škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Frene basınca gıcırdama

oceanix · 90 · 23571

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Frenlerdeki gıcırtı sesi şiddetli bir şekilde tekrar başladı ..yakıt pompası da hafiften ses yapmaya başladı.Pompa değişiminden sonra ses gitmişti 2 ay bile olmadı değişeli.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=LMNNWUEdK2o&feature=youtu.be

Bugün servise tekrar gittim videodaki sese normal dedi eleman varın gerisini siz düşünün.(bir önceki mesajda 3 ay olacaktı yanlış yazdım)
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2015, 10:28:21 Gönderen: kmlglcn »

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle normal bir ses değil. Benim eski aracımda balata değişikliğinden sonra buna benzer bir ses gelmeye başlamıştı. Belki balata değişimi çözüm olabilir.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;533199
https://www.youtube.com/watch?v=LMNNWUEdK2o&feature=youtu.be

Bugün servise tekrar gittim videodaki sese normal dedi eleman varın gerisini siz düşünün.(bir önceki mesajda 3 ay olacaktı yanlış yazdım)
Benzer ses debriyaj pedalı ile alakalı bir yürtdışı forumunda görmüştüm.
Eleman servise gitmiş, pedal contasını değiştirmişler, ses kalmamış.

https://www.youtube.com/watch?t=39&v=5ad3MyP1Pqo

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şunu merak ediyorum bu araçları mühendisler üretiyor fabrikadaki ustabaşılara mesela eğitim veriyorlardır muhakkak yurt dışından bu araçları yolluyorlar peki distributorlere eğitmen yolluyorlar mı bu meşhur yetkili servisteki ustalar eğitiliyormu yeni araçlar tanıtılıyormu sonuçta her gelen araçta yeni teknolojiler oluyor egitim şart. Yoksa böyle deneme tahtası oluruz yağla yolla gevşet sık yolla zamanımıza yazık.90 lı yıllarda 1990 -1994 yılları arasında lada Türkiye de en çok satılan otomobil olduğunda Rusya dan AutoVaz İgor adında bir mühendisi Türkiye ye yolluyor ve bir gruba araçlar hakkında üst düzey eğitim veriyor o ustalardan bazıları ve onların yetiştirdiği ustalar hala meslekteler Mühendis İgor 2 sene önce öldü ladakulubunde de konusu açıldı hatta ölümü ile ilgili,  bu devirde en değerli şey zaman ve minumum stres. Umarım herkesin sorunları biran evvel çözülür.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2015, 11:20:38 Gönderen: trio »

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce'ye durumu mail ile ilettim ertesi gün servisten geri davet ettiler.Bayram sonrası gider miyim gitmez miyim bilmiyorum güvenim pek kalmadı.Daha önce de aynı serviste göğüsteki su sesine havalandırmaların klape sesi bu demişlerdi.Bazen garantiyi falan boşverip özel servise gitmeyi ciddi ciddi düşünüyorum nasılsa olası çoğu arızayı kullanıcı hatası vs. diyip çamura yatacaklar,bakımlardan da 2 kat para alacaklar,yok atolyeye girmeyin yok bilmem ne.He sadece Skoda mı böyle? hayır.Daha önce kullandığım diğer markaların servisleri de aynı.Yine de her markada istisna iyi hizmet veren servisler de var tabi ama az
  Bu arada ses gıcırtı devam ediyor ama kendi kendine oldukça azaldı.evime yakın güzel bir özel servis var sanırım oraya gideceğim bayram sonrası.
  Herkese şimdiden hayırlı bayramlar dilerim ,kazasız belasız huzurlu mutlu geçsin.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2015, 12:10:52 Gönderen: kmlglcn »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantili araçlarda normal dedikleri her sorun için garantisi biten araçlarda şu bu değişecek deyip parça değiştiriyorlar parça ve işçilik alıyorlar. Araç aynı sorun aynı , araç garantiliyse normal değilse değiş bu etik mi ?

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bü gün tekrar servise gittim.Kaliperlere işlem yapılmış ,muhtemelen tekrar yağladılar.Ses şimdilik yok yada çok azaldı.Yağmur ve yol sesinden pek anlamadım ama 1-2 kez duyar gibi oldum dönüşte.Israrla tekrarlarsa tekrar gelin diyerek uğurladılar.Hatta saat 19:00 civarı telefon edip var mı bir sıkıntı diye sordular.Hava kuruduktan sonra belli olur bakalım.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün gıcırtı sesi için serviste sol ön kaliper ve sağ sol ön balatalar garanti kapsamında değiştirildi.Şu an için herhangi bir ses yok fakat frenler biraz zayıflamış gibi geldi.Yeni balataların disk yüzeyine alışma sürecindendir diye umuyorum.Fren yağ seviyesi maximum çizgisindeydi önceden şu an tam ortada.Kaliper değişiminden sonra fren yağınının tamamlandığını söylediler.Umarım yağ ile ilgili bir zayıflama değildir.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben servislere sorunu anlatamayınca daha doğrusu kabul ettiremeyince Yüce Otoya yazdım. Yazmadan önce de birkaç video çektim ve mailime ekledim. Hemen ilgilendiler ve 24/10 tarihine randevu verdiler. O tarihte gittim. Benimle bu kadar güzel ilgilenilen bir servis daha önce görmedim. Servisin karşısında ailemle yaptığımız kahvaltıyı bile gelip ödediler. Müşteri temsilcimden servis görevlisine kadar çok güzel ilgilendiler bizimle. Sorunun ne olduğunu da kısaca anlattılar. Sorun balata ile disk arasındaki sürtünmeden meydana geliyormuş. Buraları yağladık sesi çok aza indirdik zamanla da hiç olmayacak dediler. Dedikleri gibi başlarda ses ilk bindiğimde çok az geliyordu ve gün içinde tamamen yok oluyordu. Bugünlerde de hiç duyulmaz oldu gibi. Bakalım zaman ne gösterecek. Çektiğim videoların linkleri aşağıdadır.

https://youtu.be/RXM_RbfkqeE

https://youtu.be/fokHBJik2QE

https://youtu.be/ytHw85nmt1c

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam havalar soğuyunca bizimde sabahları sağ ön diskten aynı ses gelmeye başladı. Sabah oluyor ama gün içinde kullandıkça azalıyor ve kayboluyor ses.

Sorununuz çözülmüş hayırlı olsun :)