škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Takasta En Az Ne Kadar Eder?

bedo · 32 · 7276

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız için ikinize de çok teşekkür ediyorum. Dediğim gibi arabamdan memnunum, hiç satmasam da olur. Acelem de yok.. Şu anda kendim satmayı düşünmüyorum. Yıl sonuna bakalım neler olacak, ellerinde 2014 makyajlı arabalar kaldığında otomatik olarak aşağıya incekler bence. 0 araba piyasası daralmış, müşteriye davranışları hala bu. Dediğiniz gibi takasta adam gibi bir fiyat verip beni kazansalar yeni satacakları 0 arabadan kar edecekler, stoktan 1 araba eksiltecekler. Ama demek ki normal kârlar kesmiyor bu arkadaşları, ille takastan aldıkları arabadan da astronomik kar edecekler..

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
hocam kendin sat bayii kadar ölü fiyat çeken yer olamaz, biraz uğraşırsın ama sonunda daha karlı bir satış yapabilirsiniz.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hocam mümkün olduğunca her bayiye sorun,Türkiye'deki her bayiyi arayın ilk olarak bütün istanbul bayileri,Tekirdağ,Kocaeli,Edirne,Sakarya vs.
Bir kişi daha demiş Tekirdağ bayisi çok dürüst kişilerdir onlara ilk olarak  sormanızı öneririm :ok:

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aldığım teklif mevcut aracı verip üzerine 25 bin tl nakit. Yeni araç Yeni Superb 1.6 TDI Elegance + Prestij paket + Anahtarsız çalıştırma. Eski arabayı verip üzerine 25 bin tl veriyoruz. Bu alışveriş mantıklı mıdır sizce?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fark 15 bin tl olmalı bence...
artısı galericinin veya bayinin kari diye düsünürüm...

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam 18-20 farka verirlerse bence uğraştığınıza değmez. 25'e ise düşünmek gerek. Zevk meselesi bazen 5-10 bin insanın gözüne hiç görünmüyor. Ama parada kolay kazanılmıyor.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence de arabanızı en iyisi kendiniz satışa çıkarın. Birkaç gün önce arkadaşım 2013 1,6 tdi dsg elegance +sunroof+ bluetooth octavia'sını 75500 e sattı. sizin araç bu hesaba bayinin verdiği fiyata göre 68-69 bin lira civarına geliyor ki o fiyata verilmez bence :)

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi napıyorsunuz siz 25 bin az paramı kendi arabanı veriyorsun üstede nerdeyse orta sınıf bi araba parası daha veriyorsun bu alışveriş mantıklımı üstelik aldığın arabanın makyajlısı için.bence gerek yok ya kendin sat ki bence en mantıklısı bu yada kalsın çok zarar edersin:dede::dede::dede::dede:

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir superb müşterisi gibi düşünecek olursak hocam..

aracınız muhtemelen 2013 başında alınmış.. yani garantisinin bitmesine az kalmış.. eski kasa bir süperb..

Bu gün sizinki ile aynı donanım..yeni kasa.. 2 yıl garantili.. sıfır süperp 85 bin e alınabiliyor..

kendinizde yazmışsınız.. yıl sonunda ararlar diye..
bu gün ben bir superb alacak olsam.. yıl sonunda 80 bin civarına düşmesi muhtemel olan bir aracın yerine.. neden garantisi bitmek üzere olan.. eski kasasına 75 bin vereyim.. bunu bütün alıcılar, galeriler, bayiler düşünür diye söylüyorum..

Aracınızın değeri 63 binden fazla olduğu çok açık..ancak dejavantajın max. olduğu bir durumdasınız.. 73-75 bin arası satmak istediğimiz bir araç için..
1- superb alacak bir kişi için pek önemsenmeyecek fiyat farkı ile sıfır yeni kasa superb var...
2 -superb gibi bir araç manuel !!!
3- yıl sonu yaklaşıyor..
.
.
.
Artabilirde...
Arkadaşların dediği gibi.. eğer çok önemli değil ise hiç bu işe girişmeyin.. zarar edeceğinizi bile bile sıfır süperb almışsınız.. aynı zararı ikinci kez yaşarsınız diye düşünüyorum..

