škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Takasta En Az Ne Kadar Eder?

bedo · 32 · 7270

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

2013 model makyajsız 1.6 TDI manuel vites elegance donanım, 17" çelik jant ve bolero ses sistemli beyaz renk Superb sahibiyim. Otomatik vites terfisi amaçlı yeni superb'e geçmek istiyorum. Bayii ile takasa girmeyi düşünüyorum. Arabam 12 bin km'de ve tertemiz, çizik hasar vb. yok. Haftaiçi sürekli kapalı garajda durdu 1 senedir ve hala yeni araba kokusu üzerinde. Bu araba (abartıları bir kenara bırakarak, sahibinden.com da bu ayarda arabalara 81-82 bin yazan bile var onları dikkate almadan) takasta en az ne kadar eder? En az kaç paraya tamam denilebilir?

Saygılarımla..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne kadar edeceğini bilmiyorum ama kesinlikle ölü fiyatına gidecektir.

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;477306
Ne kadar edeceğini bilmiyorum ama kesinlikle ölü fiyatına gidecektir.

Yönlendirme yapmamak için bayinin verdiği fiyatı sizlerle paylaşmamıştım ama paylaşayım.. Dün adı bende saklı olan bayii 63 bin lira verdi takasta bu araca. Sonra ikinci elde neden para etmiyor diye tartışıyor insanlar. 63 bin tl Superb'ün yanına bile yaklaşamayacak arabalara istenilen paralar. Çok sinirlendim bu verilen fiyata..

Saygılarımla..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer satacaksanız kendiniz satın. Muhtemelen 5.000 ve faha fazla karda olacaksınız :ok: Zaten satış fiyatına baktığınızda bayi de o kadar ekleyip satıyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde forumdan Ugur sattı. Aynı sizinkine benzer.superb2 fl aldı sonra.72 gibi birşeydi galiba
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;477313
Geçenlerde forumdan Ugur sattı. Aynı sizinkine benzer.superb2 fl aldı sonra.72 gibi birşeydi galiba

Zaten ederi o kadar bence de. 80 bin yazanlar bence de uçuyor ama 63 bin ölü eşek parası resmen. Bayi 72-73 bin dese düşünecektim. 63 bin denilince acayip sinirlendim. Sonra Skoda çok kaliteli araba neden ikinci elde sorunlu deniliyor. Bayii kendi markasını bu kadar ayaklara düşürürse dışarıdaki adamlar neler yapmaz.. Aslında kendi ayaklarına sıktıklarının farkında da değiller bence. Ben 2. elde sorun yaşarım diye Skoda almakta çekince yaşayan pek çok kişi gördüm. Fiyatları böyle öldürerek en başta kendi sıfır araç satışlarını bozuyorlar farkında değiller. Kendim satmakla uğraşmak istemiyorum sebebi de şu; arabanın 2 sene daha kredi borcu devam ediyor. Kendim satarsam bu borcu kapamalıyım öncelikle. Yeni kredi çekerken o borcu da dahil edebilirim elbette ama faiz avantajım kayboluyor öyle (0.88 den faizim şu anda yeni kredi çekersem 1.30-1.60 aralığında şu anda faizler). Bayii ile bu işi bitirirsem banka ile yeni arabayı ipoteklemek konusunda uğraşacaktım. Ama 63 bin fiyatı her şeyi yerle bir etti.

Bilmedikleri nokta onlar tok satıcı ise ben de tok alıcıyım :) Arabam ile çok mutluyum 10-15 sene binerim hiç olmadı. Sene sonunda ellerinde stok kalınca telefon eder tırmalarlar muhtemelen.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanırım siz sanal ekspertiz yaparken 2013 makyajlı kasa olarak giriş yapmışsınız. Benim aracım makyajsız kasa. İlginiz için teşekkür ederim..

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sahibinden.com sitesindeki fiyatlar çok "renkli" olur. Sizin arabanın modeli ve özelliklerindeki araçlara 53-85 arası fiyatlar var. Buna istinaden ordan sağlıklı referans alınmaz.
Sizin arabanız sıfır ayarında olabilir, ancak sıfır değil. Şunu da unutmayalım, bizim memlekette, arabaya plaka takıldı mı ve plazadan çıktığı gibi, otomatik olarak %3-5 fiyatı düşer.
Ne yazık ki artık piyasada çok fazla marka araba var ve insanların kafası karışık.
Al-sat'çılar da fırsat ile bir sürü araba alıp, müşterisini bulup satıyor.

Aceleniz yoksa kendiniz satın. Ancak bir defa bayiye gidin ve şansınızı deneyin. Hatta birden fazla bayiye gidin. Tekirdağ'daki Skoda bayiye gelin, 2. el fiyatları fena değildir.

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;477323
Dod sanal ekspertiz sonucu 79bin.

