škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camdan içeri su akıtma...

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;479867
Walla ben de MAzda 3 - Astra H CDTI, Fx Coupe, Astra GTC Turbo ve Insignia Turbo araçlara sahiptim. Bunlardan Insignia hariç hemen hepsinde ön cam yıkadıktan sonra belirli bir hızda gittiğimde eğer yan camlar açıksa içeri su damlamasını ama az ama çok yaşadım.

Sonuçta rüzgarın etkisi ile su damlaları arkaya doğru itiliyor, o sırada bir açıklıktan içeri girmeleri de çok ama çok olası. Ha bu durumda giren suyun miktarı tartışılabilir.

Siz beni tamamen yanlış anlamışsınız, ön cam yıkandıktan sonra hareket halinde iken elbet ki içeri su girer, benim dediğim yağmurda sürücü kapısının camı hafif açıkken içeri su akması, yoksa dediğiniz gibi ön cam yıkanırken yan cam açılırsa elbet ki içeri su girer...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış anlasam da durum aslında benzer. Yağmurda da aynı şeyler oluyor çünkü. Hatta yağmurda su miktarının artması daha doğal çünkü su kesintisiz olarak gelmeye devam ediyor.

Her neyse... Bana göre camdan içeri giren su miktarı çok fazla değilse, durum kafaya takılacak birşey değil. Ama su miktarı çok çok fazla ise kötü tabii. Her ne kadar beğenmesem de bunu önlemek için cam çıtalarına takılan rüzgarlıklardan alabilirsiniz.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay tamamen tasarımla alakalıdır.
Daha da detay isterseniz ; Aracın tasarımı anında, flow simulation (akış simülasyonu) yapılmamış, araca çarpan hava ve diğer akışkanların yönü denetlenmemiş.

Bu duruma yapılabilecek bir şey yok. Ancak belki oto cam rüzgarlığı kullanırsanız sorununuz belki çözülür.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Problem ile ilgili 2 video ekliyorum, yarın içinde servisten randevu aldım bakalım ne çıkacak. Bu arada 2. videoda ön kapı hoparlörünün oradan da su alıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=1NRlBO8zytY&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=2w_bNgisuLw&feature=youtu.be

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam 1. videodaki durum çok çok normal, o yağmurda içeri su girmemesi anormal olur.
2. videodaki durum da ise eğer cam tam kapalıysa kesinlikle fitillerde v.s. sorun var gibi geldi bana. Çok daha şiddetli yağmurlarda bu durumla karşılaşmadım...

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam neresi normal tamam damlar içeri anlarımda, resmen göründüğü üzere su akıyor, bilmiyorum belki tüm octavilarda öyledir tasarımla ilgili birşeydir ama beni acayip rahatsız ediyor...2. videoda ki cam tam kapalı evet yarın belli olacak bakalım...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Clio, Fiesta, 508SW, A5, Passat hepsinde 1. videodaki sorun az veya çok var; ancak 2. videodaki normal değil.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. video da hep iddaa ettiğim üzere sorun yok. Cam o kadar açıkken ve yağışta içeri su almayan araç yoktur. Ha bazılarında su az alır ama gene alır.

2.video da ise sorun var, bariz belli. Kapalı bir camın sızdırmaması gerekiyor. Sanıyorum kapı fitilleirnizde veya kapı ayarınızda bir sorun var

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. videoda sorun ön camlardan kayan suyla alakalı. aynısı yağmur yağmazken camı yıkadığınızda sileceklerden itilen suda da oluyor. bu sanırım ön camdan rüzgarla itilen suyun tavan yerine yan çıtalara gitmesiyle alakalı sonra da yer çekiminden dolayı içeri akıyor.

2. videodaki ise bildiğiniz sıkıntı.

geçmiş olsun.