škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tıkırtı sesleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bizim burda yollar çok bozuk yer yerde yol çalışması var, etrafta sürekli inşaat çalışması oluyor haliyle hava sürekli toz oluyor.daha önce  hiç ses gelmeyen araçtan 2 gündür tıkırtı sesleri gelmeye başladı.ses yan yolcu tarafından emniyet kemerinin bağlı olduğu plastik kısımdan ve arka yolcu kapılarından bir yerden geliyor.bagajı kontrol ettim pandizotu inceledim sesin oradan gelme ihtimali yok.özellikle bozuk yollarda çok sinir edici sesler geliyor.fitiller temiz gibi aracı yıkadım temizledim sesler gitmedi.acaba ses nerden geliyor olabilir?fitillere wd-40 sıkmak işe yarar mı.emniyet kemerinin bağlı olduğu plastikten ses gelme ihtimali var mıdır?

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fitillere silikon spray sıkın. wd40 olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
az önce sesin nerden geldiğini araştırırken bir şey farkettim bütün camlar açıkken ses gelmedi acaba sorun cam mekanizmasında mi.ama net bir şey diyemem çünkü öncesinde fitillere wd 40 sıkmıştım.keşke wd yi sıkmadan önce deneseydim:)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aynı takırtı tıkırtı sorunu bende de var ve çözemedim bir türlü . Arka pandizotu tutan hoparlörlüklerden şüpheleniyorum. Ama o sesler bir türlü kesilmedi. Tiksindim iyice çözüm bulursan paylaşırsan çok makbule geçer.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;479930
Hocam aynı takırtı tıkırtı sorunu bende de var ve çözemedim bir türlü . Arka pandizotu tutan hoparlörlüklerden şüpheleniyorum. Ama o sesler bir türlü kesilmedi. Tiksindim iyice çözüm bulursan paylaşırsan çok makbule geçer.

pandizottan gelen ses için ben pandizotun plastik kısma değen yerlerine yumuşak deri yapistrmistim tıkırtı sesi kesilmisti

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarim camda geliyor sa cam kriko mekanizmasından sokulmesi lazim.

Kapiyi tutunca yada acilinca kesiliyor sa kapi dosemesinden. sokulup  klipsleri yenilenecek.

gicirti gibiyse kapi fitillerinden.  silikon sprey sikilabilir. ama etkisi kisa sürüyor.

bir ihtimal de on konsol dan gelir

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kefren;483438
pandizottan gelen ses için ben pandizotun plastik kısma değen yerlerine yumuşak deri yapistrmistim tıkırtı sesi kesilmisti

Kafam bozuldu komple pandizotu yeniledim . 10 milim kontraplağa sünger kaplayıp taban döşemesiyle kapladım üzerinede 2 tane jameson 1400 w lık oval hoparlör bağladım canavar gibi oldu. Laçkalaşan sese gelince  sanırım helezon takozları eskidiği için vuruntu yapıyor. yada amortisör takozlarından onlarıda yaptıracağım .. yine de kesilmezse artos'a kadar gider bu iş :)