. modelini tam hatırlamıyorum. araç içerisinde telefonun desimetre ölçerini açtım. 130 km hızla 70 db seviyesinde ölçtüm.

Çorluya geldiğimde çevreyolunda octi ile 130 km hızla aynı telefon ile aynı ölçümü yaptım. 75 civarı ölçtüm.

5 desibel segment ve kalite olarak çok farketmez diye düşünüyorum. aynı ölçümleri sizde yapabilirsiniz. bir arkadaşın yazmış, passat ve octi arasında çok fark olduğunu sanmıyorum.