škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 496882

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetgulsen;499155
teşekürler bi haber verirsiniz yaptığınız özellikleri bende açtım
birde direksiyon hassasiyet ayarı vardı o konuda bilginiz varsa paylaşırmısınz.

direksiyon hassasiyetini bulamadım arkadaşlar,
bilen varsa söyleyebilir mi?

bir de XDS, hıza bağlı far parlaklık ayarı ve bolero ekranda sinyal ve hız göstermeyi beceremedim. deneyen varsa bilgi paylaşımına açığım.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;499206
arkadaşlar.

bu:
Gösterge de Anahtarı çevirdiğinizde Skoda logosunun yerine RS logosu çıkması

nasıl bırsey yapan var mı  vıdeo verılebılır mı

marşa basınca ön panelde çıkan görüntü budur arkadaşlar. soldaki standart logo malumunuz üzere.
ehh fena değil :)

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim bulunduğum yerde(amasya-samsun) vag-com uygulaması yapılmadığı için ben kendime vag-com kablosu almak istiyorum fakat 2014 modeli için hangisinin alınacağını bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;500179
Arkadaşlar benim bulunduğum yerde(amasya-samsun) vag-com uygulaması yapılmadığı için ben kendime vag-com kablosu almak istiyorum fakat 2014 modeli için hangisinin alınacağını bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler...

vag-com 12.12 işinizi görür.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;500179
http://www.aliexpress.com/item/VAG-COM-12-12-VAGCOM-12-12-0-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface-FOR-VW-AUDI/1874225114.html

Bu ürünü alabilirsiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;500206
http://www.aliexpress.com/item/VAG-COM-12-12-VAGCOM-12-12-0-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface-FOR-VW-AUDI/1874225114.html

Bu ürünü alabilirsiniz.

ben 17,5 dolara almıştım, dolar da 2,5 değildi. şimdi bankanın insafına bağlı olarak en iyi ihtimalle bu ürün 64-65 liraya gelecek. üstelik 1 aya yakın bekleme süresi var. belki de Türkiye'den 95 TL ye almak daha mantılı olmaya başlamıştır.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;500217
ben 17,5 dolara almıştım, dolar da 2,5 değildi. şimdi bankanın insafına bağlı olarak en iyi ihtimalle bu ürün 64-65 liraya gelecek. üstelik 1 aya yakın bekleme süresi var. belki de Türkiye'den 95 TL ye almak daha mantılı olmaya başlamıştır.
Ben 12.12.3 sürüm için güvenilir bir satıcıdan daha düşük fiyat bulamadım aliexpress'te. Eğer siz bulabildiyseniz ondan alabilirsiniz. Ya da dediğiniz gibi Türkiye'den de alabilirsiniz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hangi Özellikler hangi yıl ve Donanım türüne göre kodlama ile Açılıyor. Bunu nasıl anlayacağız. Mesela benim aracım 2014 model optimal dsg. Benim gibi olanlar araçlarımıza hangi Kodları uygulayabiliriz. Bilen varsa yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Çevrimdışı Alp27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akın55;500226
Arkadaşlar hangi Özellikler hangi yıl ve Donanım türüne göre kodlama ile Açılıyor. Bunu nasıl anlayacağız. Mesela benim aracım 2014 model optimal dsg. Benim gibi olanlar araçlarımıza hangi Kodları uygulayabiliriz. Bilen varsa yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum ?  benim araçta aynısı ??

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün servis danışmanına mail attım, gizli özellikleri sordum, serviste böyle birşeyin yapılmadığını söyledi, eğer dışarda gizli özellikler açıldığında aracın donanımı veya herhangi bir aksamı bundan olumsuz etkilenirse, araç garanti dışı kalır dendi.

Benim de hevesim kaçtı böyle dedikleri için. Şimdiye kadar bu özellikleri kullanıpta bir sıkıntı yaşıyan yok heralde değil mi? Yani Bende kendim yapmayı düşünüyordum ama tecrübe olmadığı için, ve bir yanlışlık felan yapabilirim diye dışarıda yaptırmayı düşünüyorum ama servis bu konuda sıkıntı çıkarmaz umarım, çünkü bir olumsuzluk olacağını sanmıyorum, zaten araçta olan ama aktif olmayan özellikler bunlar.

Çevrimdışı Frkomeer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forumun yeni uyesiyim octaviayada yeni sahip oldum. 2008 elegance octavia aldim. Bilinmeyen ozellikler diye baslik gordum merak ett. Yardimci olabilir misiniz acaba ne gbi ozellikleri actirabiliyoruz

Çevrimdışı brk4233

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu işlemi konya da yapan varmı. ltf mesaj atın.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;500508
Bugün servis danışmanına mail attım, gizli özellikleri sordum, serviste böyle birşeyin yapılmadığını söyledi, eğer dışarda gizli özellikler açıldığında aracın donanımı veya herhangi bir aksamı bundan olumsuz etkilenirse, araç garanti dışı kalır dendi.

Benim de hevesim kaçtı böyle dedikleri için. Şimdiye kadar bu özellikleri kullanıpta bir sıkıntı yaşıyan yok heralde değil mi? Yani Bende kendim yapmayı düşünüyordum ama tecrübe olmadığı için, ve bir yanlışlık felan yapabilirim diye dışarıda yaptırmayı düşünüyorum ama servis bu konuda sıkıntı çıkarmaz umarım, çünkü bir olumsuzluk olacağını sanmıyorum, zaten araçta olan ama aktif olmayan özellikler bunlar.

forumda garantisi bitmemiş kodlanmış bir sürü araç var.

aracın garantisini etkileyebilecek bir değişikliği kodlayabilecek kadar ileri düzey bilen de sanırım yok. zaten herşeyini kurcalayayım derseniz çok zaman vermeniz lazım, çünkü inanılmaz fazla ayar var, bazısı ingilizce bazısı almanca, böyle olunca da uğraştırıcı oluyor, zaten o kısımlara da dokunmuyorsunuz :)

piyasada dolaşan belli başlı kodlar var hazır. bunları çalıştırıyorsunuz olay bitiyor.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,

uzunca bir süre uğraştıktan sonra Octavia 5E için kodların derli toplu olabileceği bir çalışma yaptım. umarım sizin için de faydalı olur. herkes faydalansın diye excelde hiçbirşeyi gizlemedim, sadece anasayfada imzam yer alıyor korumalı bir şekilde. emeğe saygı çerçevesinde istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

dosya büyük olduğu için dropbox indirme linkini yolluyorum.

selamlar.

https://www.dropbox.com/s/86m78dxr82vf85p/Skoda%20Octavia%205E%20Kodlar-Skodaturkeyforum.xlsx?dl=0
« Son Düzenleme: 18 Mart 2015, 10:19:42 Gönderen: civanmukti »

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Teşekkürler, yarın kablom geliyor.
Çok işe yarayacak.
[SIGPIC][/SIGPIC]