škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 TDI DSG aracın kusurları..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, herşey planlanmış ona göre 1250 devirlere çekmişler şu anki aracım 2013 manual 1.6 tdı onda en yüksek tork 1750 devirde ortaya çıkarken dsg takıldıktan sonra bu oran 1500 devire çekilmiş. Bir diyer aracım scirocco abt ve 2011 den bu yana 3 defa yanılmıyorsan adı mekatronik denen beyine yeni güncelleme yaptılar ve her defasında vites geçiş devirleri değişti. Bende 30 ekim tarihinde kayadibi otodan bir araç satın aldım ancak daha bir haftam var (araç gemide) tereddütsüz tecrübe bile yapmadan aldım aracı. Bende duydum deviri gebertiyor diye ama önemsenmeyecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Eğer zangır zangır titretiyorsa arabayı, emin olun on kişi laf etsin servislere 1 ay içerisinde güncelleme gelir dsg yazılımına, hep beraber bakalım.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Musatafa bey bence açık renk kumaşın leke konusu haricinde diyer yazdıklarınızı sorun olarak kesinlikle görmeyin.

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konu başlığını açmama rağmen yine bazı eksikleri tecrübe ettikçe farkediyorum.

-Ön koltukların oturulan alt kısımları küçük. Ben 44 beden olmama rağmen koltukların yan çıkıntıları bacakları rahatsız ediyor. Yani koltuğun çıkıntılarının bir tanesi neredeyse bir bacağın 2/5 sine denk geliyor.
   - vites kolunun bulunduğu alt konsol ile klima tuşlarına doğru uzanan bölüm geniş ve kenarları çıkıntılı olduğu için  bacaklar dışa doğru hareket ettirilerek rahat oturuş pozisyonu alınamıyor. Bu durumu kapı içinde  bulunan kontrol düğmelerinin bulunduğu kolun aşağı doğru uzaması da daha olumsuz bir hale getirmiş. Diğer araçlarda bu bölüm yukarı doğru ilerleyerek bacakların hareket alanı arttırılmış.

Çevrimdışı Cengiz16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende de 2011 model manuel bir Superb var . Rodajı geçtikten sonra düzenli bakım da yaptırırsanız yakıt sarfiyatınız azalır. Yine trafikle ilgili hatırlatmalar zaten diğer üyelerce paylaşılmış. İlkin 49.9 yazdığına bakmayın, hatta mümkünse bir de rölantide bırakın bakın kaç litre sarfiyat görünüyor?:) Arka cam konusunda haklısınız.Üç yılı aşkın süredir aracı kullanıyorum ama hala alışamadım desem yeri var.Aracınızı güle güle kullanın ve inanın çok memnun kalacaksınız.

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ramazan bey motor ısındıktan sonra rolantide anlık tüketim 0.6 Lt. gösteriyor.

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben ayarlardan anlık tüketim bilgisini kapadım. Hiç bir önem arz etmeyen hiç bir anlamı olmayan bir istatistik, boşa yer kaplamasına gerek yok menüde..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bedo;485285
Ben ayarlardan anlık tüketim bilgisini kapadım. Hiç bir önem arz etmeyen hiç bir anlamı olmayan bir istatistik, boşa yer kaplamasına gerek yok menüde..

Vallahi benimde surekli anlik tuketimim aciktir. Heleki tasarruf modunda gidiyorsam ya da uzun yoldaysam acayip is yapiyor. Cnku hemen hemen ayni hizda giderken az veya cok yaktiginiz olabiliyor. Arabaya ne kadr yaktordigim bakiyorum ona gore gazdan ayagimi cekiyorum ya da vites degistiriyorum

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;485522
Vallahi benimde surekli anlik tuketimim aciktir. Heleki tasarruf modunda gidiyorsam ya da uzun yoldaysam acayip is yapiyor. Cnku hemen hemen ayni hizda giderken az veya cok yaktiginiz olabiliyor. Arabaya ne kadr yaktordigim bakiyorum ona gore gazdan ayagimi cekiyorum ya da vites degistiriyorum

Gaz pedalını milim oynatma bile 1 litre farkettiriyor. O yüzden bende her zaman anlık tüketimi kullanırım.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba , bizde yeni Superb 1.6 tdi Elegance + Prestij aldık.

Benim gördüğüm eksiklikler ,

Şerit Takip Asistanı
F1 vites olmayışı

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lions coach;486778
F1 vites eklettirebilirsiniz ancak 1150€.

Aracın Full donanımında standart olması gerekirdi bence.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
f1 vites güzel görünse de çok da gerekli değil bence.

alışana kadar 1-2 ay hoşunuza gidiyor ama sıkılınca otomatik mod on gidiyorsunuz.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sciroccom vardı ikinci araç olarak,  abt tarafından orjinal olarak fuar için doldurulmuş bir araçtı. F1 pedalları bilmem ne tepkimeli bir özelliği var dedilerdi aldığımda ancak söylenildiği gibi birkaç ay sonra varlığını bile unutuyorsun

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araba kullanırken sağ ve sol dizlerimi dayarım genelde uzun yolda ve rahat ettiğim nadir arabalardan'dır superb. Koltuk hakkında da 52 beden paltolon giyen biriyim ama rahatım, sizi herhalde yan plastiklerin yan kalça pedlerini arkadan desteklemesi rahatsız etmiştir.

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Koltuğun sırt kısımları değil Efe bey, ben oturulan kısımdan bahsediyorum. Bir 5 cm. Daha geniş olmalıydı bence. Ayrıca sol diz kapı kolunun kumandalı kısmına, sağ bacak ise vitesin bulunduğu orta konsolun köşeli kısımlarına çarpıyor. Bu bölümler de sert malzemeden yapıldığı için konforu bozuyor.