škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg ile ilgili_

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı aldıktan sonra, servise uğrayıp dsg yazılım güncelemmesi yapıldı mı?

Tüm yanıtlarını üzerine şunu belirtmek isterim;
Ben de aynı durumu izledim. Sanıyorum bir sorun olabilir. Tam sorun da demeyelim buna, yazılımsal bir eksiklik diyelim.
Çok değişik marka/model otomatik araç kullandım, ancak octavia sanki vites yükseltmede biraz kararsız/geç kalıyor diye düşünüyorum.
Normalde, yolun eğim durumuna göre, verimli devir eşiği aşıldıktan kısa süre sonra, vites artmalı. Ancak bizim arabalarda, dip gaz durumlarında sanki biraz geç vites yükseliyor.
Aynı durum, arkadaşın Seat Leon'unda da var.
Yıllık bakım için servise gittiğimde soracağım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;477196
Aracı aldıktan sonra, servise uğrayıp dsg yazılım güncelemmesi yapıldı mı?

Tüm yanıtlarını üzerine şunu belirtmek isterim;
Ben de aynı durumu izledim. Sanıyorum bir sorun olabilir. Tam sorun da demeyelim buna, yazılımsal bir eksiklik diyelim.
Çok değişik marka/model otomatik araç kullandım, ancak octavia sanki vites yükseltmede biraz kararsız/geç kalıyor diye düşünüyorum.
Normalde, yolun eğim durumuna göre, verimli devir eşiği aşıldıktan kısa süre sonra, vites artmalı. Ancak bizim arabalarda, dip gaz durumlarında sanki biraz geç vites yükseliyor.
Aynı durum, arkadaşın Seat Leon'unda da var.
Yıllık bakım için servise gittiğimde soracağım.

Daha önce dsg kullanmışmıydınız?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;477197
Daha önce dsg kullanmışmıydınız?
Uzun süreli kullanmadım. Bu denli bir durumu izleyebilecek kadar DSG deneyimim ancak kendi arabamda, yaklaşık 1 yıldır oluştu.
M/M (4 yıl), CVT kısa süreli, Multitronik (1 yıl) ve tam otomatik (1 yıl) kullandım ve böyle bir durum ile karşılaşmadım.
Derseniz ki DSK'nn karakteri bu, eyvallah... :) :ok:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;477202
Uzun süreli kullanmadım. Bu denli bir durumu izleyebilecek kadar DSG deneyimim ancak kendi arabamda, yaklaşık 1 yıldır oluştu.
M/M (4 yıl), CVT kısa süreli, Multitronik (1 yıl) ve tam otomatik (1 yıl) kullandım ve böyle bir durum ile karşılaşmadım.
Derseniz ki DSK'nn karakteri bu, eyvallah... :) :ok:

Benim tecribelerim hep tam otomatik üzerine oldu bir defa psa grup dizel otomatikleştirilmiş kullandım daha sonra gördüğün yerde kaçtım o şanzımandan :) şaka bir yana arada dsg ye yakışmayan bazı kararsızlıklar yaşamıyor değil ancak diğer otomatikleştirilmiş şanzımanların yanında incir çekirdeğini doldurmayacak bir kusur bence

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de eski otomatik auris benzinli, (4 vites olan), 4 vites otomatik focus, yeni i20 otomatik, passat 6 vites otomatik dizel

bunları kullandım ama passat hariç kendi aracımdaki güzel geçişleri yaşamadım. yokuş yukarı bayılmadan vites küçültme yukardaki 4 vites otomatiklerin hiçbirinde kickdown yapmadan olmazdı.

demem o ki bence güzel güzel çalışıyor...