škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia yakıt tüketimi ve cam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar gecen aylardada konu acmistim beni taniyorsunuz.

1.6 TDİ DSG Elegance 2012 octavia var suan 99.000 km de 100.000 bakimida yapildi  

Çok yakiyo diye sikayette bulunmustum. Arac sehir disinda yuklensem bile en fazla 5.5 lt yakiyo sehir ici dur kalk olmayinca da 6.5 lt ama cok dur kalk yaparsam arac 9.2 lt veya 10.7 lt falan yakiyor. Gecen gun farkettim geri vitese taknca gaza basmadan kendi ilerlemesiyle anlık tüketim 1.7 falan yaziyor. İleri vitese aldigimda hic gaza basmama ragmen 20.5 falan yaziyo anlik tuketimde. Heleki gaz verince 40 lari geciyor ve daha performansli kalksam kimbilir neler olucak. Problem su ki arac normalde problemli degil fakat kalkarken acaip cekiyor sizce bu neyden dolayi kaynaklaniyor ? Eskiden kalkista bu kadar zorlanmazdi neyden dolayi bu kadar mazotu cekiyo olabilir ?

Ayrica sag on camı kapatirken kapanmiyo yariya kadar cikip tekrar aciliyo 3 kere tekrarliyo sonra kapaniyor bunu nasil cozerim ?

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
selam, yakış kısmı ile ilgili arkadaşlar yorum yapacaktır.
Cam kronik octavia sorunu, 2012 model demişsiniz garantiniz bitmediyse garanti kapsamında cam motorunu değiştirtebilirsiniz.
Geçen ay ben öyle yaptım

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketim göstergesi her zaman tam zamanlı ya da doğru bilgi aktarmıyor diye düşünüyorum. Yokuş aşağı 5. viteste inerken gaza basılı olmadığı halde bazen 7.5 7.8 gibi gösterebiliyor. Tam durduğum da ise 13.0 gibi bir değeri de gördüğüm oldu ki rölanti çubuğu milim dahi kıpırdamıyordu. Fazla itibar etmeyin derim.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camda bir sıkıntı yok. Programlamanız gerek sadece. Şöför kapısındaki 4 cam tuşunu birden yukarı doğru çekin,10 saniye o şekilde bekleyin. Daha sonra aşağıya doğru basın ve camlar açılacaktır,hiç elinizi kaldırmadan 10 saniye daha bekleyin. Bu sorununuzu çözmüş olacaktır..

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;476342
Camda bir sıkıntı yok. Programlamanız gerek sadece. Şöför kapısındaki 4 cam tuşunu birden yukarı doğru çekin,10 saniye o şekilde bekleyin. Daha sonra aşağıya doğru basın ve camlar açılacaktır,hiç elinizi kaldırmadan 10 saniye daha bekleyin. Bu sorununuzu çözmüş olacaktır..

Çok tesekkur ederim bunu deneyecegim :)

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rageofdynax;476326
Yakıt tüketim göstergesi her zaman tam zamanlı ya da doğru bilgi aktarmıyor diye düşünüyorum. Yokuş aşağı 5. viteste inerken gaza basılı olmadığı halde bazen 7.5 7.8 gibi gösterebiliyor. Tam durduğum da ise 13.0 gibi bir değeri de gördüğüm oldu ki rölanti çubuğu milim dahi kıpırdamıyordu. Fazla itibar etmeyin derim.

Evet itibar etmeyelim diyoruz fakat yakit ortalamasina gore menzil az gider gosteriyor buda insanin canını sıkıyor. Herkeste ayni mi acaba sizin araclar ortalama kac yakiyor ?

Çevrimdışı s10nefer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrtyl yakıt tüketimi sehir dışı normal şehir içinde ise sürüş performansına gore değişir araba ilk 1 km de cok yakar sonra ortalamayı düşürür sakin kaldırın arabanıza fazla yuklenmeyin yakıt tüketimi bilgisayarı cok dogru ve hassas ölçer mesela yakıt alınca km sıfırlayın 2 yakıt ortalama degerini sıfırlayın depoyu fulleyin bi sonraki mazot almaya gittiğinizde birebir o kadar arabanızın yaktığını göreceksiniz  özetle sehir içinde agresifleşmeyin ortalamayı 7 litrelere indirebilirsiniz.  Cam olayına gelince octavia ların genel sorunudur aynı sorundan 3 gun once servise götürdüm garantiden motor değişcek fiyatının 800 tl olduğunu söylediler garantin bitmediyse git değiştir

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s10nefer;476528
Mrtyl yakıt tüketimi sehir dışı normal şehir içinde ise sürüş performansına gore değişir araba ilk 1 km de cok yakar sonra ortalamayı düşürür sakin kaldırın arabanıza fazla yuklenmeyin yakıt tüketimi bilgisayarı cok dogru ve hassas ölçer mesela yakıt alınca km sıfırlayın 2 yakıt ortalama degerini sıfırlayın depoyu fulleyin bi sonraki mazot almaya gittiğinizde birebir o kadar arabanızın yaktığını göreceksiniz  özetle sehir içinde agresifleşmeyin ortalamayı 7 litrelere indirebilirsiniz.  Cam olayına gelince octavia ların genel sorunudur aynı sorundan 3 gun once servise götürdüm garantiden motor değişcek fiyatının 800 tl olduğunu söylediler garantin bitmediyse git değiştir

Sehir icinde normal suruyorum yuklensem 10 lt falan buluyor. Normal gitmede sorun yokta 1 ve 2. Viteste acaip cok yakıyor. Arac 1500 devire gelir gelmez bi bakiyorum yakit tuketimi ucmaya baslamis. Cok sasiriyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de dikkatimi çeken şu oluyor:kırmızı ışığa varırken dbriyaj fren derken tam dururken bir bakıyorum anlık tuketim 10/15 lt görüyorum.durarken neden böyle oluyor?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam o normal. Senin hızın o anlarda 8 10 km/saat oluyor.Orada verilen tuketim ise l/100 km.Yani 100 km de ne kadar yakıt tüketecegidir. Yani hızın 10 km/s olsa 100km almak için 10 saatte 10/15 lt tuketirim demek.Bu da neredeyse rolanti de yaktığına eşit oluyor.
elegance=ugurcnplt