Düzeltme yapıyorum. DOD'da sanal ekspertiz uygulamasını ben de çalıştırdım. Aynen dediğiniz gibi 75-79 bin aralığında çıkıyor aracın tahmini fiyatı. 63 bin teklif eden bayiye ben ne diyeyim bilmiyorum ki. Bu kadar farklı olmasında aracımın özelliklerini adam gibi almayıp hatalı bir fiyat vermiş olmaları aklıma geliyor. O durumda da komedi, bu adamlar 90 binlik arabalar alıp satıyor bu elemanlarla! Bayiye acayip sinirlendim şu anda..

Saygılarımla..

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;477329
Sahibinden.com sitesindeki fiyatlar çok "renkli" olur. Sizin arabanın modeli ve özelliklerindeki araçlara 53-85 arası fiyatlar var. Buna istinaden ordan sağlıklı referans alınmaz.
Sizin arabanız sıfır ayarında olabilir, ancak sıfır değil. Şunu da unutmayalım, bizim memlekette, arabaya plaka takıldı mı ve plazadan çıktığı gibi, otomatik olarak %3-5 fiyatı düşer.
Ne yazık ki artık piyasada çok fazla marka araba var ve insanların kafası karışık.
Al-sat'çılar da fırsat ile bir sürü araba alıp, müşterisini bulup satıyor.

Aceleniz yoksa kendiniz satın. Ancak bir defa bayiye gidin ve şansınızı deneyin. Hatta birden fazla bayiye gidin. Tekirdağ'daki Skoda bayiye gelin, 2. el fiyatları fena değildir.

Mesajınız için çok teşekkür ederim. Bu söylediklerinizin hepsine katılıyorum ancak bir de bazı özel durumlar var. Ben aracı aldıktan sonra vergi ve euro artışından dolayı bu araçların fiyatları arttı ve bu otomatik olarak ikinci el fiyatlarını da arttırdı. Normalde 1 yıl sonunda arabada %3-5 fiyat kaybı yaşanmasını doğal buluyorum ama bu 2013 ile 2014 yılları arası için bahsettiğim özel durum nedeni ile geçerli değil. Bu arabanın temizinin 73-75 bin civarı bir şey edeceğini düşünüyorum. Ki forumdaşımız ugurdemirel (sanırım takma adı bu) yukarıda ugrcnplt arkadaşın da belirttiği gibi 72 bin gibi bir rakama satmış ki onun aracı 2012 idi yanlış hatırlamıyorsam. Dediğim gibi bayiiden 75 bin fiyat beklemiyorum ama 63 bin gerçekten de çok absürd değil mi sizce de?

Saygılarımla..

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aracınız prestige paketse 70-72 bin arası gider. Prestige değilse 2-3 altını düşünün. Daha fazlası bence alıcısı rastlarsa anca olur. Ben 2013 model 1.6 tdı manuel prestige makyajlı 5 bin km'deki hatasız aracımı 82 ye anca satabildim. 75-80 isteyenlerin işi çok zor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bedo;477331
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Bu söylediklerinizin hepsine katılıyorum ancak bir de bazı özel durumlar var. Ben aracı aldıktan sonra vergi ve euro artışından dolayı bu araçların fiyatları arttı ve bu otomatik olarak ikinci el fiyatlarını da arttırdı. Normalde 1 yıl sonunda arabada %3-5 fiyat kaybı yaşanmasını doğal buluyorum ama bu 2013 ile 2014 yılları arası için bahsettiğim özel durum nedeni ile geçerli değil. Bu arabanın temizinin 73-75 bin civarı bir şey edeceğini düşünüyorum. Ki forumdaşımız ugurdemirel (sanırım takma adı bu) yukarıda ugrcnplt arkadaşın da belirttiği gibi 72 bin gibi bir rakama satmış ki onun aracı 2012 idi yanlış hatırlamıyorsam. Dediğim gibi bayiiden 75 bin fiyat beklemiyorum ama 63 bin gerçekten de çok absürd değil mi sizce de?

Saygılarımla..
Haklısınız, aynı fikirdeyim. Sadece uzun uzun yazmak istemedim.
63 fiyat diyen  bayi zaten samimi değildir ve ya Size alıcı gözüyle bakmamıştır.
Takasa araç alan bayilerin bir çoğu, satış anında kâr amacı da güdüyor. Aslında burdaki politika, aracı senden normal fiyata alıp, gerekirse kar etmeden başkasına satmak. Ancak bu olay farkli bir ticarete dönüşmüş.
Neyse, şimdiden size hayırlı satışlar, inşallah arabanız müşterini bulur.
Ama otomatik başkadır, değiştirme amacınızı sonuna kadar destekliyorum.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Samsun Skoda Servisinden fiyat almıştım geçen sene 2011 model 17000 km.de 1,6 Tdi Elegance Beyaz tek parça (sağ ön çamurluk ) lokal boyalı takas için fiyat almıştım 54000 lira verdiler birde pişkin pişkin sadece 30000 lira vererek sıfır superb sahibi olacaksınız demişti sanki ben onlara anadol veriyorum.