škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Frene basınca gıcırdama

oceanix · 90 · 23579

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı bu sabah Çakıroğlu'na bıraktım..frenlerin gıcırdaması ,start-stop (daha doğrusu stop-start)sonrası uğultu,yakıt deposunun hava yapması,sağ arka tekerlek davlumbazı içinden gelen ses(park halinde ,rolantide)ve yuruyen aksamdaki tıkırtı lokurtu sesleri şikayeti ile iş emri açıldı.
    1-2 gün kalıcak gibi ,gelişmelerden haberdar ederim..

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk gelen bilgi yakıt pompası değişecekmiş,parça sipariş edilmiş ...  fren için ise kaliperler yağlanacak dendi..

Çevrimdışı oceanix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu konudan galiba hepimiz biraz mağduruz. Kışın bu ses ya iyice azaldı ya da benim pek dikkatimi çekmedi. Ama şimdi gene yaz geldi park ederek gıcırdamam devam ediyor.. Ben bunla yaşamaya çalışıyorum ve octavia yı gerçekten seviyorum. Bakım yaklaştı servise gittiğim zaman gene bu konuda bir iş emri açtıracağım...

Selamlar...

Çevrimdışı mert1411

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;517478
ilk gelen bilgi yakıt pompası değişecekmiş,parça sipariş edilmiş ...  fren için ise kaliperler yağlanacak dendi..

Acaba yakıt pompası bu arka sağ tekerlek içinden gelen ses iöin mi değişecek? Bende de aynı ses var kalp atışı gibi ama forumda diğer konularda basınö valflerinden ses normal denince öyle kalmıştı. Garanti de bitti :confused:

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı teslim aldım ..fren kaliperleri  yağlanmış ve genel fren bakımı yapılmış  gıcırtı sesi şuanda yok.Benzin pompası değişti  ilk çalıştırmadaki ses çok azaldı ve start-stop sonrası gelen uğultu kesildi.sağ arka tekerlek civarından gelen ses depo havalandırma sesi dendi yani normalmiş.Yürüyen aksam kontrol edildi bir sıkıntı yokmuş sadece salıncak burçları yağlanmış.
  Umarım aynı seyler tekrarlamaz ama basit çözümleri olduğu için de artık daha rahatım.. umarım bir faydam olmuştur..

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Benim araçtaki aynı ses.
Ben de lastikleri söküp kaliperleri yağlama olayını yapayım.
Umarım çözüm bu şekildedir.
Teşekkürler.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kaliperlerin içindeki pimler yağlandı.serviste ya da profesyonel birine yaptırmanızda fayda var bence .hem kaliper pimleri sökülüyor hem de sıradan bir yağ olmadığını sanıyorum silikonlu ve ısıya dayanıklı özel bir yağ olmalı

Çevrimdışı Mikailg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Kemal Korkmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var yağlama işlemini bende yapayım teşekkürler

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yağlama işlemini yapan arkadaşlar sorun çözüldü mü acaba

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sorun çözüldü ..şu anda hiç ses yok frenlerde..

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende perşembe sabahı frenden gelen sesler yüzünden aracımı kayadibi ne bırakıcam bakalım ne olcak görcez

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;517542
Aracımı teslim aldım ..fren kaliperleri  yağlanmış ve genel fren bakımı yapılmış  gıcırtı sesi şuanda yok.Benzin pompası değişti  ilk çalıştırmadaki ses çok azaldı ve start-stop sonrası gelen uğultu kesildi.sağ arka tekerlek civarından gelen ses depo havalandırma sesi dendi yani normalmiş.Yürüyen aksam kontrol edildi bir sıkıntı yokmuş sadece salıncak burçları yağlanmış.
  Umarım aynı seyler tekrarlamaz ama basit çözümleri olduğu için de artık daha rahatım.. umarım bir faydam olmuştur..

Benzin pompası ile ne ilgisi varmış peki bu işin,  benim araçtan da park ederken benzer sesler geliyor. servisin yolu gözüktü sanırım.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fren gıcırdaması ve benzin pompası farklı problemlerdi.fren kalperleri yağlanarak çözüldü,benzin pompasındaki anormal uğultu da pompanın yenisi le değiştirilerek çözüldü