škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç alacağım öneri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba,
yılbaşında araba almayı düşünüyorum, daha önce de buradan yardım istemiştim ancak kafam inanılmaz karışık öncelikle şu sorularıma cevap alabilirmiyim bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.
1-1,2 tsi leon ve 1,2tsi octavia kullanan arkadaşlar 1.2tsi tavsiye ediyorlar, 1,6tdi alma diyorlar, ancak 1,2tsi yakıt anlamında tasarruflu görünüyor ancak normal benzinli araçlara göre kıyaslandığında çok ta artısı yok. benim aracım honda jazz şehir içi 165tl ile 390km yapıyor, 1,2tsi 260tl ye 700km yapıyor, yani 37kr biri, 42 kr biri yakıyor! bu fark bence çok az km de 5kr yapar 10000km de 500TL
2-1,6 tdi ile de 1,2tsi arasında (elegance dsg)10bin TL fark var, ancak tdi performansı ve torku daha keyifli olur diye düşünüyorum. ama masraf anlamında tdi daha masraflımı olur? masraf farkı nedir? yakıt anlamında 10000km de tdi ne kadar kazançlı olur?
3-octavia makyaj görecek sanırım, makyajlı ne zaman gelir?makyajlıyı beklemek mantıklı olurmu?sonuç olarak aracın negatif yönleri düzeltilir diye düşünüyorum!
4-Passat kasa değiştiriyor, eski kasalarda kampanya yaparlar diye bekliyorum! ne zaman gelir ve octavia yerine yakın bir fiyat olursa passat alınabilirmi?
5-jettanında makyajlanacağı söyleniyor, ben pek sıcak bakmasamda jetta alınabilirmi?
6-Yıl sonu kampanya yapılır sanıyorum, bilgisi olan varmıdır?
görüşlerinizi beklliyorum, şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yakın zamanda alınacaksa ve bu seçenekler içinden olacaksa leon olabilir. Kapı içi sesler ve farların buğulanması gibi problemleri varmış, araştırın derim. TDI'ın liste fiyatı indirimli 60 ama 58'e veriyorlarmış (opsiyonsuz).

Para sorun değilse Octavia elegance TDI derim. Dizelden yanayım, yakıttan ziyade tork nedeniyle.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yanlış anlaşıldım sanırım, seçeneklerim arasında bagaj nedeni ile leon yok.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
1 ay önce Octavia 1.2 Elegance aldım, ön arka koltuk ısıtma, cam tavan vs, baya dolu bir araç aldım, şu anda 1200 Km de genel anlamda memnunum, aynı donanım TDİ olanla arasında net 10.000 TL fark var, bundan önce ki araçlarımın hepsi dizeldi, bu sefer benzine geçtim, aldığımdan beri ki ortalamam tamamı şehir içi olmak üzere 8.9 LT, tahminim 5000 KM den sonra 7.5- 8 LT civarına gelir, ama kullandığım güzergah çok kısa onunda tüketimin yüksek olmasında etken olduğunu düşünüyorum...Aracın konforu, gidişi gayet tatminkar, TDİ da tork denilmiş ama 1.2 turbo besleme ile gayet tatminkar, hatta 0-100 daha iyi 1.2'nin...Sonuç olarak 10.000 TL fark vermek bana gereksiz geldi, karar yine de sizin, ben şu an için çok memnunum araçtan...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI nin bakım masrafı ile TDI nin bakım masrafı aynı! 15000 bakımı TSI ve TDI için 410 tl dediler. 30000 km bakımı için TSI'nin bakım fiyatı TDI den daha fazla demişlerdi. Yanlış hatırlamıyorsam TSI için 590 tl, TDI için 530 falandı. Çok şaşırmıştım.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anladığım kadarıyla sıfır alacaksınız..seçeneklerdeki tüm araçlar yenilenecek.. bence bekleyin.. ya bu kasaları daha uygun fiyata alırsınız.. yada yeni kasa alırsınız.. piyasada dolaşan 2012 model eski kasa leon lar durumuna düşmeyin bence..

