škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 496309

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;505219
klondur. çinden getirtilenle aynıdır. ama birçok işi görür.

bu forumda paylaşılan bütün ozellikleri açmak için yeterli mi peki? sizin onerebileceginiz ürün hangisi acaba, ilk msjdaki ilan yayinda değil. bir tane daha paylaşabilir misiniz acaba ?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: um1t;505272
bu forumda paylaşılan bütün ozellikleri açmak için yeterli mi peki? sizin onerebileceginiz ürün hangisi acaba, ilk msjdaki ilan yayinda değil. bir tane daha paylaşabilir misiniz acaba ?

forumdaki özelliklerin % 95 ini açmak için yeterli.
bazı özellikler için de orijinal kablo ve yazılım gerekiyor.
aliexpress teki ilanlar sürekli değişiyor. ilk mesajı değiştiremiyorum artık. erişimim yok yani. ama vag-com 12.12 şeklinde aratırsanız bulursunuz.

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Alıntı yapılan: civanmukti;505217
5 numaralı menü.

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/screenshots/scm-installed.png

hatırladığım kadarıyla bu menü bende yoktu.. 12.12.. çok aradım..
yazılım mı kaynaklı, başka bir şey mi var acaba? :confused:

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dervişbey;505329
hatırladığım kadarıyla bu menü bende yoktu.. 12.12.. çok aradım..
yazılım mı kaynaklı, başka bir şey mi var acaba? :confused:

bende de yazılımın 12.12 versiyonu yüklü bende bu tuş var.

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kodlarin acildigi arabasiyla servise giden ve sorun yaşayan yada garantisinde sorun cikan varmı? Arabada ilerde bi sorun cikarsa kullanici hatasi diyip başıma yikmalarndan cekiniyorum :((

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Alıntı yapılan: um1t;506020
Bu kodlarin acildigi arabasiyla servise giden ve sorun yaşayan yada garantisinde sorun cikan varmı? Arabada ilerde bi sorun cikarsa kullanici hatasi diyip başıma yikmalarndan cekiniyorum :((

garanti dışı kalmaz. anlayabilmeleri de çok zor..
aynı zamanda bu gibi işlemlerin geri dönüşü de var zaten..

gerçi benim tüm kodlamalarıma serviste baktılar, çok beğendiler, benim inkar etme şansım yok :D

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: um1t;506020

kod yaptırmıştım 2 gün sonra farlarım bozuldu kendi kendine selektör yapıyordu yüncülerde yapılmıştı kodlamam ve sinyal kolu ile silecek kolu komple garantiden değişmişti bir sıkıntı olmamıştı.

Alıntı yapılan: civanmukti;504190
arkadaşlar bu başlığı açmamın sebebi "aracınızın gizli özelliklerini açma" konusunda kodlarla ilgili dosyayı paylaşmama rağmen insanların okumayıp zaten var olan şeyleri sorması, birilerinin zaten var olan şeyleri ilk defa veriyormuş gibi mesajlar göndermeye başlaması ve halihazırda emek harcanmış çalışmanın arada kaynamasının engellenmeye çalışmak istemem ve herkesin son zamanlarda ilgisini çeken kodlama konunsuna daha kolay erişilebilmesini sağlamak içindir.

öncelikle herkesten ricam sıfır noktasında iseniz buraya o nasıl olur bu nasıl olur diye sormadan önce forumda ve internette VCDS kodlaması ile ilgili azıcık araştırma yapmanız. bu forumda teknik bölümde gerekli anlatımlar var. burdaki konu ise sadece Octavia A7 için derlenmiş kodlarla alakalı. başka modeller için başka kodlar bulunabilir.

sizden ricam yolladığım çalışmada yer almayan kodlar varsa burda paylaşmanız başka da birşey değil. önceden de söylediğim gibi excel dosyasını istediğiniz şekilde istediğiniz yerde paylaşın. sadece anasayfadaki imzayı silmeyin yeter.

teşekkürler.

dosya burdan indiriliyor:
https://www.dropbox.com/s/86m78dxr82vf85p/Skoda%20Octavia%205E%20Kodlar-Skodaturkeyforum.xlsx?dl=0

NOT: talep üzerine vag-com 12.12 kablosu için satış linkleri
http://tr.aliexpress.com/item/2015-New-Best-quality-unlocked-VAG-COM-12-12-VW-Car-Diagnostic-USB-Cable-obd-VAGCOM/32300705705.html

Türkiye'deki satıcılardan emin olamadım. herkes farklı birşeyler yazmış. eskiden sahibinden.com da 99 TL'ye vardı ama bulamadım şimdi. yukarıdaki kablo işinizi görür.

bu kodlar ile yaptığımız ek depo tam net değil ve sinyal verince her iki gündüz ledide yanıyor sizdede aynı mı durum

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;506166

bu kodlar ile yaptığımız ek depo tam net değil ve sinyal verince her iki gündüz ledide yanıyor sizdede aynı mı durum

tam net değil derken neyi kastediyorsunuz. sistem 5 lt duyarlılıkta çalışıyor ve alacağı yakıt miktarını gösteriyor.

sinyal verince de o taraftaki LED çalışıyor bende. kodlama yaparken özellikle aşağı açılan/dropdown kısımlarda çok fazla ayar var. tam olarak verilen koddaki yere gitmeniz lazım. benzeri bir yeri ayarlamış olabilirsiniz.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;506405
tam net değil derken neyi kastediyorsunuz. sistem 5 lt duyarlılıkta çalışıyor ve alacağı yakıt miktarını gösteriyor.

sinyal verince de o taraftaki LED çalışıyor bende. kodlama yaparken özellikle aşağı açılan/dropdown kısımlarda çok fazla ayar var. tam olarak verilen koddaki yere gitmeniz lazım. benzeri bir yeri ayarlamış olabilirsiniz.

20 litre boş gösteriyordu 33 litre aldı depo :) sinyal çokta önemli değil farklılık olsun gerçi ek depoda çok önemli değil sadece bilgi açısından sordum :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;506700
20 litre boş gösteriyordu 33 litre aldı depo :) sinyal çokta önemli değil farklılık olsun gerçi ek depoda çok önemli değil sadece bilgi açısından sordum :)

valla ben bi dolduruyorum, bir tamamen bitiriyorum. şahsen 5 lt alacak diyen sistemi merak edip doldurtmadım. ama şöyle bir tespitim var. diyelim ki depo 45 lt. yakıt göstergesi yarıya geldiği zaman eminim 22,5 litreden fazla alacaktır. zira yarıya geldikten sonra daha çabuk tükeniyor. deponun şekliyle alakalı da olabilir.
tespitin bilimsel bir yanı yoktur sadece kendi gözlemim.

Çevrimdışı MVOLKAN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu a7 tuketim degerlerini nasil sifirliyoruz bilen varmi

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Menü tüketim verilerindeyken, direksiyonun sağ tarafındaki silindirik tuşa basılı tutun, sıfırlayacaktır. ( Tüm değerler için ayrı ayrı yapmanız gerekli )
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
istanbul avrupa yakasında bu tür işleri yapan bi elektronikçi biliyor musunuz?

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;506937
Menü tüketim verilerindeyken, direksiyonun sağ tarafındaki silindirik tuşa basılı tutun, sıfırlayacaktır. ( Tüm değerler için ayrı ayrı yapmanız gerekli )

Hocam peki bu bolero ekranda gösterilen '' Başlangıçtan İtibaren'' kısmını nasıl sıfırlıyoruz ? Kendi kendine sıfırlama yapıyor,ben istediğim zaman 0dan başlatamıyor muyum ? Teşekkürler