škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Turist gözüyle Paris…

lrfan · 27 · 8776

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çektiğim 1000 küsür kareden seçme yapmak zor oldu ama turistik bir Paris turu sunabileceğim size :ok:

Çekmece gölü üzerindeyken

Fransa hava sahasından

8 kişiydik seyahatte, 1 hafta için ev kiraladık

Evin balkonundan…

Akşam hemen Eyfel’e kaçtık

Ertesi gün kulenin en üst katına çıktık…

Asansörden bir kare

En üst kat

Kuleden Ankara’nın yönü ve uzaklığı :D

Zafer anıtı

Kongrenin yapıldığı yer olan Pastör Enstitüsü

Notre Dame katedrali

Seine Nehrinde tekne turu

Sacre Coeur Kilisesi

Akrobasi ve Capoeira yapan gençler :)

İş başında :D

Meşhur alışveriş mağazaları Printemps ve La Fayette

Evin balkonunda Eyfel…

Bu da dönüş aracımız :)

:)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay bee adamlar yapmış hak vermek lazım.
Ellerinize sağlık hocam.Süper kareler gezmiş kadar olduk.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eline sağlık irfan abi... :ok:

kaldırımları ham ve yakma granit yapmışlar...:ok: senelerce bişey olmaz... derz aralıklarını iyi yapamamışlar...:hhh: keşke biraz daha kaldırım foto su çekseydin...:bnn:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;42262
eline sağlık irfan abi... :ok:

kaldırımları ham ve yakma granit yapmışlar...:ok: senelerce bişey olmaz... derz aralıklarını iyi yapamamışlar...:hhh: keşke biraz daha kaldırım foto su çekseydin...:bnn:

Çok foto var elimde, yakın plan kaldırım fotoları eklerim senin için  :D

Çevrimdışı cemmess

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam şu posterinizide foruma koysaydınız ya. Birazda akademik forum yapardık.

Benimde zamanında kongre için poster hazırlamışlığım var. :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;42266
Hocam şu posterinizide foruma koysaydınız ya. Birazda akademik forum yapardık.

Benimde zamanında kongre için poster hazırlamışlığım var. :)

Eğlenceli işlerdir, bilgi alışverişi, karşılıklı çalışmaların başlaması, alandaki bilim insanlarını tanıma vs. için güzel ortamlar  :ok:

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel manzaralar. Detaylardan makinenizin kalitesi de anlaşılıyor. Gerçi fotoğraf makinesi yoktur fotoğrafçı vardır derler ama modeli nedir acaba.
Bu arada turist gözüyle araç bakım ürünleri bakabildiniz mi? Oralarda prof. bisiklet mağazaları olduğunu da duymuştum.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim anlamadığım gezmeğe mi gittin ? iş için mi gittin...?:D neyse hoşgeldin...

Çevrimdışı Fabia14

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hoş geldin İrfan abi ellerine sağlık  güzel fotoğraflar...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;42270
Güzel manzaralar. Detaylardan makinenizin kalitesi de anlaşılıyor. Gerçi fotoğraf makinesi yoktur fotoğrafçı vardır derler ama modeli nedir acaba.
Bu arada turist gözüyle araç bakım ürünleri bakabildiniz mi? Oralarda prof. bisiklet mağazaları olduğunu da duymuştum.

Ben fotoları Nikon D80 + 18-135 mm objektifle çektim. Makine çok şeyi değiştiriyor. Bundan önce kompakt makine vardı (hala var gerçi, Nikon 4600 Coolpix), D80'deki karelerin netliği, renkleri, görüş açısı, ayarlanabilirliği çok çok değişik, asla otomatik modu kullanmıyorum. D80 sonrası ve öncesi 2 gibi 2 ayrı yaşantım olmuş meğer. Ama elbette teknik ve bilgi de çok geniş paya sahip, onun için de sık foto çekip bol okuyup öz eleştiri yapıyorum fotolarıma. Bir karede neler olmalı, neler olmamalı, objeler neresinden kesimeli, nasıl diagonal çalışmalı, altın kural vs. gibi şeylere dikkat etmeye çalışırım. Ama bu tip şehir gezisinde şak-şuk çektiğim de oluyor, gezileri hatırlatan bana o şehri tekrar yaşatan farklı karelere ihtiyaç duyuyorum, bazen bir çöp tenekesi bile çekilebiliyor :)

Fotolar foruma yüklenirken epey küçülüyor, orijinal boyut ve çözünürlüğü ile fotolara bakmak daha keyifli ama foruma koymaya imkan yok.

2 tane Meguiars shop buldum, hatta fiyat kataloğundan da bir tane aldım kendime. Aslen oto yıkamacılar ama ürünleri satıyolar vitrin yapmışlar. Ne yazık ki çok pahalı. PMC'den kargo dahil aynı paraya gelir neredeyse kapına, o nedenle alıp taşımaya değer bulmadım. Zaten 20 kg limit vardı, 20 kg valizle döndüm :D

Biisklet mağazalarını da gezdim, ayrıca çok katlı spor mağazalarında da dolaştım. Son 10 yıldır TR'de herşey var artık. Tekstil, spor malzemesi, ayakkabı aynı paraya hatta daha ucuza buradan alınabiliyor. O nedenle kendime bile bir şey almadım. Orada ne varsa İstanbul'da bulabiliyorum :ok:

Alıntı yapılan: Real81;42273
benim anlamadığım gezmeğe mi gittin ? iş için mi gittin...? neyse hoşgeldin...

Her ikisi için de :hih:

Hem bilgi-görgü artırma, hem de akademik paylaşım :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
çok güzel fotoğraflar hocam eline sağlık. şu an bahçelideyim de camdan sokağa bi baktım, su patlamış, çalışma var toprağıyla karışmış geçen araba kaldırıma pislik sıçratıyor...

adamlar çok çok üstün ve aşmışlar şehir plancılığında, yukardan çekilen fotoğraflara baktığınızda sokak hatlarının ne kadar düzenli olduğu dikkat çekiyor, ayrıca bunların bazılarınıda yüzyıllar önce yaptıklarınıda farz edersek..........

hemde binaların bi kısmında tarihi doku korunmuş, ama restorasyonlarda eminim ki buna çok dikkat etmişlerdir.

dışı tarihi, içi modern yapılmıştır kesin... bizde tam tersi olur ya.... harika bi şehir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;42289
çok güzel fotoğraflar hocam eline sağlık. şu an bahçelideyim de camdan sokağa bi baktım, su patlamış, çalışma var toprağıyla karışmış geçen araba kaldırıma pislik sıçratıyor...

adamlar çok çok üstün ve aşmışlar şehir plancılığında, yukardan çekilen fotoğraflara baktığınızda sokak hatlarının ne kadar düzenli olduğu dikkat çekiyor, ayrıca bunların bazılarınıda yüzyıllar önce yaptıklarınıda farz edersek..........

hemde binaların bi kısmında tarihi doku korunmuş, ama restorasyonlarda eminim ki buna çok dikkat etmişlerdir.

dışı tarihi, içi modern yapılmıştır kesin... bizde tam tersi olur ya.... harika bi şehir.

Adamlar şehri planlarken 100 yıl sonrasını düşünmüşler, caddeler geniş, kaldırımlar geniş, bugünkü kalabalığı bile sorunsuz taşıyor.

Ülkemizde şehir planlama, eğitim, sağlık gibi alanlarda uzun vadeli planlar yok, olsaydı bu durumda olmazdık ne yazık ki...

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık İrfan Hocam, harkia fotoğraflar :)
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle