škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb mi octavia mı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar suberb 1.6tdi elegance ile octavia 1.6tdi elagance arasında kaldım. c-d segment diye yorumlar yazmayın çinkü arasıdan 17 cm gi bi fark dışında bir üstünlük göremedim superb in ayrıca superb 199kg ağır, bu iki aracı kullanan arkadaşlardan 2 araba arsındaki fark hakkında bilgi alabilirmiyim

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sehiriçi mi yoksa şehirdışı mı kullanacaksınız ağırlıklı olarak. Eğer sehiriçi fazla ise Octavia,aksi takdirlde ise SuperB

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tek fark uzunluk değil bence. malzeme kalitesi donanım farkı derken madem sedan araba alınıcak olmuşken tam olsun superb olsun ;)

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İkisinide kullandım Superb manuel dizel , octavia ise DSG dizel di bence arkadaşların dediği gibi şehir içi sıklıkla kullanacaksan Octavia ama içine girdiğinde Superb daha güzel ve geniş fiyat farkı da sanırım çok birşey kalmadı.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
malzeme kalitesi farkı varmı!!aynı marka? ağırlıklı şehir içi yani %60 şehir içi kullanırım. yalıtım?yol tutuş?performans?kullanım?teknoloji?v.s. gibi farkları merak ediyorum, gerçekten bu araçlar arasında çok büyük bir kasa farkı yok diye düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı fkoz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Octi yalıtım zayıf özellikle yüksek hızlarda. kasa büyüklüğü ne göre seri iç mekan tatminkar superb kadar olmasa da ve daha spor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malzeme kalitesi hissedilir derecede var ki buna en iyi örnek kapı içlerinde kullanılan malzeme. Ne yazık ki Octavia kapı içleri sert plastik.

Yol sesi yalıtımı konusunda Superb de çok iyi sayılmaz. Ancak rüzgar sesinde Superb daha iyi.

Konfor olarak da Superb daha iyi. Yine en basitinden arka bagımsiz duspansiyon, Octavia ise torsiyon
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben şahsen iki aracıda kullanmamış biri olarak şu yorumu yaptım, octavia yeni nesil şase ile üretilmiş,(2015 de gelecek passat da aynı şase kullanılacak) kasası en az 2 sene değişmeyecek ve daha modern çizgilere sahip bir araç, fiyatına karşılığında superb ile aynı olmasada çok yakın bir konfora sahip bir araç diye düşünüyorum, arada 12-13 binTL lik fiyat avantajı da var. ayrıca süperb e göre daha hafif olmasının avantajı ile daha tasarruflu ve performanslı bir araç. süperb in artısı ağırlığından(octaviada sanırım titanyum şase varmış,a3 ve golf ile aynı) kaynaklı daha oturaklı olması ve diz mesafesinin biraz daha fazla olması. 2 araçta aynı donanım var(elegance).
Sonuç olarak octavia almak istememin ana nedeni kendi aracımı verip üzerine kredi alacağım superb de alabilirim ancak krediyi fazla almam gerekir. octavia fiyat ve suberb e yakın olmasından tercih sebebim. yıl sonu kampanya hakkında duyumu olan varmı, bir de sunroof,17 jant ve navigasyon,geri görüş kmerası düşünüyorum, bu donanımda alan varmıdır. bilgi rica ediyorum

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence Octi tercihi konusunda haklısınız. Özellikle şehir içi kulanımı ve yılda 3-5 defa uzun yol yapıyorsanız Octi alınmalı diyorum.

Bana göre tek dezavantajı arka kısmın torsiyon olması. Ki çok sert ve sportfi kullanan biri değilseniz bu dezavantajı neredeyse hiç yaşatmaz.

Ek olarak Suberb nin kasa yenileceği dedikodularıu varken bence Suberb büyük risk olur.