škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

merkezi kilit-kumanda hakkında acil bilgi talebi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kozanoglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kıymetli arkadaşlar,
2000 octavia glx i aracımın kumandası bugünlerde çalışmamaya başladı. aracı aldığım kişi bagaj kilidine anahtarı sokarak biraz sağa sola çevir, kumandayı tanıtmış olursun dedi. aslında dediği işe yarıyor ama bunu aracın kapılarını neredeyse her açışımda yapmaktan sıkıldım. kapılar merkezi kilit ile açıldığında da senkronize bir biçimde olması gerekirken birbirinden farklı zamanlarda açılıyor. bir elektrikçi sol kapı motoru arızalı, kontrol ünitesi lehimleri eskimiş dedi. kontrol ünitesini cıkarıp bazı lehimleri yeniledi (75 tl) ama sorun çözülmedi. yedek parçacıda kapı kilidini motorunun fiyatı 120 liraymış. bir başka elektrikçi ise bugün kontak anahtarını açıp baktı. sorun beyinde değil, kumanda - kontak anahtarında dedi. yenisini bayiden sipariş etmemi söyledi. immobilizer hatası verir, aracı hiç çalıştıramazsın diye korkuttu biraz da. bana yol gösterin. bu sorunu en ekonomik şekilde nasıl çözebilirim.
herkese selamlar.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. İmmobilizer olduğu için anahtar kilit vs.donanımı pahalı olur

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İstanbul Bostancı da benim arkadasım bu işleri yapıyor. Makinesi var bunun okutarak yenisini yapıyor. Tel yazayım bi arayıp konusun, benim selamımı söyleyin. Benim adım Cüneyt Yeşilyurt.Erzurumluyum.
Ustanın ismi İhsan. 0536 404 10 93

Çevrimdışı kozanoglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sayın cüneyt yeşilyurt,
ilginiz için çok teşekkür ederim. erzurumlu olmanız beni ayrıca sevindirdi. 4,5 yıl horasanda görev yaptım. erzurum'un ekmeğini yedim, suyunu içtim.
ben şu an maraş'ta görev yaptığım için istanbuldan bu işi nasıl çözerim bilemiyorum. ancak ustanızı ilk fırsatta arayıp kendisinden bilgi alırım. çok şükür iki gündür aracım bir defa kumanda sorunu yaptı. ama yine de çözmek lazım.
tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Çevrimdışı cyesilyurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam, İhsan usta iyi bir ustadır bi arar derdinizi anlatırsınz belki bi çözüm yolu bulunur.
Allah yardımcınız olsun...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cyesilyurt;479158
İstanbul Bostancı da benim arkadasım bu işleri yapıyor. Makinesi var bunun okutarak yenisini yapıyor. Tel yazayım bi arayıp konusun, benim selamımı söyleyin. Benim adım Cüneyt Yeşilyurt.Erzurumluyum.
Ustanın ismi İhsan. 0536 404 10 93

Bostancıda bütün anahtırcıları gezdim bu arkadaşta dahil malesef çözemediler.

Aynı sorun bende de var 2 anahtarımda da kumanda sorunlu tek çözüm arka tuşlu kısmını değiştirmek onunda servis fiyatı 185tl + 50 tl kodlama ücreti alıyorlar.İmbodan sıkıntı olmaz kolay kolay.Ben kapıları kilitten açıp kapıyorum anahtarı kontağa takana kadar alarm çalıyordu onda da alarm kornasınının fişini çekerek çözdüm.Tek çare anahtarın arka kısmını değiştirmek haberiniz olsun :)