škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyon sertlesme sorunu

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erman kalaycı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi aksamlar.1 hafta önce çok beğenerek 2001 model fabia aldım.km si 78 binde.araç çok diri görünümlü ve gerçekten hoşuma giderek içime sinerek aldım.fakat zaman zaman nadirde olsa cok düşük devirlerde direksyonda sertlesme oluyor.bu araclarda bu arıza sık oluyormus.fakat benim sorunumdaki kritik nokta ön farlarında titreme yapıyor olması.internette okudugum kadarıyla bu arıza genelde pompadan kaynaklanıyormus.fakat farda titreme olan birkaç arkadasımız açı sensörü arızasından bahsediyor.konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum

Çevrimdışı Tolga Paylar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Erman bey aynı durum bende söz konusu idi 68 lik fabia bendeyken adı sensörü nu tamir ettirip 2 yıl sorunsuz bindim fakat 2 yıl Sonunda sifirini aldim 650 tl verdim pompa kolay kolay bozulmaz pompa diyenler aldanir hararet göstergesi yada devir saati de oynama yapabilir yanlız şunu söyliyim pompa eğer koyo markaysa şu anda aci sensoru yüce otunun bile elinde yok pompanin bulunduğu yere yanı sol sis farinin olduğu bölüme fazla su tutmamaya özen göster acı sensörü nun soketi orda daha fazla oksitlemeye neden olabilir ayrıca pompa dışında  izalosyon malzemesi vardır oda çürüme yapıp su  cektiyse içinde oksitlemeye sebep olur.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 23:51:39 Gönderen: fabia vrs »

Çevrimdışı GARA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende de 2001 model fabia var 1 haftadır araba hareket ederken direksiyon sertleşip devir saatinin orada turuncu ikaz lambası yanıyor stop ettiğimde düzeliyo ama bir süre sonra yine tekrar ediyo hiç olmadığı zamanlar da var yani arıza var ama sürekli değil ne yapmam lazım ? teşekkürler..

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Acı sensör arzasidir 2001 fabialarin kronik arzasidir

Çevrimdışı GARA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yetkili serviste yaptırsam ne kadar tutar?? ve kalıcı çözüm olur mu ?

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen sene 650 tl verdim parça parası serviste ama öncelikle bir kontrol ettirin

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ha birde akü üzerinde Sigortaları var pompanin kopukluk yada catlaklik varmi diye onada bakin

Çevrimdışı GARA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia vrs dün arabanın farını açık unuttum çalışmadı vurdurduk direksiyon tamamiyle sertleşti stop edip çalıştırınca direksiyon normale döndü acaba aküden mi kaynaklanıyor aküyü değiştirsem düzelir mi ??

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GARA;479852
fabia vrs dün arabanın farını açık unuttum çalışmadı vurdurduk direksiyon tamamiyle sertleşti stop edip çalıştırınca direksiyon normale döndü acaba aküden mi kaynaklanıyor aküyü değiştirsem düzelir mi ??

aküyü bitirmişsin, akücüde ölçtür, değerleri düşükse değiştir.

bir de bizim araçları vurdurarak çalıştırmak araça çok zarar verir. mümkünse takviyeyle çalıştırmak lazım

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GARA;479852

Oncelikle aracı vurduğunuz çok yanlış çünkü fabialarin direksiyon pompası akü den direk elektrik çeker zaten adına servo elektronik direksiyon diye geçer dediğiniz gibi akü zayıflamaya bir ihtimal yapabilir ancak aracı calistirdiginizda direksiyon ile sağa sola manevra yapıp pompa dan gelen sesi dinleyin ince bir ses gelir sanki hortum içerisinde su hava yapar ya baloncuk sesi gibi ve  varsa bilinki açı sensörü dur bir ihtimal daha var oda binde bir pompa da yağ kalmamış olabilir onun  sol farinin altında akü tablasınin altindadir kapağı açıp kontrol ettirmek lazım kendin yapamazsın çünkü tablası Sökmen aynı zamanda aküyü de Sökmen gerecek araç 1.4 MPI motorsa eger
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2014, 14:27:48 Gönderen: fabia vrs »

Çevrimdışı GARA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
direksiyonun nedeni azalan akü olabilir mi ? yada akünün boyutu?

Çevrimdışı GARA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
direksiyon kitlenmesi gibi bir şey olabilir mi? böyle arada mı sertleşir devamında başka arızalara sebep olabilir mi ?

Çevrimdışı GARA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 2001 1.4 mpi motor zavoli lpg takılı ortalama 32 kuruş yakıyor bu normal mi sizce ?

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
fabiaların kronik sorunu dreksiyon acı sensoru arızası