škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 496755

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MVOLKAN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Insallah ankara bulusmasinda yardimci olacak arkadaslar olur

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;502904
Teşekkürler, yarın kablom geliyor.
Çok işe yarayacak.

Su garanti isi aklima takiliyor ama yine de cok guzel ozellikler var. Emre hocam nerden aldin kabloyu

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;502875
forumda garantisi bitmemiş kodlanmış bir sürü araç var.

aracın garantisini etkileyebilecek bir değişikliği kodlayabilecek kadar ileri düzey bilen de sanırım yok. zaten herşeyini kurcalayayım derseniz çok zaman vermeniz lazım, çünkü inanılmaz fazla ayar var, bazısı ingilizce bazısı almanca, böyle olunca da uğraştırıcı oluyor, zaten o kısımlara da dokunmuyorsunuz :)

piyasada dolaşan belli başlı kodlar var hazır. bunları çalıştırıyorsunuz olay bitiyor.

Yüncüler de zaten açıyor gizli özellikleri yetkili servis olarak, bazı servisler çoğu şeyi bilmiyorlar, veya işlerine gelmiyor, adam bilmediği şey içinde garanti olayını söylüyor. Yüzlerce VAG grubu araç var zaten bu özellikleri açık olan, başta kabloyu ben kendim almayı düşündüm, ama babam bu garanti olayına çok takıntılı maalesef, ya yanlış birşey yaparsan ne olacak diyor :D, servisten gelen cevabıda söyleyince durum değişmedi, dilimde tüy bitti birşey olmaz demekten, anca ender elektrikte veya yüncülerde felan açtıracağım heralde bu özellikleri.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: yusufk5757;502922
Su garanti isi aklima takiliyor ama yine de cok guzel ozellikler var. Emre hocam nerden aldin kabloyu

Garantiden çıkmıyor araç.

Türkiye' ve ve yurt dışında yüzlerce insan var kabloyu alıp özellik açan.
İki özellik açacağım diye kimse 50 veya 100 bin liralık aracını çöpe atmak istemez.

Aldığım link aşağıda, yarın geliyor kısmetse.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/vw-grubu-vagcom-12-12-vcds-ariza-tespit-cihazi-155936766

12.12 versiyon.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada arkadaşlar fb1907 nickli arakadaşımıza da teşekkür ederim. bazı kodlar ondan geldi. ilk başlarken de epey yardımcı oldu kendisi.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;503004
Garantiden çıkmıyor araç.

Türkiye' ve ve yurt dışında yüzlerce insan var kabloyu alıp özellik açan.
İki özellik açacağım diye kimse 50 veya 100 bin liralık aracını çöpe atmak istemez.

Aldığım link aşağıda, yarın geliyor kısmetse.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-

aksesuar/vw-grubu-vagcom-12-12-vcds-ariza-tespit-cihazi-155936766

12.12 versiyon.

Simdiden hayirli olsun:)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolun teşekkürler, kablom geldi.
Uzmanlara sorum var;
Kablo için Win7 32 ve 64 Bit ve Xp için driverlar var.
Benim bilgisayarım Win 8.1
Herhangi bir sıkıntı çıkarır mı sizce? Yoksa Win 7 yüklü bilgisayar üzerinden mi kurulum yapayım?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;503119
Uzmanlara sorum var;
Herhangi bir sıkıntı çıkarır mı sizce? Yoksa Win 7 yüklü bilgisayar üzerinden mi kurulum yapayım?

kurulum esnasında "yardım dosyası aç" diye bir seçenek çıkıyor. bilgisayarınızda PDF açan bir program varsa ingilizce olarak açılacak.

yanlış hatırlamıyorsam windows 8 için driver seçeneği de olması lazım.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;503119
Uzmanlara sorum var;

Hiç bir sorun olmaz bende win8 yüklemiştim sorun olmamıştı sadece internet bağlantısına dikkat edin internet bağlı olunca server sanırım programı çalışmasını engelliyor birde anti virüs yazılımını kesin kapatın Allah korusun arabaya bağlı ilen virüs diye verileri sile bilirmiş.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb1907;503128
Hiç bir sorun olmaz bende win8 yüklemiştim sorun olmamıştı sadece internet bağlantısına dikkat edin internet bağlı olunca server sanırım programı çalışmasını engelliyor birde anti virüs yazılımını kesin kapatın Allah korusun arabaya bağlı ilen virüs diye verileri sile bilirmiş.

ben şarj uzun gidiyor diye hanımın şirket bilgisayarına kurdum programı ve malum şirket bilgisayarı olunca antivirüs kaldırılamıyor ama pasif hale getirilebiliyor. buraya kadar herşey normal.

ben güzel güzel aracın kodlarıyla oynarken McAfee arka planda kendini açmış. anladım ki bir süre sonra aktif hale geliyor. ben de aman senle mi uğraşacam deyip ellemedim. bir sıkıntı olmadı. ama bundan sonrakilerde gözüm ikonda olacak hemen kapatırım artık.

ya da antivirüsün white list/beyaz liste gibi birşeyi varsa oraya tanıtılabilir ama tam bilmiyorum. yine de riske değmez.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Antivirus ayarları saptadığı virusu direk silmeye ayarlıysa saptadığı an siler.riske atmayın

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki kurulum ile vag kablosunu takmayı aynı anda mı yapıyoruz?
Yoksa ilk baş kurulum, ardından mı kabloya bağlıyoruz?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;503140
Önce programı bilgisayarınıza kurun, daha sonra kabloyu araca bağlayın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;503140

kurulum esnasında ve kablo takılı iken interneti kapatın.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti olayı benimde hala kafamı kurcalıyor, garantinin bozulacağını hiç sanmıyorum zaten, ama insan bu distribütöre güvenemiyor açıkçası. Şöyle bir örnek vereyim, diyelim ben arabayı 15bin bakımına servise götürdüm, servisten biri, aracı çalıştırdı, kadran selamlayı gördü, geri viteste takınca aynanın aşağı indiğini gördü, ondan sonra, aa bu arabada normalde bu yok, bunun gizli özelliği açılmış dışarıda, bunun garantisi iptal demeye kalksa veya dese, ben orada o adama kafa göz dalarım, böyle birşey demeye hakkı varmı? Yok. Ama ya derse, sonra ne olacak...

Kafamda deli sorular :D