škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

spaceback 1.2 tsi

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar fabrika verilerine gore spaceback golfe gore (1.2 tsi) 1 lt fazla yakiyor. Ayni motor degilmi?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yenı 1.2 tsi motorlar 16 valf rapidlerde bir ınceki nesil 8 valf motorlar vvar ondan diye biliyorum

Ugur A.

• Ziyaretçi
Ağırlık, dişli oranları, aerodinami, ...vs. çok etkili tüketimde.

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavialarda mı 8 v? Ben vw ile aynı zannediyordum.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yarim litre fark var. Onun sebebi de golf bluemotion olduğu için.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motot vw nın bır oncekı nesıl tsı motoru bu motoru gelıstırdıler yenı golf jetta vb takuyorlar eskı nesıl motoru da toledo rapıd yetı vb takıyorlar octavıa da 8 valfdır buyuk ıhtımalle ama emın degılım net bır bılgım yok o konuda

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;478635
Motot vw nın bır oncekı nesıl tsı motoru bu motoru gelıstırdıler yenı golf jetta vb takuyorlar eskı nesıl motoru da toledo rapıd yetı vb takıyorlar octavıa da 8 valfdır buyuk ıhtımalle ama emın degılım net bır bılgım yok o konuda

octideki 1.2 tsi golfunde üstünde 16v bir motor

golfteki 1.2 tsi motor 1550-4100 devir aralığında 175 tork ve sadece 5000 devirde 105ps güç veriyor
octideki 1.2tsi motor 1400-4000 devir aralığında 175 tork ve 4500-5500 devir aralığında 105ps güç veriyor.. yani bu motor golftekinden daha yeni güncel bir motor

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tekkyr ederız melo bu arada skoda turkıye pazarındakı daralmaya ragmen yuzde yedılık bır artus saglamıs ve satus artısı saglayan uc fırmadan bırı olmus bu satıslarda octavua ve rapıd onemlı yer tutuyor

Çevrimdışı TATMACA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Okti 1.2 ve golf 1.2 yi karsilastirdim. Degerler hemen hemen ayni. Bence her ikisinde de ayni. Okti ve jetta 1.2 leri karsilastirdigimda degerler farkli. Sanirim jetta ve rapid ayni motoru tasiyor

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Olabilir hocam ama jettalara da yeni motor kullanılacaktı belkı 2015  modeller ıcındır

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda turkıye pazarındaki satışlarını destekliyoruz, ne kadar çok olursa önyargılar daha çok kırılır, yalnız tv yada nette hiç reklam göremiyorum, bir sakız tanesinin bile dünya kadar reklamı dönüyor, bu iş bu kadar mı zor.