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğim konular hakkında başka bilgisi olan varmıdır, lütfen görüşlerinizi bekliyorum

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen tercih meselesi, aslında hepsi aynı yola geliyor, birinin konforu daha iyi, birinin performansı, birinin ikinci el degeri, birine bastan veriyorsunuz, digerine her benzin aldıkca, vs vs devam eder, sizin icin hangisi önemliyse, sizi hangisi daha cok mutlu ediyorsa ona yönelin,
uzun yol cok yapıyorsanız passat, karısıksa octavia, jetta olabilir,
c segmenti daha büyük bir kesime hitap ettiginden d segmentine göre daha kolay satılır ve deger kaybı daha az olur,

benzinli ile dizel arasında 10 bin km de 1000 tl fark olur, büyük motor bence daha konforlu rahat,  motor aracın altına yorulmaz, dolayısıyla daha uzun ömürlü olur diye düsünüyorum, ayrıca sahibindende 2013 20 bin km altı ikinci el Octavia lara baktığınızda basta verdiginiz 10 bin liralık farkı korudugunu görürsünüz, 10 yıl sonra bu fark tabiki azalacaktır ama asla aynı fiyat olmayacaktır, yani uzun yıllar binerim diyorsanız ve bütceniz müsaitse dizel derim, daha rahat binersiniz, benzinlide ne olursa olsun gaz pedalına dikkatli basmalısınız, rahat kullanımda ince yakıt oldugundan epey yakar, benzinli daha sessiz calısır tabiki,

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: merman;476800
arkadaşlar merhaba,
yılbaşında araba almayı düşünüyorum, daha önce de buradan yardım istemiştim ancak kafam inanılmaz karışık öncelikle şu sorularıma cevap alabilirmiyim bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.
1-1,2 tsi leon ve 1,2tsi octavia kullanan arkadaşlar 1.2tsi tavsiye ediyorlar, 1,6tdi alma diyorlar, ancak 1,2tsi yakıt anlamında tasarruflu görünüyor ancak normal benzinli araçlara göre kıyaslandığında çok ta artısı yok. benim aracım honda jazz şehir içi 165tl ile 390km yapıyor, 1,2tsi 260tl ye 700km yapıyor, yani 37kr biri, 42 kr biri yakıyor! bu fark bence çok az km de 5kr yapar 10000km de 500TL
2-1,6 tdi ile de 1,2tsi arasında (elegance dsg)10bin TL fark var, ancak tdi performansı ve torku daha keyifli olur diye düşünüyorum. ama masraf anlamında tdi daha masraflımı olur? masraf farkı nedir? yakıt anlamında 10000km de tdi ne kadar kazançlı olur?
3-octavia makyaj görecek sanırım, makyajlı ne zaman gelir?makyajlıyı beklemek mantıklı olurmu?sonuç olarak aracın negatif yönleri düzeltilir diye düşünüyorum!
4-Passat kasa değiştiriyor, eski kasalarda kampanya yaparlar diye bekliyorum! ne zaman gelir ve octavia yerine yakın bir fiyat olursa passat alınabilirmi?
5-jettanında makyajlanacağı söyleniyor, ben pek sıcak bakmasamda jetta alınabilirmi?
6-Yıl sonu kampanya yapılır sanıyorum, bilgisi olan varmıdır?
görüşlerinizi beklliyorum, şimdiden teşekkürler

tdi bakım masrafı benzine göre tabi ki biraz yüksektir.
octavia kasa yeni, hemen makyaj göreceğini sanmıyorum
passat tabiki alınabilir ama octi ye göre fazla ödersiniz (aynı motor ve donanımda) sonuçta passat d sınıfı bir araç.
jetta için, çünkü aynı motor ve donanımı daha ucuza alırsınız octi'de.
ama tabiki tercih meselesi bende jetta ve octi arasında kaldım, tercihimi octi'den kullandım, memnunum çok şükür.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2014, 11:59:41 Gönderen: fkoz »

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavianı makyajlısının geleceği internette yazıyor,başka görüşleri olan varmı

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octi'ye makyaj 2016 model araçlarda gelir, 2015 çok erken...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1: Zaten kasa değişli 1 yıl bile olmadı. Misal Octavia A5, 2005'te kasa değişti 2009'da makyaj yedi :wnk:

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yeni kasa octavia 1.6tdi elegance dsg kullanan arkadaşlardan, yakıt performans bilgileri ve aracın artı ve eksileri hakkında bilgi verebilirlermi?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7 konu başlığı altında aradığınız detaylı bilgiler mevcut