škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hangi model (yardım)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba.
bir süredir araba almaya çalışıyorum. tercihim aileden skodacı olduğumuz için fabia.ve bagaj lazım olduğundan sedan düşünüyorum. bütçem 18000 -20000 arası.
aşağıda 3 farklı sedan fabia paylaşıyorum.ilanlarında hepsine ambiante yazmışlar. ama ambiantedeki özellikler bunlarda yok.(aynalar gövde rengi değil.kapı açma kulpları krom değil.sis farı yok.tek airbag.arka frenler disk değil. bildiklerime göre bunlar yok.)(hepsi 1,4cc 16 valf 101 bg deniliyor)
sanırım special olabilirler.ancak ikisinin jantları aynı iken birinin farklı. bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.ayrıca 2004 model,benzinli (lpg yok),150,000km de fiyatları 18000tl.uygunmudur.
son olarak kullanan arkadaşlar varsa eğer  lpg li ve benzinli yakıt tüketimlerini paylaşabilirlerse sevinirim.
Saygılarımla.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk linkteki Ambiante değil öncelikle. Ambiante makyajdan sonra 2005 Comfort'un yerine konuldu. A5 Octi'lerdeki gibi şişkin airbag olmalı. En azından bizimki öyle. Sis farı bazılarında var. Aynalar gövde rengi ısıtmalı ve elektrikli. Kapı kolları düz siyah. Krom kitler var ama. Tek airbag değil en az 2 airbag olmalı ki bizimki 4 airbag. Arkalar disk değil. İlk linkteki jantları var Ambiantelerin. Onun dısında gösterge fontları farklıdır. Sis farları yuvarlak arka farlardaki reflektörler farlarla bitişik değil. Bazılarında siyah gri damalı döşeme ve siyah bej konsol, bazılarında ise siyah gri konsol.

Onun haricinde bizde 2008 Sedan Ambiante 1.4 75 bg var. Uzun yolda tüple 17 km şehiriçinde 22kuruşa kadar çıkıyor. Şunuda belirteyim farklı olan jantlar, makyaj öncesi Elegance ve Speciallerin jantı

Bence alınacaksa çift airbaglı modeller ama. BU 3ünden de ilki alınabilir

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim.
işte kafamı karıştıran burada bunların hangi model olduğu. hepsi tek airbag li klimalı ve orta tuş takımında ASR düğmesi var.yani abs asr klima tek airbag çalik jantlı 1,4 16 valf 101 bg li bir model bunlar.
ilki ile sondakinin bir farkı yok.

ayrıca sizin bahsettiğiniz fabia 1 in makyajlı kasaları sanırım.bana onu çağrıştırdı.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ambiante standardında ;
aynalar gövde rengi,
sis farı yok,
kapı kolları gövde rengi,
krom kaplamalar zaten orjinal donanım değil,
ambiante de  airbag bazılarında 2, bazılarında 4 adet ki tek olan direktman ''classic'' dir.
Arka frenin disk olmaması normal, ''special ve choice ile elegancenin bazılarında'' var.
1.4 benzinlilerin arkadaki ''16V'' yazısı kırmızı ise 101, siyah olanlar 75 HP...
Classic olanların -bence- tek ''önemli'' dezavantajı ''ABS olmaması''dır, gerisi çok önemli değil ve alınır...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bunların hiçbiri ambiante değil sadece jantlar ambiante.bunlar bildiğin klasik model tek aırbak abs siyah renk ayna plastik kapı açma kolları..
ilk arabın rengi güzel aynı renk dizelim vardı sattım pişman oldum onun ambiante olanını bulacaksın döşemeler siyah olacak 4 aırbak iç kapı açma kolları krom olacak aynalar gövde rengi olacak arkalar hepsinde kampana fren sisfarı bazılarında var bazılarında yok..sac jantlı alma çok tipsiz duruyor.illla biri olacaksa ilk linkteki tercih edilir rengi çok güzel...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Estağfurullah, ne demek. Ben makyajlı kasa için demiştimm. Zira Ambiante sadece makyajlı kasada var. Bunlar Special olabilir.

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;478752
Ambiante standardında ;
aynalar gövde rengi,
sis farı yok,
kapı kolları gövde rengi,
krom kaplamalar zaten orjinal donanım değil,
ambiante de  airbag bazılarında 2, bazılarında 4 adet ki tek olan direktman ''classic'' dir.
Arka frenin disk olmaması normal, ''special ve choice ile elegancenin bazılarında'' var.
1.4 benzinlilerin arkadaki ''16V'' yazısı kırmızı ise 101, siyah olanlar 75 HP...
Classic olanların -bence- tek ''önemli'' dezavantajı ''ABS olmaması''dır, gerisi çok önemli değil ve alınır...

hocam klasiklerin hiçbirinde abs yokmu. ben abs-asr hep birlikte anıldığı için vardır diye düşündüm ama.!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçların hepsi makyajsız kasa (2005-) baştaki ve sondakine sonradan makyajlı kasanın çelik jantını takmışlar. o sizi yanıltmasın.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemistanbul;478756
hocam klasiklerin hiçbirinde abs yokmu. ben abs-asr hep birlikte anıldığı için vardır diye düşündüm ama.!