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;477394
Bir superb müşterisi gibi düşünecek olursak hocam..

aracınız muhtemelen 2013 başında alınmış.. yani garantisinin bitmesine az kalmış.. eski kasa bir süperb..

Bu gün sizinki ile aynı donanım..yeni kasa.. 2 yıl garantili.. sıfır süperp 85 bin e alınabiliyor..

kendinizde yazmışsınız.. yıl sonunda ararlar diye..
bu gün ben bir superb alacak olsam.. yıl sonunda 80 bin civarına düşmesi muhtemel olan bir aracın yerine.. neden garantisi bitmek üzere olan.. eski kasasına 75 bin vereyim.. bunu bütün alıcılar, galeriler, bayiler düşünür diye söylüyorum..

Aracınızın değeri 63 binden fazla olduğu çok açık..ancak dejavantajın max. olduğu bir durumdasınız.. 73-75 bin arası satmak istediğimiz bir araç için..
1- superb alacak bir kişi için pek önemsenmeyecek fiyat farkı ile sıfır yeni kasa superb var...
2 -superb gibi bir araç manuel !!!
3- yıl sonu yaklaşıyor..
.
.
.
Artabilirde...
Arkadaşların dediği gibi.. eğer çok önemli değil ise hiç bu işe girişmeyin.. zarar edeceğinizi bile bile sıfır süperb almışsınız.. aynı zararı ikinci kez yaşarsınız diye düşünüyorum..

Hocam fkirlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Araç 2013 Ağustos'ta trafiğe çıktı. Eski kasaların sonuncularındandı. Garanti bitimine 1 yıl daha var. Bahsettiğim gibi ben uçmuyorum, aracın reel değerini aşağı yukarı anlamış durumdayım. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 17-18 binlerde bir fark önerseler düşünürüm. Ama 25 bin fark çok fazla. Yine de ikinci bayi daha makul bir takas fiyatı verdi, 69 bin civarı vermiş oldu, beni tatmin etmese de 63 bin gibi komik bir rakama göre daha mantıklı. Dediğim gibi arabadan hiç bir şikayetim yok, zaten alırken satarım gözü ile bakmadım. Yeni aracın benim açımdan tek anlamı DSG şanzımana sahip olmak. Kasa farklı imiş şu imiş bu imiş inanın umurumda değil. Eski kasayı daha hoş bulduğumu bile söyleyebilirim. Yıl sonunda ne olacağını kimsenin kestirmesi kolay değil :) Geçen sene sonunda olanları hatırlamak bile yeterli bunun için :) Bakalım hayat bizi nereye götürecek..

Saygılarımla..

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence birde kayadibi ile görüşün derim bana takasta gerçekten ölü eşşek arabamı normal fiyata saymışlardı. ha uzun pazarlık ettik o ayrı. Gerçekten iyi ilgilenmişlerdi tavsiye ederim.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence arabanıza binin ve yeni kasa geldiği zaman değiştirin. yazık günah, arabanız daha 0 sayılır. en azından yeni kasa ile değiştirdiğinizde vereceğiniz fark zorunuza gitmez, sonuçta başka araba alacaksınız. fakat şimdiki kasa ile sizin kasanız arasında ne fark varki bence hatta eski bir superb sahibi olarak makyajsız kasa benim için daha güzel. tek fark dsg. onun içinde biraz sabr edin, yeni kasa superb alın. ben onu bekliyorum

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda da yıl sonunu beklemenizi şiddetle tavsiye derim. O zamana kadar aracınızı kendiniz satmaya çalışın olmadı yıl sonunda kaz gelen yerden tavuk esirgenmez mantığı ile hareket edersiniz :)

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AVCI;477430
Skoda da yıl sonunu beklemenizi şiddetle tavsiye derim. O zamana kadar aracınızı kendiniz satmaya çalışın olmadı yıl sonunda kaz gelen yerden tavuk esirgenmez mantığı ile hareket edersiniz :)

Kaz gelen yerden derken yeni arabaya verecekleri indirimi kast ediyorsunuz sanırım :)