škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ıslık sesi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bugün aracı yokuş yukarı doğru kullanırken 2. vitesten 3. vitese geçirince  4-5 saniye kadar ıslık sesi geldi.daha sonra aracı durdurup soğumasını bekledim şimdi tekrar kontrol ettim marşı çevirince çok ince bir ıslık sesi geliyor sonra kaputu açıp dinledim motorun sol tarafından bir yerden sürtme sesine benzer bir şey geliyor ama çok dikkatli dinleyince duyuluyor.aracı  alalı 2 gün oldu.sorun ne olabilir

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaputu açınca sol tarafınız değil mi? v kayışının gergisi ya da rulmanlarından birisi muhtemelen. (kompresör kasnağı, dinamo kasnağı vs.)

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;478501
kaputu açınca sol tarafınız değil mi? v kayışının gergisi ya da rulmanlarından birisi muhtemelen. (kompresör kasnağı, dinamo kasnağı vs.)

evet hocam oralardan bir yerden geliyor.marşı çevirince hafif ıslık sesi de geliyor 1 saniye kadar.aciliyeti var mıdır yoksa bir müddet idare eder mi.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ustaya gösterin kayışsa ve değişmesi gerekmiyorsa 2 dk. Gerdirir..

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın son bakım bilgilerine baktım 78 binde triger, devirdaim, v kayışı değişmiş.araç şu an 103 binde bakalım devam ederse haftaiçi ustaya göstercem

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hava filtesiyle ilgilide olabilir.benim  arabada önceki filtrede  üfleme-ıslık sesine benzer bir ses geliyordu değişince ses de gitti.