škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel Yakıt Önerisi

brsznr · 69 · 28517

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TATMACA;480034
arkadaşlar DPF nedir?

Diesel particulate filter

Çevrimdışı yaltunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı teslim alırken ustaya yakıtı nereden alayım diye sorduğumda bana Opet ya da Shell'den, mümkün olduğu kadar da şehir içi istasyonlardan al dedi. Şehirlerarası istasyonlardan almamaya dikkat et dedi.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracımı alalı tam 2 yıl oldu.İlk günden beri hep opetten aldım.Hatta bütün faturalarımı da saklıyorum.Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.Bence Türkiye'de denetim açısından baktığımızda en iyi denetlenen firma opet.Özellikle de fahri müfettişlik sistemi çok iyi.Opeti tavsiye ederim.

Çevrimdışı Flyforever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İzmir çınarlı aytemiz hem ucuz (3,95) hem kaliteli. Kötü olsa bir sürü insan almaz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Flyforever;484907
İzmir çınarlı aytemiz hem ucuz (3,95) hem kaliteli. Kötü olsa bir sürü insan almaz diye düşünüyorum.

İzmirse emin olmayin o kadarda..

Mazotu shellden akli kelden alacaksin demisler. Opet ya da shell alin, aldiginiz benzinligin buyuk bir benzinlik olmasina dikkat edin bir de iceride isimsiz tanker olmasin ;)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayda 400-500 TL civarında mazot yakarım, 2 senedir Türkpetrolden alıyorum.

Kırıkkalede 3,90, Gölbaşında 4,02 idi en son, ikisinde de sıkıntı göremedim. Arabada farkettiren bir tek Shell Vpower Plus (Yeni nitro) farkettiriyor, onda da çok yakıyor basmaya bağlı olarak.

Türkpetrol olmayan yerde de önceliğim Shell > Opet > Bp > Total > Petrol Ofisi. Onun dışındaki tırt markalardan da almam zaten.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
10 yıldır Cordoba ile başladım Opet'e. Şimdi 2 haftadı A7 ile devam ediyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı haricinde problem yaşamadım. Ayrıca bir arkadaşın dediği gibi yakıtı bildiğiniz istasyondan almak en ideal çözüm. Geçtiğimiz yaz Çankırı Opet'ten aldım ve Cordobanın turbo ne yapacağını şaşırdı. Ne yaptıysak bulamadık problemi. En sonunda depoyu komple boşaltıp yeniden doldurduk ve turbo eski halinde. Ardından şahsı muhteremleri (!) Opet'e şikâyet ettim. Bakalım sonucu bekliyoruz. Totalden aldığım zaman turbo hemen kendni korumaya alıyordu.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.5 sene opet ten aldım ancak 6 -7 aydır shell den alıyorum. Denetim konusunda shell ve opet piyasada en iyi diye düşünüyorum ancak shell de depoda 50-70 km fazla yol alıyor sanki.

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yarım depo shell kullandim, ses arttı, dpf çalıştırdı kaç kere, tüketim de arttı.  Bp ultimate'e geri döndüm.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre.tk;512279
Yarım depo shell kullandim, ses arttı, dpf çalıştırdı kaç kere, tüketim de arttı.  Bp ultimate'e geri döndüm.

Aslinda bu dpf nin calismasi iyi degil mi?

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt kalitesi iyi olmayınca çalışıyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre.tk;512279

İlk yakıt dahil Shell V power nitro diesel kullanıyorum 7.000 km dir DPF hiç çalışmadı tüketim de normal performansı da çok iyidir. Özellikle konunun uzmanı arkadaşlarımın tavsiyesi ile Shell kullanıyorum çok memnunum.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell nitro için kimisi perf. yüksek tüketim fazla dpf çok çalışıyor diyor, kimisi de tüketim az dpf çalıştırmadı diyor. Ama herkes performansında hemfikir.

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende bu forumdan okuduklarımla uzun zamandır total excellium kullanıyorum. diğer yakıtlara göre performansta bir değişiklik göremedim ancak dpf çok çok daha az açıyor ve her 200 tl lik yakıtta 60-70 km daha fazla yol gidiyorum. genelde Shell nitro diğer dpf sistemi olmayan araçlar için depodaki kötü yakıtı temizlemek amaçlı yönlendiriliyor. dpf açmadan nasıl gider hayretler içerisindeyim:)