Arkadaşımın 1.4 TDI classic fabiasında ABS yoktu, bildiğim kadarıyla benzinli 1.2 (kesin) ve 1.4 classicde de ABS yok.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TDI classic ABS yok bende. classic olanların hiçbirinde ABS ye denk gelmedim

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemistanbul;478747
arkadaşlar merhaba.
bir süredir araba almaya çalışıyorum. tercihim aileden skodacı olduğumuz için fabia.ve bagaj lazım olduğundan sedan düşünüyorum. bütçem 18000 -20000 arası.
aşağıda 3 farklı sedan fabia paylaşıyorum.ilanlarında hepsine ambiante yazmışlar. ama ambiantedeki özellikler bunlarda yok.(aynalar gövde rengi değil.kapı açma kulpları krom değil.sis farı yok.tek airbag.arka frenler disk değil. bildiklerime göre bunlar yok.)(hepsi 1,4cc 16 valf 101 bg deniliyor)
sanırım special olabilirler.ancak ikisinin jantları aynı iken birinin farklı. bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.ayrıca 2004 model,benzinli (lpg yok),150,000km de fiyatları 18000tl.uygunmudur.
son olarak kullanan arkadaşlar varsa eğer  lpg li ve benzinli yakıt tüketimlerini paylaşabilirlerse sevinirim.
Saygılarımla.
@chemistanbul,
Sedan yerine 2005 veya 2006 hatta 2007 Combi STW neden düşünmüyorsunuz? Sedanlarda cam altındaki saç nedeniyle bagaja yükleme ve boşaltma oldukça kişiyi zorluyor. Sedanlarda koltuklar açılırkapanır mı bilmiyorum ama combilerde tekli ve 2'li koltuklar devrilebiliyor ve 1.6 m3'lük bir bagaj alanı ortaya çıkyor. Bu katlama olayı Felicia HB ve Combilerde daha mantıklıydı.
Fotograflardaki araçların jantları ambient, ancak farlar classic modellerin aynalarda aynı şekilde. 2005 öncesinde bu detaylar nasıldır bilmiyorum. Ancak 2005 dahil ambientlerde sis yoktur. Hız sınırlama yoktur. Kapı içi lambaları yoktur.Ambientlerde 2 airbag vardır.İç döşeme siyah-koyu gridir genellikle ama tek tükte olsa açık-koyu fıstık yeşili (Mükemmel bir uyum) açık bej-koyu bej, açık gri-bej gibi döşemelerede rastladım.
25 Eylülde Ankaraya geri dönüyorum enteresan benzin tüketim değerleri yakaladım ama bu ülkede arabaya binmek çok luxus hale gelmiş farkında değiliz, ister uzun yolda 5 lt yak ister 6 litre, bakımı ıvır zıvırı sigortası ve muayene, bu gün hem muayene hemde dolan trafik tescil belgesine tamı tamamına 255 törkiş lira tosladım. Birde Altınoluk Edremit git gel 68 km., yaktığım benzinde, kaybettiğim zamanda cabası. 3800 km üzerinde yolu kısa zamanda yapınca adamın içine oturuyor.

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam dediğin gibi temiz STW bulamadım.fabia arıyorum ama maalesef satılık iyi araçlar yok.çok zor.alan ya pertini çıkarana kadar kullanıyor öyle satıyor.diğerleride memnun satmıyor.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemistanbul;478775
hocam dediğin gibi temiz STW bulamadım.fabia arıyorum ama maalesef satılık iyi araçlar yok.çok zor.alan ya pertini çıkarana kadar kullanıyor öyle satıyor.diğerleride memnun satmıyor.
@chemistanbul,
Size Ankara'dan bir diesel. Kasa olarak çok temiz görünüyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-gorulmeye-deger-skoda-fabia-1.4-tdi-2004-175357029/detay
Hasar kaydı var sorgulatın bazen önemli olmayabiliyor. benzinli 2006 model km iyi sayılır
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-skoda-fabia-ilk-sahibinden-137449799/detay
Örneğin İstanbul'dan bu 4 araç çok temiz görünüyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-memurdan-temiz-2008-fabia-178436560/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-orjinal-skoda-177260416/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-temiz-tasarruflu-tam-bir-aile-araci-sahibinden.takas-olur-172328014/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-skoda-fabia-sw-1.4-dizel-165059075/detay
35.000 km de çok temiz bir combi Fiyatı benim bulduğum combi gibi ancak 46.000 km de adam nuh diyor peygamber demiyor 24.500 TL' nin altına inmedi, bakacağız.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-arabaya-binmek-isteyenler-buyrun-benzeri-olmayan-sifir-ayarinda-172048613/detay
Bu seçtiklerime bir bakmakta yarar var.

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
en güzeli araçları şasi nosunu al internetten vin code veren siteler var oraya kodu yaz aracın fabrika çıkış bilgileri ni anında gör hem pratik hemde saglıklı   http://www.octinfo.com/index.php?p=vin_
en bu siteye yaz kodu

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben isi klasik yöntemlerle hallettim.hepsini gidip gördüm.hepsinden vazgectik.İstanbul da sahibinden de bunları görüp gitmek isteyenler varsa ozelden ulassin.bilgi vereyim.gri satılmış bu arada 18250 ye.
Diğerlerinde alınacak gibi degil