škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg ile ilgili_

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
henuz 1 bucuk ay önce  aldığım 1.6 elegance oktavia'm var.  Soruma geçecek olursam bazen 4. 5. veya 6. viteste motor boğulurcasına gaz alıyor sonra bir ust vitese geciş oluyor. Ayrıca motor bu şekilde boğulurken vites geçişi olmadığında gazdan ayağımı azıcık çekiyorum o zaman bı uste geçiyor anlayamadım pek yardimmci olursaniz .ok sevinirim.dediğim gibi aracım daha yeni bundan mı oluyor acaba  ya da dsg lerde de bu normal mi?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boğulurcasına tabirini biraz daha açarsanız daha iyi olucak

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hiç başıma gelmedi böyle bi durum. Normal görünmüyor servise gitmekte fayda var.

Çevrimdışı yat_uyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanı tam olarak şöyle: Mesela evden çıkıyorum..ilerlerken  4 ten sonra ayağımda  normal gazda 5 e geçiş yapıyor ancak gaza ıyı yuklenirsem devrini almasına rağmen 5 e geçmiyo yanı 4 te takılıyor gibi.bu durumda bende gazdan azcık ayağımı çekiyorum çok azıcık bu kez o bağıran motor 5 e hemen geçiyor. yani bu dediğim 3 ten sonra kı viteslerde  ara da sırada oluyor surekli olan birsey değil ama kafam takılıyor

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanı gaza haddınden fazla yuklendığımde diğer vitese geçmiyor araba bağrıyor

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yo hayır düz yoldayken bu durumla karsı karsıya kalıyorum ama tabıkı arada oluyor

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;477100
Yanı tam olarak şöyle: Mesela evden çıkıyorum..ilerlerken  4 ten sonra ayağımda  normal gazda 5 e geçiş yapıyor ancak gaza ıyı yuklenirsem devrini almasına rağmen 5 e geçmiyo yanı 4 te takılıyor gibi.bu durumda bende gazdan azcık ayağımı çekiyorum çok azıcık bu kez o bağıran motor 5 e hemen geçiyor. yani bu dediğim 3 ten sonra kı viteslerde  ara da sırada oluyor surekli olan birsey değil ama kafam takılıyor

Gayet normal, gaza bastığınız zaman daha fazla güce ihtiyacınız olduğu için bunun içinde yüksek devirde vites değiştiriyor.
Dip gaz yaparsanız daha da yüksek devirde değiştirir. Gazdan ayağınızı çektikçe de tam tersi, güce ihtiyaç olmadığı için düşük devirlerde vites değiştiriyor..

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;477100
Bi sorun yok. Benimkide aynı. Gaza çok bastığında çok güç istediğin icin vites yükseltme devri yüksek oluyor. 1500 yerine 2500 lerde vites atıyor.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;477105
Gayet normal, gaza bastığınız zaman daha fazla güce ihtiyacınız olduğu için bunun içinde yüksek devirde vites değiştiriyor.
Dip gaz yaparsanız daha da yüksek devirde değiştirir. Gazdan ayağınızı çektikçe de tam tersi, güce ihtiyaç olmadığı için düşük devirlerde vites değiştiriyor..

hm evet dediğiniz mantıklı Akif bey ben dip gaz yaptığımda araba bağrıyor ancak bır üste geçmede güçlük çekiyor

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;477106
Bi sorun yok. Benimkide aynı. Gaza çok bastığında çok güç istediğin icin vites yükseltme devri yüksek oluyor. 1500 yerine 2500 lerde vites atıyor.

içimi rahatlattınız Erkan bey varolun bende diyorum daha 1 bucuk aylık arabaya ne oluyor diye varolun

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada bende dikkat ettim. Gaza çok basılı iken 6 da gidiyorum diyelim,  7 geçmek için daha zaman var. Ancak gaz dan ayağı biraz çekince 7 ye geçiyor. Yani gaza çok basılı kullanırken gazdan ayak çektiğinizde vites yükseliyor.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2014, 01:23:54 Gönderen: bluevelvet »

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan daha önce otomatik tecrübeniz olmamış. Bu bahsettiğiniz otomatiğin matığında var. Birde mesela 70 ile 7 de gidiyorsanız sert şekilde gaz verirseniz yada gazın altındaki tuşa basarsanız düşebileceği maksimum vitese düşüp devirli gelmenizi sağlar. Bunun ismi de kick-downdur

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vakıt ayıran tüm arkadaslar saolun cevaplarınız için

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kazasız belasız İnşaallah.
Aynı durumu S konumunda kullanırken de yaşarsınız.