škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid Spaceback Ambition vites bazen takılıyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muspeh06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben 2 hafta önce sıfır Spaceback Ambition aldım arkadaşlar. ama 1. vitese atarken bazen hafif takılıyor gibi oluyor. servise götürdüm normal alışır dedi. sinirimi bozdu sizdede böyle bir şey var mı acaba.  birde baktınız mı hiç ne kadar yakıyor şehir içi.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk aldığımda bende de vardı , vites atmaya kıyamıyordım sonra düzeldi tabi

Çevrimdışı muspeh06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;479345
ilk aldığımda bende de vardı , vites atmaya kıyamıyordım sonra düzeldi tabi

evet kardeş bende kıyamıyorum. düzelir diyorsun yani. senin araba Spaceback Ambition mu benim ki gibi. memnunmusun arabadan

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan önceki aracımda 1. vitese geçerken takılır gibi oluyordu sonradan kendiliğinden alıştı , sonra Octavia aldım araçta geri vitese geçirirken takılır gibi oluyordu ,ilk zamanlar sonradan kendiliğinden tık tık geçmeye başladı , kişisel görüşüm aracınız sıfır ise vites kolunun alışması biraz zaman alabilir servisede gösterdiyseniz sıkıntı yoktur diye düşünüyorum, bende sizin gibi kıyamıyordum vitesi hassas atıyordum ama zamanla kendiliğinden alıştıkça vites yumuşuyor bence kafanıza takmayın.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2014, 20:31:10 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muspeh06;479343
ben 2 hafta önce sıfır Spaceback Ambition aldım arkadaşlar. ama 1. vitese atarken bazen hafif takılıyor gibi oluyor. servise götürdüm normal alışır dedi. sinirimi bozdu sizdede böyle bir şey var mı acaba.  birde baktınız mı hiç ne kadar yakıyor şehir içi.

Servise sordum dayanamayıp, onlar da yağlanma tamamlandığında rahatlar dedi ve bikaç bin km sonra rahatladı...

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de arada sırada takılıyordu içim gidiyordu. Fakat zamanla bilmiyorum ama sanırım vitese alıştım. Bir de şöyle bir şey var elektronik bir hafıza var viteste. Sürekli attıkça devire göre vitesi hafıza alıyor. Bu  nedenle sürekli vites atma davranışınızı değiştirirseniz bazen takamadığınız oluyor. Ama artık arabayı o kadar iyi tanıyorum ki bu hatadan eser yok, tık tık takıyorum. Belki de normalde 6 vites olan şanzımanın, 5 vitese süper bir şekilde sığdırılmış olması...