škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camdan içeri su akıtma...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bilmiyorum benim aracımamı özel ama, dışarıda yağmur yağarken camı hafif araladığımda içeri oluk oluk su akıyor, kanalı kontrol ettim bir problem yok, zaten 2000 km de ki aracın kanalının tıkanması mantıksız. Bu problemi yaşayan var mı araçlarında? Video eklemeye çalışacağım.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;479453
Arkadaşlar bilmiyorum benim aracımamı özel ama, dışarıda yağmur yağarken camı hafif araladığımda içeri oluk oluk su akıyor, kanalı kontrol ettim bir problem yok, zaten 2000 km de ki aracın kanalının tıkanması mantıksız. Bu problemi yaşayan var mı araçlarında? Video eklemeye çalışacağım.

Merhaba hayırlı olsun aracınız öncelikle. bende cam dan su akıtma değilde arabayı yıkadıktan sonra özellikle ön kapıları actığımda şarıl diye su boşalıyor

Ugur A.

• Ziyaretçi
Clio, Rapid, Audi A5, Peugeot 508SW, 2014 Passat; değil yağmurda, 90-100km/s hızla ilerlerken camı yıkadığımda bile içeriye su alıyor. Bir nevî tasarım hatası denilebilir.
Alıntı yapılan: ozimos;479458
Merhaba hayırlı olsun aracınız öncelikle. bende cam  dan su akıtma değilde arabayı yıkadıktan sonra özellikle ön kapıları  actığımda şarıl diye su boşalıyor
Kapıların altındaki tahliye deliklerini kontrol etmelisiniz öncelikle.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;479460
Clio, Rapid, Audi A5, Peugeot 508SW, 2014 Passat; değil yağmurda, 90-100km/s hızla ilerlerken camı yıkadığımda bile içeriye su alıyor. Bir nevî tasarım hatası denilebilir.

Kapıların altındaki tahliye deliklerini kontrol etmelisiniz öncelikle.

Su birikmesi sonucu içeri akıtma değil, yağmur hemen yeni başladığında bile camı hafif aralasam, suyu içeri vermeye başlıyor anında...Tahliyelerde sıkıntı yok.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Y.Emre52;479462
Su birikmesi sonucu içeri akıtma değil, yağmur hemen yeni başladığında bile camı hafif aralasam, suyu içeri vermeye başlıyor anında...Tahliyelerde sıkıntı yok.
Tahliyeleri Osman' a cevaben yazdım zaten. Sizdeki dediğim gibi tasarımsal bir sıkıntı. Üstelik niyeyse bir çok araçta var bu sıkıntı.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;479463
Tahliyeleri Osman' a cevaben yazdım zaten. Sizdeki dediğim gibi tasarımsal bir sıkıntı. Üstelik niyeyse bir çok araçta var bu sıkıntı.

evet Uğur kardeşim yarın bakcam tahliyelere

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle yaz yağmuru ve nemli hava varsa büyük sıkıntı. Camı aralarsın içeri yağmur girer, kapatırsın buhar olur, nemden patlarsın. Ben bu durumlarda klimaya sarılıyorum.

bu arada yağmur yağarken camı araladığımızda içeri yağmur almayan araç var mı yaw?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: viperking;479510
...yağmur yağarken camı araladığımızda içeri yağmur almayan araç var mı yaw?
Mesele içeriye yağmurun girmesi değil bahsedilende. Mesele kapı üst plastik aksamın tam ortasına tavandan ve/veya ön camdan gelip direkten yukarı gelen suyun şıp şıp damlaması. Cam daha dik durduğu için Favorit' te hiç öyle bir durum olmazdı. Artık ön cam tasarımları daha yatık olduğu için yolda ilerlerken camdan yukarı itilen yağmur suyu tavana ulaşınca ön kapı camlarının üst kısımlarına birikiyor ve sonra da damlıyor. Damladığı 3-5 damla bir şey ancak sinirbozmaya yeterli oluyor. :)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben cam suyu esnasında camları kapatıp kurumasını bekliyorum şahsen.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;479526
Mesele içeriye yağmurun girmesi değil bahsedilende. Mesele kapı üst plastik aksamın tam ortasına tavandan ve/veya ön camdan gelip direkten yukarı gelen suyun şıp şıp damlaması. Cam daha dik durduğu için Favorit' te hiç öyle bir durum olmazdı. Artık ön cam tasarımları daha yatık olduğu için yolda ilerlerken camdan yukarı itilen yağmur suyu tavana ulaşınca ön kapı camlarının üst kısımlarına birikiyor ve sonra da damlıyor. Damladığı 3-5 damla bir şey ancak sinirbozmaya yeterli oluyor. :)

Aynen bahsettiğiniz gibi, şıp şıp içeri damlıyor, daha önce şahsen ben böyle bir şeyle karşılaşmadım...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla şu ana kadar kullandığım tüm araçlarda bu durum vardı. O nedenle her cam yıkandığında bir süre camları kapatırdım.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım sorunu anlatamıyorum, cam yıkandığında elbet ki içeri su girer :) Sadece hareket halinde camı hafif araladığımda su oluk oluk içeri akıyor...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte tüm araçlarda o oluk oluk su alma az ya da çok oluyor.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm araçlar diye genelleme yapmayın bence, daha önce sırasıyla,  Opel,Corsa, Astra, Bmw X3,3.20D, VW Polo ve Megane 3 araçlarım oldu, hiçbirinde bu sorun yoktu. Ayrıca içeri su alması size nasıl normal geliyor, çok garip?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla ben de MAzda 3 - Astra H CDTI, Fx Coupe, Astra GTC Turbo ve Insignia Turbo araçlara sahiptim. Bunlardan Insignia hariç hemen hepsinde ön cam yıkadıktan sonra belirli bir hızda gittiğimde eğer yan camlar açıksa içeri su damlamasını ama az ama çok yaşadım.

Sonuçta rüzgarın etkisi ile su damlaları arkaya doğru itiliyor, o sırada bir açıklıktan içeri girmeleri de çok ama çok olası. Ha bu durumda giren suyun miktarı tartışılabilir.