škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 2 ye oval hoparlor uyumu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaslar.2011 model 1,4 benzinli aracim icin oval hoparlor almayi dusunuyorum. aracimda swing teyp var.4*20watt cikisli. bu oval hoparlorler amfi baglanmadan kullanilirmi. ses nasil olur. teybin cikislari zorlanirmi.tecrubelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bağlantı doğru yapılırsa mükemmel ses verir, arka hat ayrı olmalı, ben de bu şekllde kullanıyorum.tabiiki hoparlör kalite marka olmalı, sony, pioneer gibi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaliteli malzeme kullanılırsa aracın içinde keyf veren tok bir ses alınır.. eski aracımda denemişliğim var.. ama dışardan dinlenecek kadar yüksek ses olmaz..

swing teybinizde.. menülerde farder aktif mi.. bazıları hoparlör takınca aktif oluyor yazmış forumda.. bende arka hoparlör yok ama farder menusü aktif.. anlamadım nedenini..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Oval hoparlör için suntadan kalıp çerçeve lazım

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Suntadan yapmak mantıklı ama, ağırlığı dezavantaj oluşturuyor, kenar konsollar, zamanla kırılıyor, çukurlarda ses yapıyor...
Orjinal pandizot, çok dayanıklı ve sert bir malzeme olduğundan çok rahat taşıyor.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;476495
bağlantı doğru yapılırsa mükemmel ses verir, arka hat ayrı olmalı, ben de bu şekllde kullanıyorum.tabiiki hoparlör kalite marka olmalı, sony, pioneer gibi...

pioneer marka tsa serisi bir hoparlor dusunuyorum. siz arka kapilara mi yoksa pandizotami taktiniz hoparlorleri.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arka pandizota taktım, model numarasını bilmiyorum ama pioneer marka nom power 60W, max Power ise 380W...süper bir ses aldım.
Herhangi bir eşya yüklemesinde pandizotun çıkarılması gerekebilir, kabloya soket eklemeyi unutmayın.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
teybin bağlantısını nasıl yaptınız? teybin arkasındaki hoparlör yuvalarına kabloları nasıl sabitlediniz?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni alacağınız iso hoparlör soketini, kablo yerlerini değiştirmeden kesip ekleyebilirsiniz, (ben böyle yaptım ama kafa sonradan dank etti) en temizi, yeni soketteki kablolu pinleri çıkarıp, orijinal sokete takmak, böylece kesme, ekleme gibi bir şey yapmanıza gerek kalmaz.
Resim benim yaptığım işlemi anlatıyor.Fikir verir yine de...

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
uzun araştırmalarım sonucu, aracımın orjinalliğini de bozmama düşüncesi ile aracımın arka kapılarına alpine marka 17 cm lik hoparlor taktım. ses çok iyi. diğer birçok markayı denedim ve en net sesi alpine markasında buldum. sıra ön hoparlorlere geldi. bu arada ön hoparlörlerimizin ölçüsünü bilen varmı?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön hoparlörlerin çapı arkalar ile aynı diye biliyorum.

Çevrimdışı The_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben arkaya iki  pionner kolon taktırdım. gayet tatminkar bir ses veriyor. :)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ben 1400 Watt jameson taktım bass bile takmaya gerek kalmadı . Kabin kendini genleştirmeye başladı . Tavsiye ederim .