škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi superb gaz yememe sorunu

ubim · 20 · 8773

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;477431
Nerden almıştınız yakıtı.

lukoil

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İnşallah bu kadarla atlatmış olun. Ben yakıt konusunda 3. depo dolumundan sonra titizlenmeye başladım. Sorun olmaması için firma adı vermiyorum, O...'ten aldığım mazot sonrası motor sesinde değişim ve çekişte zayıflama oldu gibi geldi bana (belki de kuruntu diye düşünmüştüm o dönemlerde). Bu olaydan sonra S...l firmasının kendi işlettiği bir istasyondan almaya başladım mazotu. Sizin de yaşadığınız olaydan sonra yakıta titizlenmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Saçma sapan bir yakıt yüzünden dünyanın mastafı çıkabilir motorda. Geçmiş olsun tekrar..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba gaz kestiğie göre ya hava gitmiyor yada yakıt yeterli gitmiyor. bu sebeple yakıt filtresinin tıkanmasından da böyle bir durum olabilir. yakıtta çeşide gittiniz mi veya aldığınız yer güvenilir bir yer mi. her iki duruma bakmak gerek
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2014, 14:26:54 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı mustafancr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam aynı sorun bende oldu ancak bende 15-20 dklık sürüşten sonra ısıtma lambası yanıyordu sanki araba çekişten düşüp 120km hızı geçmiyordu. bu bi kaç kere tekrarladıktan sonra araba tamamen stop etti. ramazan bayramının o 9 günlük tatile geldiği günlerdi özel servisler kapalıydı yolda olmam sebebiyle servisle görüştüm aracı servise çektirdim servis motor bölümünde bulunan mazot pompasında ufak bir parçanın arızalı olduğunu geçici olarak hallettikleri ama mazot pompasının değişmesi gerektiğini söylediler ve fiyatı 4500 TL ve çözülmezse rail borusundan enjektörlere kadar değişmesi gerektiğini rail borusu 2000 TL enjektörler 6000 TL olarak bilgi aldım sonraki günlerde dışarıdan servisle birebir aynı hatta etiketine kadar aynı olan ürünü 1000 Tlye getirip monte ettirdim bi özel serviste onlar arızanın gitmediğini görünce tekrar araştırdılar ve sorunun tesisattaki temassızlıktan olduğunu gördüler ve elektrikçi 150 TLye halletti sonrasında sıkıntı yaşamadım bilginize ... Ama şuna eminimki serviste yaptırsaydım hatanın tesisatta olduğunu bulamayıp hepsini değiştireceklerdi