škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni kasa superb farlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar
2013 model ambition 1.6 tdı yeni kasa beyaz superb aldım.param elegance yetmedi.bi sorum olucak bilen varsa eğer yardımcı olursa sevinirim.yeni kasa superb elegance modellerindeki gündüz far ve bi-xenon farı mercek far ile değişebilirmiyiz ?benimkiler mercek far. maliyeti ne kadardır? inanılmaz güzel duruyo araçta.bazen keşke o farlar yüzünden dişimi sıkıp elegance alsaydım diyorum..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çifti bin TL üzerindedir. İşçilik, ek ampul falan derken 2 bin TL'ye doğru yolu var, en az.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde uzman tv de bir video da izlemiştim araçların muayeneleri esnasında yasal zorunluluk gereği bi-xenon far sahibi araçların far yıkama sistemine sahip olmaları gerekiyormuş superb baz donanımda var mı bilmiyorum ama benim octi amb. da far yıkama sistemi yok bende niyetliydim ama sonradan bu meseleyi öğrendikten sonra vazgçtim. yani gözünüzü karartıp yaptıracaksanız far yıkama sistemini de (sonradan takılabiliyormu bilmiyorum) ihmal etmeyin bence.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muayeneye giderken halogen ampul takarsınız, sorun olmaz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değiştirirsiniz far yıkama far modülüne entegre geldiğinden sorun olmaz ancak adaptif ve ledli far çifti bence 4000/5000 civarından az değildir.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İZZETCULAZ;476673
merhaba arkadaşlar
2013 model ambition 1.6 tdı yeni kasa beyaz superb aldım.param elegance yetmedi.bi sorum olucak bilen varsa eğer yardımcı olursa sevinirim.yeni kasa superb elegance modellerindeki gündüz far ve bi-xenon farı mercek far ile değişebilirmiyiz ?benimkiler mercek far. maliyeti ne kadardır? inanılmaz güzel duruyo araçta.bazen keşke o farlar yüzünden dişimi sıkıp elegance alsaydım diyorum..

Abi bu far işi beni zamanında çok yordudangalağın biri geri gelirken fara dokunup kulağını dipten çatlatmış farkına varamamış ve aracın zenon beynini yakmıştım kabaca far değiştirmek istediğimde önüme çıkan hesap beni şok etmişti. 1600 lira civarı farın kendisi 300 lira D1S ampül , 700 civarı Xenon beyni birde tam fiyatını bilmediğim yanda siyah bir beyin daha var ki sanırım tek far için en az 3000-3500 lira cebinizden çıkar. Benim ki önceki gündüz farı ayrı olan tipler için yeni tipte daha pahalıdır diye düşünüyorum

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2014 SuperB elegance düşünüyorum, Bi-Xenon farlar konusunu tam anlamadım. Bugün bayide rica ettim uzun'a aldı temsilci farı, merceklerin yanında sarı ampul yandı. Normalde Bi-xenon farlarda sadece mercek hareket etmez mi, ayrıca sarı uzun far olayı yaygın mı? Bi-xenonlarda acaba

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Xenon'lar gündüz kullanımda kapalı pozisyondayken özellikle birkaç saniyelik ilk ısınma ihtiyacı nedeniyle. anlık selektör ihtiyacına sağlıklı cevap veremezler, bu yüzden iç kısımdaki ampül daha çabuk tepki vermesi nedeniyle konulur.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bi xenon larda bizim gördüğümüz mercek ile ampul ün arasında elektrik motoru ile sadece yukarı aşşağı hareket eden bir mercek daha vardır. Bu mercek sadece dikey hareketleri yapar ve uzun kısa hareketlerinide bu alet gerçekleştirirken yukardaki arkadaşında dediği gibi xenon ampulün geç parlama sebebi ile adamlar birde projektör açılarına benzeyen ve helojen ampulle desteklenmiş uzun far koymuşlar ama bir çoğumuz bunu olumsuz yönde algılıyor. Hayır abilerim ablalarım çok fazla araba kullandım ve superb in bi xenonları gerçekten olağan üstü.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lions coach;483841
Bi xenon larda bizim gördüğümüz mercek ile ampul ün arasında elektrik motoru ile sadece yukarı aşşağı hareket eden bir mercek daha vardır. Bu mercek sadece dikey hareketleri yapar ve uzun kısa hareketlerinide bu alet gerçekleştirirken yukardaki arkadaşında dediği gibi xenon ampulün geç parlama sebebi ile adamlar birde projektör açılarına benzeyen ve helojen ampulle desteklenmiş uzun far koymuşlar ama bir çoğumuz bunu olumsuz yönde algılıyor. Hayır abilerim ablalarım çok fazla araba kullandım ve superb in bi xenonları gerçekten olağan üstü.
Dikey hareketi yapan mercek değil motorla hareket eden metal bir perdedir.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bi xenon larda malesef d1s ampul ani patlamaya uygun değil,eski nesil superb dekiler,yeni nesil d2s lerde ani patlama yapabiliyor o yüzden halojen sarı farlar yok bmw,merco,opel,peugeot da yok...sadece mondeo ve superbde bixenon +halojen kombinasyonu mevcut..

superbin farlarını fazla abartmayın...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;477094
... çıkan hesap beni şok etmişti. 1600 lira civarı farın kendisi 300 lira D1S ampül , 700 civarı Xenon beyni birde tam fiyatını bilmediğim yanda siyah bir beyin daha var ki sanırım tek far için en az 3000-3500 lira cebinizden çıkar. Benim ki önceki gündüz farı ayrı olan tipler için yeni tipte daha pahalıdır diye düşünüyorum

Hocam bahsettiğiniz fiyatlar yetkili servisin verdiği fiyatlar mı?